Подорожуємо з турфiрмою «АДОНIС»

14 ноября 2014 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №46(972)

ПОЧАЇВПОЧАЇВ – невелике місто в Кременецькому районі Тернопільської області України. Відомий тим, що в ньому з находиться Почаївська Лавра – один з п’яти православних монастирів зі статусом лаври.

Що може бути кращим, ніж подорож прекрасного осіннього дня до одного із сем и чудес України? Працівники державного навчального закладу «Охтирський Працівники закладу «Охтирський професійно-технічної освіти» не довго думали, куди їм центр довго думали, куди їм відправитись і вибір на м.Почаїв. Їх по-у мандрівку, і зупинили вибір на м.Почаїв. Їх подорож відбулась завдяки туристичній фірмі «Адоніс».

НАЙБІЛЬШИЙ МОНАСТИР ПРАВОСЛАВНОГО СВІТУ

КоритникЕкскурсія почалася з відвідування Свято-Успенської Почаївської Лаври – одного з найбільших монастирів православного світу. За легендою, Лавра була заснована в 1527 р. Це величний архітектурний ансамбль, що складається з 16 церков, резиденції архиєпископа, дзвiницi, келiй. Усi будiвлi ідеально поєднуються з мальовничим ландшафтом, скелястим схилом гори та терасами.

- Тут ми доторкнулися до чудотворної ікони Почаївської Божої Матері, до каменя зі слідом Стопи Божої Матері, набрали з джерела цілющої води та відвідали печеру, де зберігаються мощі преподобного Іова, – розповідає директор центру ПТО Євгенія КОРИТНИК.

СВЯТА КУПЕЛЬ

Завершилась подорож біля джерела святої Анни, де знаходиться чудотворна Ікона св. Анни. Температура в джерелі завжди тримається – 6 градусів, а вода в басейні не лише кришталево чиста, але й немовби світиться. Ця вода – незвичайна. Вона не замерзає навіть у найлютіші морози. І влітку, і взимку однакової температури. Цю воду брали на хімічний аналіз і виявили в ній високий вміст срібла. Затамувавши подих, і працівники ліцею занурилися в джерело та отримали задоволення, нову силу та енергію. А ще, говорять, що особливо джерело Св. Анни допомагає тим, хто молиться про народження дитини. Викладач ліцею Вероніка СОТНІКОВА говорить, що після святої купелі стала відчувати себе здоровішою і навіть почала практикувати купання у рідній Ворсклі, хоча раніше в осінній період на це не наважувалась.

ДО РЕЧІ

В Успенському Соборі за невеликою латунною огорожею біля першої колони знаходиться слід правої Стопи Пресвятої Богородиці. Над Стопою, подібно древньому вівтарю, ковчег з шовковим платком. На платі — зображення Стопи Богородиці, за ним на стіні відлите з бронзи, прикрашене золотом, сріблом барельєфне зображення явлення Богоматері. Під ковчегом — на камені знаходиться слід Стопи, з якого б’є джерело. В Успенському Храмі, над Царськими вратами, в зіркоподібному, сяючому різнокольоровими каменями кіоті — чудотворна Почаївська Ікона Богородиці — друга Лаврська святиня, яку подарував 1559 року грецький митрополит Неофіт місцевій поміщиці Ганні Гойській.

У СКИТ ЗА ЗЦІЛЕННЯМ

- Потім ми вирушили в Почаївський Свято-Духівський монастир-скит, розташований на одній з Почаївських гір, поблизу Лаври. На нас знову чекала захоплююча розповідь екскурсовода про історію створення монастиря, його розвиток, занепад та відродження. Як відомо, монастир-скит відвідують безліч паломників з різних куточків нашої землі, які сподіваються на зцілення. Тут знаходяться Чудотворні ікони, мощі Преподобного Мефодія, хрест Микити Стовпника і колодязь, з якого можна набрати святої води, – продовжує розповідь заступник директора Олена ЛАЗЕБНА.

This SimpleViewer gallery requires Macromedia Flash. Please open this post in your browser or get Macromedia Flash here.
This is a WPSimpleViewerGallery

ЦЕ ЦІКАВО

У давнину на місці озера святої Анни стояла церква. Але в часи татарського набігу, коли православний люд терпів знущання від невірних, церква благодаттю Божою була захована під землю. Минув час, в селі було явлено нове диво, яке знову показало, що це місце є особливим і на ньому є Божа Благодать. За переказами тут з’явилася ікона Святої Анни, яку помітили пастушки. Незабаром все село дізналася про це і зібралося в місці появи ікони. Її урочистим ходом перенесли до церкви, та наступного дня не знайшли: образ повернувся на місце свого явлення. Зрозумівши це так, ніби іконі не було надано відповідної шани, селяни вдруге, зі священиками, відслуживши молебень, забрали ікону в церкву. Але вранці її знову знайшли на колишньому місці. Тільки тоді стало зрозуміло, що праведна Анна вибрала собі місце сама і не хоче нікуди переходити. На місці явлення ікони була побудована каплиця, де і зберігалася святиня, а також з тих пір забило цілюще джерело, яке і назвали – джерело святої праведної Анни (або Озеро Святої праведної Анни).

«Непомітно сплинув час, відведений для екскурсії. Прощаємося з Почаївською землею, а поглядом кидаємо на гору, де неперевершеною величчю постає Почаївська Лавра, і розуміємо, що повертатися душею в це святе місце ми будемо завжди…

Висловлюємо щиру подяку організаторам нашої незабутньої, змістовної екскурсії туристичній фірмі «Адоніс» в особі Валентини Михайлівни Кучеренко та нашого екскурсовода Людмили Володимирівни Міщенко», – підсумували розповідь викладачі.

ЦИФРИ

13 дзвонів у монастирі, з них 2 годинникові

10 км – відстань, на якій чутно найбільший дзвін

11,5 т важить найбільший дзвін

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: