СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

26 ноября 2014 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №48(974)

…ЯК У БОГОДУХОВІ СМІТТЯ ЦІНУЮТЬ

У сусідньому Богодухові, Харківської області, будується унікальний комплекс з переробки комунальних відходів. Приблизна дата здачі об’єкта – грудень 2015 року. Полігон працюватиме за європейськими стандартами, відходи перероблятимуть правильно підібрані мікроорганізми по технології біоремедіації. В її основі – очищення води, ґрунтів та атмосфери з використанням метаболічного потенціалу біологічних об’єктів – рослин, грибів, комах, черв’яків та інших організмів. Щойно завезене сміття будуть відсортовувати на органічне та неорганічне. Органічне висипатиметься у котлован завглибшки 25 метрів, після чого за свою роботу візьмуться бактерії. З 20 років природної переробки процес прискориться до півтора-двох місяців. А потім з них будуть виготовлятися добрива. З інших – паливні брикети, з пластику – труби, з гуми – технічні вироби – бордюри і тротуарну плитку. Всі ці технології враховані і їх застосовуватимуть на території комплексу. Вартість комплексу – 50,6 млн. грн.

…В КУЗЕМИНІ ДЕМОНТУЮТЬ ІЛЛІЧА

Голова Охтирської райдержадміністрації Сергій Гавриленко виставив у соціальній мережі фотографію рішення сесії Куземинської сільської ради про знесення пам’ятника Леніну, підписавши «Включаємо цивілізацію». «З метою уникнення громадянського конфлікту для забезпечення миру і порядку в селі Куземин, сільська рада вирішила:

1. Демонтувати пам’ятник Леніну, який розташований за адресою: с.Куземин вул.Леніна,24 та передати його на збереження до сільського музею, що знаходиться в будинку культури.

2. Доручити сільському голові здійснити всі організаційні заходи, пов’язані з пунктом 1 цього рішення.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування депутатської діяльності та етики, дотримання законодавства.

…МЕЖИГІР’Я ПОВЕРНУЛИ ДЕРЖАВІ

Суд повернув у державну власність 1,8 га землі в урочищі Межигір’я. Встановлено, що Віктор Янукович, перебуваючи на президентській посаді, заволодів цією ділянкою землі незаконно. Судді визнали недійсним договір куплі-продажу. Об’єктом перевірки мають стати і інші ділянки, на яких колись господарював Янукович та інші наближені до нього члени Сім’ї.

…СКІЛЬКИ ТРИВАТИМУТЬ НОВОРІЧНІ ВИХІДНІ

З метою створення сприятливих умов для святкування 1 сiчня — Нового року та 7 сiчня — Рiздва Христового, а також раціонального використання робочого часу уряд рекомендував керівникам пiдприємств, установ i органiзацiй (за винятком органiв Пенсiйного фонду України, Українського державного пiдприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банкiв) перенести у 2015 роцi для працiвникiв, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихiдними днями, робочi днi з: п’ятницi 2 сiчня — на суботу 17 сiчня, четверга 8 сiчня — на суботу 31 сiчня, п’ятницi 9 сiчня — на суботу 14 лютого.Спецiальний режим роботи банкiв у зазначенi днi визначає Нацiональний банк. Таким чином Новий рік і Різдво святкуватимемо по чотири дні.

…ШУЛЬГУ ХОТІЛИ КИНУТИ В СМІТНИК

Колишнього голову Сумської обласної державної адміністрації та Народного депутата України VII скликання Верховної Ради України Володимира ШУЛЬГУ мало не люстрували новим в Україні методом – «смітником». 21 листопада в будівлі Сумської обласної державної адміністрації, практично біля кабінету міського голови Сум Олександра ЛИСЕНКА, сумські активісти «Правого Сектора» ледь не люструвати сміттєвим баком екс-губернатора Сумщини Володимира Шульгу. Після довгих перемовин, довести задумане до кінця активістам не вдалося. Нагадаємо, що Володимир Шульга був призначений на посаду губернатора Сумщини 2 березня 2014 року, після бурхливих подій в Україні. Проте, майже через півроку, у вересні, за наказом Президента України Петра ПОРОШЕНКА, його було звільнено з посади. Крім цього, екс-очільник області звинувачується у відчуженні земельних ділянок від власності територіальної громади міста Суми. А депутати Сумської міської ради прийняли рішення, відповідно до якого Генпрокуратура повинна відреагувати на це звинувачення.

…ЗМІНИВСЯ ЗАКОН ПРО ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

З 1 січня 2015 року набувають чинності зміни закону «Про пенсійне забезпечення осіб», звільнених з військової служби, та деяких інших осіб. В разі втрати годувальника пенсія на одного члена сім`ї призначається у розмірі 70% грошового забезпечення загиблого (померлого). На двох і більше членів сім’ї призначається у розмірі 90% від заробітної плати померлого годувальника і розподіляється рівними частками, але не менше ніж 40% на кожного непрацездатного члена родини. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків. Пенсії не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Якщо внаслідок перерахунку за нормами цього Закону розмір пенсії або виплачуваної її частини зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

…МАРАФОНЕЦЬ ЗАВОЮВАВ БРОНЗУ

Наш земляк Євген Глива став одним із призерів на Оманському марафоні. Серед учасників були жителі різних країн, але багато з них так і не досягли фінішу і зійшли з дистанції. До фінішу добігли тільки 10 чоловіків і 3 жінки. Чемпіоном став бігун з Марокко Рашид Ель, який пробіг 165 км за 11 годин 18 хвилин і 39 секунд. Євген Глива з Охтирки прийшов 3-м. Він відстав від чемпіона на 11 хвилин 21 секунду.

…НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ПОВИННІ ПОЧАТИ РОБОТУ

Підготовча депутатська група прийняла рішення щодо проведення урочистого засідання Верховної Ради України для принесення присяги новообраними народними депутатами України о 10-й годині 27 листопада 2014 року. До цього дня вони повинні також подати в Центральну виборчу комісію документи, передбачені ст.101 Закону «Про вибори народних депутатів України». На першому парламентському засіданні депутати після складення присяги також повинні розглянути питання про формування парламентських комітетів, створення коаліції і формування уряду. Передбачається, що парламент почне роботу 2 грудня, а крайній дедлайн – 15 грудня.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: