Охтирська ОДПІ

18 ноября 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Порядок заповнення поля «Призначення платежу»

Охтирська ОДПІ нагадує, що при сплаті податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, заповнення поля «Призначення платежу», в полі №3 вказуються відповідні реквізити:

- код ЄДРПОУ платника податку ) у разі здійснення юро собою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);

- реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізособи або серія та номер паспорта громадянина України ( у разі відмови від реєстраційного номера;

- реєстраційний (обліковий) номер платника податків, якій надається Міндоходів.

При заповнення полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.

Порядок заповнення документів затверджений Наказом Міністерства доходів і зборів України № 609 від 22.10.13

Отримуйте ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами в ЦОПах.

Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами потрібно до Головного управління ДФС області подати заяву. До заяви додається довідка органу ДФС про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книга обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Але, розширення перелік адміністративних послуг, які надаються в центрах обслуговування платників податків ДФС, зорієнтовано на економію коштів та часу представників бізнесу. Одним із кроків оптимізації бізнесу є полегшення процедури отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Тому, Охтирська ОДПІ запрошує суб’єктів господарської діяльності подавати заяву та отримати дозвільні документи на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у Центрі обслуговування платників податків ( м. Охтирка, вул.. Снайпера,3 кімната 7).

Ліцензія або рішення про відмову у її видачі видається заявник не пізніше 10 календарних днів від дня одержання документів..

За 10 місяців поточного року видано 353 нових ліцензій платникам податків, які обслуговуються в ЦОПП Охтирської ОДПІ.

До порушників митного законодавства на Сумщині застосовано 645,5 тис. грн. штрафів

Протягом 10 місяців 2014 року Сумською митницею ДФС порушено 545 справ про порушення митних правил на суму 16,6 млн. грн.

- При ввезенні на територію України у правопорушників найчастіше вилучаються продовольчі товари та транспортні засоби. А при вивезенні з нашої держави порушники зазвичай «приховують» продукти харчування. Майже на 2 млн. грн. також вилучено валюти. По 306 справах вилучено предметів правопорушень на суму більше 9 млн. грн., – зазначив Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС.

Набільш характерними видами порушень митного законодавства в пунктах пропуску Сумщини є недекларування товарів, порушення термінів доставки вантажів та транспортних засобів в митницю призначення, порушення порядку проходження зони спрощеного митного контролю та переміщення товарів з приховуванням від митного контролю.

На сьогодні митницею розглянуто 179 справ про порушення митних правил, на порушників накладено штрафів на суму 645 тис. 497 грн., половина з яких – понад 300 тисяч гривень – надійшло до бюджету.

Аграрії Сумщини задекларували 5,7 млн. грн. доходу

За станом на 1 листопада 2014 року громадяни, які використовують земельні ділянки загальною площею понад 2 га для ведення особистого селянського господарства та надають відповідні послуги подали до ДПІ області 1209 декларацій про майновий стан та доходи. Аграрії Сумщини задекларували отримання доходу у сумі 5,7 млн. грн. та маються сплатити до бюджету понад 100 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

- Внаслідок широкомасштабної роз’яснювальної та профілактичної роботи, спрямованої на легалізацію заробітної плати, сільгоспвиробники області (фізчні та юридичні особи) додатково уклали трудові угоди з понад 1700 найманими робітниками, які отримали офіційний дохід у сумі 7,1 млн. грн. Таким чином, до бюджету додатково спрямовано податку на доходи фізичних осіб 1 млн. 261 тис. грн., єдиного соціального внеску – майже 2 млн. 800 тис. грн., – зазначив Юрій Больбіт, виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДФС у Сумській області.

Окрім того, роботодавці у сфері АПК підвищили рівень заробітної плати понад 3 тисячам найманих працівників, у зв’язку з чим бюджет поповнився ще майже на 3 млн. гривень.

За січень-жовтень 2014 року до бюджету надійшло 3 млрд. грн. єдиного внеску

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження єдиного внеску збільшились на 37,5 млн. грн.

За словами Юрія Больбіта, в.о. начальника ГУ ДФС у Сумській області, всі інспекції області пееревиконали завдання, доведене урядом. Найбільший приріст надходжень спостерігається в Охтирській ОДПІ – майже на 26 млн. грн. порівняно з минулим роком.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування. 

На Сумщині вилучено підакцизної продукції майже на 5 млн. грн.

Переважну більшість підакцизної продукції податківці вилучили при незаконному її переміщенні через державний кордон.

За словами Ігоря Короткого, виконуючого обов’язки заступника начальника – начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області, податкова міліція протягом року вилучила біля 13 тисяч літрів спирту вартістю 1,4 млн. грн., незаконно ввезеного на територію області з Російської Федерації. Ще понад 19,4 тисяч літрів лікеро-горілчаних виробів на суму 1,3 млн. грн. було вилучено з роздрібно-торговельної мережі на Сумщині. Сумнівний алкоголь, як з’ясувалось, завозився на Сумщину із судніх Полтавської та Харківської областей.

Окрім того, вилучено близько 8 тисяч пачок тютюнових виробів та понад 70 тонн пально-мастильних матеріалів.

Загалом з початку року фахівці оперативно-слідчих підрозділів податкової міліції вилучили з незаконного обігу підакцизної продукції майже на 5 млн. грн.

За матеріалами оперативних працівників слідчими фінансових розслідувань області розпочато 10 кримінальних проваджень, 6 з них – за фактами незаконного виробництва, реалізації, а також зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів. Відкрито 4 кримінальних провадження, які пов’язані з підробленими акцизними марками.

На розгляд до суду слідчими направлено 6 кримінальних проваджень. Як результат – винесено рішення про конфіскацію та знищення підробленої підакцизної продукції вартістю 850 тис. грн. А порушникам довелося сплатили до бюджету понад 225 тис. грн. штрафу.

Громадська рада при ГУ Міндоходів у Сумській області

завершила свою роботу

Відбулося заключне засідання Громадської ради при ГУ Міндоходів у Сумській області.

Нині Міндоходів Сумщини реорганізується в Головне управління ДФС у Сумській області. Тому консультативно-дорадчий орган відомства зібрався для проведення заключного засідання та підведення підсумків роботи.

Традиційно податківці прозвітували перед громадськістю про результати діяльності відомства з наповнення бюдждету за 10 місяців 2014 року.

За словами Тетяни Ольхової, в.о. заступника начальника ГУ Міндоходів у Сумській області, збір до Зведеного бюджету у січні – жовтні 2014 року склав майже 4,8 млрд. грн. До Державного бюджету надійшло 3,2 млрд. грн., у тому числі:

- податку на прибуток – 343,7 млн. грн.

- податку на додану вартість – 407,4 млн. гривень.

- акцизного податку -18,5 млн. гривень.

- плати за користування надрами з видобування нафти – 1,7 млрд. грн.

- військового збору – 28 млн. грн. ( з 3 серпня 2014 р.).

До місцевих бюджетів у січні – жовтні 2014 року надходження склали майже 1,6 млрд. грн., що більше, ніж у минулому році на 30 млн. грн.

У розрізі основних податків місцевого бюджету. Надійшло:

- податку на доходи фізичних осіб – 1,1 млрд. грн., що більше минулорічних надходжень на 29,8 млн. грн.;

- плати за землю – 261 млн. грн.

- єдиного податку – 115,7 млн. грн., що більше минулорічних надходжень на 7,5 млн. грн., або на 7 відсотків.

У січні – жовтні 2014 року єдиного соціального внеску сплачено 3 млрд. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження єдиного внеску збільшились на 37,5 млн. грн.

Відшкодовано на рахунки платників 330,4 млн. грн. податку на додану вартість, у тому числі «автоматом» – 160,4 млн. грн.

Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС подякував членам Громадської ради за плідну співпрацю та запропонував долучитися до формування нового складу Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області.

Наталія Шаповал, завідувач інформаційно-комунікаційного сектору ГУ Мідоходів у Сумській області повідомила, що для формування складу Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області, після завершення процедур, які забезпечать початок роботи цієї служби, будуть вжиті всі заходи з підготовки установчих зборів. Під час утворення нового консультативно-дорадчого органу буде забезпечено рівні права для представників інститутів громадянського суспільства та вчасно поінформовано громадськість про кожний етап проведення заходів, пов’язаних з формуванням нової Громадської ради.

Наразі потрібно створити Ініціативну групу з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області.

Змінено форму декларації по ПДВ

Міністерство фінансів України своїм наказом від 23 вересня 2014 року № 966 обновило форму податкової декларації з податку на додану вартість та Порядок її заповнення. Нова редакція звітності враховує попередні законодавчі новації у порядку справлення податку на додану вартість, а саме: у форму декларації добавлено окремі рядки, в яких вказуються обсяги постачання та придбання товарів за ставкою 7%. Також у декларації з ПДВ з’явилися рядки, в яких має бути відображено коригування податкових зобов’язань або податкового кредиту згідно із статтею 39 «Трансфертне ціноутворення» Податкового кодексу України.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість в цілому суттєво не змінився, але має деякі важливі новації. Одна з них стосується платників, які працюють в умовах дії угоди про розподіл продукції. При від»ємному значенні суми податку на додану вартість, розрахованої інвестором за угодою про розподіл продукції, така сума підлягає відшкодуванню інвестору,в порядку та строки, передбачені угодою про розподіл продукції, затвердженою Кабінетом Міністрів України. При цьому інвестор має право на автоматичне бюджетне відшкодування такої суми в повному обсязі.

Ще одним суттєвим нововведенням є те, що платники, які подають податкову звітність в електронному вигляді, до додатка 8 мають подавати скановані копії розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку зв’язку з придбанням товарів чи послуг, або скановані копії первинних документів, що підтверджують фат отримання таких товарів/послуг.

Також у Порядку з’явилися нові правила стосовно процедури отримання платником ПДВ бюджетного відшкодування у випадку зміни його напрямку, а саме: якщо платником податку приймається рішення про отримання на банківський рахунок бюджетного відшкодування сум податку, які у попередніх періодах були ним задекларовані в рахунок зменшення податкових зобов’язань, то таке рішення приймається за умови наявності в картках особових рахунків залишку невикористаної суми податку, що була задекларована до бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов’язань наступних звітних періодів. Якщо такі умови дотримані, платником подається уточнюючий розрахунок, у якому проводяться відповідні коригування зміни напрямку бюджетного відшкодування.

Наказ № 966 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2014 року за № 1267/26044, та опубліковано 4 листопада 20114р в «офіційному віснику України». Оскільки його положеннями передбачено, що він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, нова форма декларації по ПДВ та нові правила її складання будуть чинні з 1 грудня 2014 року.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: