СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

12 ноября 2014 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №46(972)

…ЛИСТОПАД – МІСЯЦЬ ЗОРЕПАДІВ

Цей місяць буде багатим на метеорні дощі. 11-12 листопада можна спостерігати за Тауридами – це загальна назва двох зорепадів, Південних і Північних Таурид, радіант яких розташований у сузір’ї Тільця. Радіант – це уявна точка на небосхилі, з якої «висипаються» метеори. Тауриди – тривалі зорепади, і хоча вони мають низьку інтенсивність – до п’яти метеорів за годину, проте доволі яскраві. А вже 15 листопада почнуться метеорні потоки Леоніди, пік яких припаде на 17-18 листопада. Цей зорепад відомий своїми яскравими спалахами, а інтенсивність може становити від 15 до 40 метеорів за годину. Радіант Леонід – у сузір’ї Лева, а сам метеорний дощ пов’язаний з кометою Темпеля – Таттла. Тобто він утворюється з речовини, яку втрачає комета, проходячи поблизу Сонця. Коли Земля проходить через хвіст комети, частинки спалахують у атмосфері й стають видимими, і ми бачимо зоряний дощ. Тож загадуйте бажання.

…ДЕРЖАВА НАДАЛА ДОПОМОГУ ВЛАСНИКАМ ХУДОБИ

В третьому кварталі 2014 року виплачено кошти державної підтримки власникам худоби, які були нараховані у 2013 році. По Охтирському району 359 власників худоби отримали 243 тисячі гривень державної підтримки за утримання і збереження 729 голів молодняку великої рогатої худоби. А сільгосппідприємство ПрАТ «Райз-Максимко» за 448 голів корів м’ясного напрямку продуктивності отримало від держави 268,8 тисяч гривень.

…ПРОЇЗД ДЛЯ УЧНІВ 2 ГРИВНІ

Як повідомив голова асоціації приватних перевізників пасажирів та вантажів «Сигнал» Андрій Войнов, проїзд для учнів 1-4 класів у маршрутках становитиме дві гривні. Перевізники за власний кошт знизили вартість проїзду на 25 копійок.

…ГОЛОВА РДА ПРОСИТЬ НЕ РОСТИТИ МАЙБУТНІХ ПУТІНИХ

На апаратній нараді в РДА голова адміністрації Сергій Гавриленко привітав усіх присутніх з Днем української писемності та мови. А потім висловив думку, що навчати української мови повинні починаючи з родини, в тому числі бабусі і дідусі. «Путін прийшов нібито під приводом захистити російськомовне населення. Іноді чую навіть від держслужбовців, як вони хваляться онуками і говорять про те, які вони потішні, зовсім не розуміють української мови. Так от я вважаю, що бабусі і дідусі мають навчати української мови онуків і не допустити підростання майбутніх Путіних».

…ПРОКУРАТУРА ПОВЕРТАЄ ЗЕМЛЮ

Прокуратура Сумської області в суді доводить незаконність виділення фізичній особі 277 гектарів землі вартістю 5,8 млн. грн. Справа у тому, що головне управління Держземагентства України в Сумській області виділило землю в оренду для ведення фермерського господарства, порушивши при цьому не тільки вимоги ч. 2 ст. 19 Конституції України, земельного законодавства, але й закон «Про фермерське господарство». Земля віддана особі, яка не має відповідної освіти. Крім того, ділянка розташована не одним масивом, знаходяться на території Охтирського і Тростянецького районів і не включена в перелік земель, які підлягають інвентаризації. Також відсутні і обґрунтування розмірів виділених земельних ділянок з урахуванням перспектив діяльності майбутнього фермерського господарства. Щоб відмінити дозвіл Дерзкомзему, обласна прокуратура звернулася в Сумський окружний адміністративний суд.

…КУДИ ЕКСПОРТУЮТЬ ЛІСОПРОДУКЦІЮ

Продукцію на експорт постачає одне підприємство Охтирського району – ДП «Охтирське лісове господарство». За січень-вересень 2014 року обсяг експорту склав 790,3 тисячі гривень, що на 12,6% більше аналогічного періоду минулого року. Продукцію постачали в Китай, Литву та Польщу.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: