Люстрація по-охтирськи

12 ноября 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №46(972)

IMG_7417Люстрація через сміттєвий бак докотилась і до Охтирки.

У суботу, 8 листопада, близько шостої години ранку біля будівлі прокуратури, що по вул.Фрунзе, невідомі приїжджі люди поставили бак для сміття та автомобільні шини, попередньо закривши камеру спостереження, що знаходиться поруч на стовпі, шапкою. Бак був обклеєний надписами, зміст який зводився до одного – люстрації заступника міжрайонного прокурора Охтирки Олександра Маслюка. До редакції повідомили про те, що біля прокуратури пожежа. Однак як виявилось, ніякого вогню не було. З одного джерела інформації стало відомо, що приїжджі активісти й не мали на меті щось підпалювати, псувати майно. А просто нагадали, щоб Олександр Маслюк написав заяву про звільнення, доки його не звільнили згідно із законом про очищення влади. Говорять про те, що прокурора хотіли кинути до сміттєвого бака, навіть поїхали додому, але його не виявилось на місці, тож затію не вдалось втілити. Шини і бак швидко прибрали з місця події, але чи залишився осад, ми запитали самого заступника прокурора Олександра Маслюка.

- З моєї точки зору, ці вимоги нічим не підкріплені. Причин, з яких це було зроблено, я не знаю і підозр ні на кого не маю. Звільнятись я не збираюсь. Вважаю, що перш за все повинен виконуватись закон. Якщо я якимсь чином не відповідаю посаді, то мене звільнять.

До того, як прийти на посаду в Охтирці, Олександр Маслюк керував прокуратурою Зарічного району Сум, був прокурором міста Черкаси. За інформацією незалежного інтернет-видання Черкащини Олександр Маслюк займав чотирнадцяте місце у рейтингу найвпливовіших черкащан. Працівники міліції, виїхавши на місце подій, оглянули територію, провели необхідні слідчі дії. Проте навіть завести кримінальне провадження не можуть, бо даний інцидент не підлягає жодній статті Кримінального кодексу. Тож чи матиме цей зухвалий вчинок наслідки, чи залишиться поза увагою – покаже час.

В ТЕМУ

Хто в люстрацій ний комітет крайній?

Поки в державі проходить стихійна люстрація, під егідою Мін`юсту відбувся конкурсний набір до нового органу так званого люстраційного комітету. До нього увійшло 13 осіб – журналістів та громадських діячів. Проте правозахисників і юристів обурив факт процесу відбору кандидатів. Міністр юстиції Павло Петренко провів його у співпраці з майданівцем Єгором Соболєвим. На конкурс відвели лише три дні, хоча у законі написано, що орган формується протягом місяця. Не відомо, хто приймав рішення щодо переможців конкурсу, хто буде призначати регіональних представників. Вірогідно, що це рішення буде оскаржуватися в суді, про що заявляють правозахисники.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: