Охтирська ОДПІ

17 ноября 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Порушників знайдуть, навіть, якщо вони перетнули кордон

Нерадивий експортер, проїхавши митний пост, вважає, що справу зроблено. Але так буває незавжди. Сумська митниця ДФС прискіпливо аналізує в подальшому документи, які надходять на оформлення. Ця процедура називається «пост-аудит».

Так, на митному посту «Велика Писарівка» інспектори здійснили митний контроль вантажного автомобіля, який віз до Російської федерації вантаж сільгосппродукції: кропу, петрушки, шпинату та салату. На перший погляд, документи експортера не випликали сумнівів, тому автомобіль попрямував через кордон. Вартість зелені, яку везли до Росії, становила більше 220 тис. грн. вагою більше 85 тис. кг.

Але під час процедури митного аудиту виявилося, що накладні містили неправдиві відомості про походження товару.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю». Відповідальність – штраф у розмірі 100 % від вартості товару з конфіскацією транспорту, що перевозив товар.

Державна фіскальна служба України рекомендує Уряду впровадження обов’язкового застосування касових апаратів для роздрібних продажів

Державна фіскальна служба України пропонує Уряду запровадити обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для роздрібних продажів. Про це заявив Голова ДФС України Ігор Білоус. При цьому були прокоментовані основні напрями комплексних змін у податковій системі, запропонованих Урядом.

«Ми виступаємо за впровадження застосування касових операцій для роздрібних продажів. У цьому питанні наша позиція повністю співпадає з вимогами бізнесу, представники якого неодноразово про це наголошували під час наших зустрічей. Винятком будуть тільки підприємці, які здійснюють діяльність у 1 групі спрощеної системи оподаткування, тобто ті, хто працюють на ринках та займаються виїзною торгівлею», – підкреслив Ігор Білоус.

За його словами, такий механізм стане своєрідним контролем за діяльністю підприємців, для яких податковою реформою пропонується запровадження дворічного мораторію на перевірки контролюючими органами. Більше того, застосування реєстраторів розрахункових операцій дозволить обліковувати ті кошти, які раніше знаходилися «у тіні».

Важливою складовою податкової реформи має стати заборона протягом трьох років змінювати оновлене податкове законодавство. У такий спосіб буде дотримано принцип стабільності, який дуже важливий у бізнесі для залучення інвестицій.

Податкова знижка

Декларація на податкову знижку подається до 31 грудня включно наступного за звітним податковим роком. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки. Це довідка про доходи з місця роботи, договір з навчальним закладом, квитанції про сплату за навчання, паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та реквізити банківської установи , куди буде зараховуватися сама знижка.

Держава повертає частину податку на доходи фізичних осіб, раніше утриманого із заробітної плати – так звана податкова знижка. Такий «бонус» діє вже не перший рік. На пільгу може претендувати як студент, якщо він самостійно оплачує навчання, так і його батьки чи опікуни. Головна умова – офіційне працевлаштування тих чи інших осіб.

Платники податків можуть скористатися сервісом електронного декларування. Подання звітності в електронному вигляді позбавляє декларанта необхідності відвідувати органи доходів і зборів. А для того, щоб скористатися можливостями сервісу платникам потрібно мати відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, отримати який можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів безкоштовно.

Запрошуємо завітати до Центру обслуговування платників податків Охтирської ОДПІ.

Нагадуємо, що подати документи на отримання знижки за навчання у минулому 2013 році ви можете до кінця 2014 року!!!

УВАГА! Новий Державний реєстр РРО

Охтирська ОДПІ інформує платників про оприлюднення нового Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій , затвердженого наказом ДФСУ від 14.10.14.

До Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій включено 108 моделей (у попередній редакції їх було 105).

Це касові апарати, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контроль-звітної інформації до органів ДФС в електронній формі.

Платники можуть обрати більш оптимальну для себе нову модель техніки або модернізувати ту, яка вже використовується у роботі, приєднавши до неї відповідний модем.

З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитись на веб-порталі ДФСУ (http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnist/63344.html

Землекористувачі Охтирщини з початку 2014 року сплатили до бюджету майже 11,5 мільйоні гривень.

Протягом січня-жовтня поточного року землевласниками та землекористувачами Охтирщини сплачено до бюджетів територіальних громад плати за землю 11млн.481,9 тис.грн. що на 58,7 тис.грн. більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В тому числі, юридичними особами сплачено 8636,6 тис.грн., а фізичними особами – 2845,3 тис.грн.

Але не зважаючи на позитивну тенденцію щодо збільшення надходжень від сплати плати за землю за деякими землевласниками і землекористувачами значаться значні суми заборгованостей.

Взв»язку з цим фахівці Охтирської ОДПІ черговий раз нагадують, що відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним.

Але разом з тим, діючим законодавством передбачені і певні категорії платників земельного податку, які мають право на пільги.

Так, від сплати податку з числа юридичних осіб звільняються: заклади культури, освіти, охорони здоров»я, соціального захисту, фізичної культури, громадські організації інвалідів, релігійні організації тощо.

Звертаємо увагу власників та землекористувачів – юридичних осіб та громадян на своєчасність розрахунків із бюджетом. Адже кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю ідуть до скарбничок місцевих громад та використовуються ними на розвиток або вирішення соціально-економічних питань.

Охтирська ОДПІ

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: