Старые фото: 30-му випуску – 50 років

22 ноября 2014 | ІСТОРІЯ | Нет комментариев | №47(973)

50 років минуло з того дня, як вийшов у доросле життя 30-й ювілейний випуск Охтирського технікуму механізації.

В. ЖерновийВасиль Сергійович ЖЕРНОВИЙ поставив собі за мету зібрати колишніх одногрупників, щоб поділитись один з одним досягненнями і невдачами. Розказати, в кого як склалась доля. До редакції він приніс випускну фотографію. Він сподівається, що хтось себе таки впізнає і відгукнеться.

Навчання у технікумі Василь Жерновий пригадує тільки з хорошого боку. «Викладачі були класні. Списувати не давали. Тож учили все, аж від зубів відскакувало. Вчили всього. Тоді працювали також додаткові курси водіїв і трактористів». Практику проходив у Хухрі. «Трактор заводився спеціальною ручкою. Це зараз крутнув ключиком і трактор поїхав. А тоді треба було прикласти зусиль. Якось, коли заводив трактор, то він здав назад. Ручка та вирвалась і по носі мене вдарила, на все життя залишилась пам’ять – перебитий ніс», – пригадує Василь Сергійович.

Протягом навчання траплялись випадки і кумедні, і сумні. Так зокрема про життя в гуртожитку Василь Сергійович пригадує такі подробиці. З дому кожен віз харчі. Холодильників не було, то ж сало вивішували у торбинках за вікно. Проживав у одній кімнаті такий хлопець, що не любив ділитись. «У нього був чемодан, він ховав його під ліжко. Тихенько дістане його, одріже сала і назад ховає. І так по кілька разів, – розповідає Василь Жерновий. – Ми йому нічого не говорили, але між собою посміювались».

А один студент дуже закохався в одну дівчину, зробив їй навіть пропозицію руки і серця. Але дама була з характером. І каже йому: «Хочеш, щоб ми побрались – іди в армію!» Студентам давали відстрочку від армії, тому у військкоматі дуже здивувались, що юнак сам напрошується на службу. Але все таки випросився і його відправили до лав збройних сил. Та тільки коли він демобілізувався, все вийшло як у поганому кіно – дівчина вийшла заміж за іншого.

Василь Сергійович Жерновий після навчання в технікумі пішов служити в армію. Потрапив до Дніпродзержинська. Після армії працював у Буро-Рубанівці в колгоспі «Більшовик» механіком з тваринництва . Очолював профспілкову організацію. Згодом став головним інженером, потім заступником голови колгоспу. А з 1994 по 2002 рік працював сільським головою села Довжик. Отже, якщо ви впізнали себе на цій фотографії, Вам є що пригадати, або збереглись фотографії з тих часів, звертайтесь до Олексія Романовича Сергієнка у Охтирський коледж СНАУ.

IMG_5093

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: