НОВИНИ

27 ноября 2014 | НОВИНИ | Нет комментариев | №48(974)

ПРИЗНАЧЕНО ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА ПРОКУРОРА

Наказом Генерального прокурора України від 20 листопада 2014 року на посаду першого заступника прокурора Сумської області призначено старшого радника юстиції Задоренка Ігоря Валентинович.

Довідково: Задоренко Ігор Валентинович народився в 1981 році у м. Харків. У 2002 році закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого, наступного року розпочав трудову діяльність в органах прокуратури як помічник прокурора Шевченківського району м. Запоріжжя Запорізької області. Близько трьох років працював у прокуратурі м. Полтава та Полтавської області, чотири роки обіймав посади різного ступеня в Генеральній прокуратурі України, попередня займана посада – заступник прокурора Шевченківського району м. Києва.

РІТЕЛЕЙРІВ ПОКАРАЮТЬ ЗА ЗМОВУ

Антимонопольний комітет України закінчив розслідування щодо змови торговельних мереж, які необґрунтовано завищували ціни на продукти. У змові звинуватили 18 продовольчих мереж, які розповсюджені по території України. Серед них «Ашан», «Велика кишеня», «Сільпо», «Меtro», «Billa», «АТБ». Починаючи з 2010-2011 років вони завищували ціни на 22-38%. Крім того, АМК виявив факти витіснення товарів українського виробництва з торгівельних мереж – таким чином зменшився асортимент продукції, яку споживачі могли придбати за менші гроші. Порушникам погрожують штрафи в розмірі 10% річного обігу. Проте АМК не зацікавлений у накладанні таких великих штрафів на порушників, поскільки в підсумку їх перекладуть на простих споживачів. Для врегулювання протиріч між постачальниками товарів і рітелейрами АМК пропонує встановити максимальні строки взаємних розрахунків, відмінити маркетингові бонуси і додаткові послуги, які нав’язують мережі.

ПРОКУРАТУРА ПОРУШИЛА СПРАВУ ПРОТИ «УКРНАФТИ»

Прокуратурою Сумської області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення службовими особами ПАТ «Укрнафта» кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Як повідомив начальник відділу прокуратури області Віталій Довгаль, вказані особи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи умисно з метою одержання неправомірної вигоди, завдали збитки бюджету на суму 1,1 млрд грн, оскільки не сплатили податок за видобування вуглеводневої сировини на території Сумської області у вказаному розмірі, хоча мали фінансову можливість. Службовим особам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та зі спеціальною конфіскацією.

АГРАРІЇ СУМЩИНИ ЗАДЕКЛАРУВАЛИ 5,7 МЛН. ГРН. ДОХОДУ

За станом на 1 листопада 2014 року громадяни, які використовують земельні ділянки загальною площею понад 2 га для ведення особистого селянського господарства та надають відповідні послуги подали до ДПІ області 1209 декларацій про майновий стан та доходи. Аграрії Сумщини задекларували отримання доходу у сумі 5,7 млн. грн. та мають сплатити до бюджету понад 100 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб. Сільгоспвиробники області (фізичні та юридичні особи) з початку року додатково уклали трудові угоди з понад 1700 найманими робітниками, які отримали офіційний дохід у сумі 7,1 млн. грн. Таким чином, до бюджету додатково спрямовано податку на доходи фізичних осіб 1 млн. 261 тис. грн., єдиного соціального внеску – майже 2 млн. 800 тис. грн. Окрім того, роботодавці у сфері АПК підвищили рівень заробітної плати понад 3 тисячам найманих працівників, у зв’язку з чим бюджет поповнився ще майже на 3 млн. гривень.

ДО БЮДЖЕТУ НАДІЙШЛО 3 МЛРД. ГРН. ЄДИНОГО ВНЕСКУ

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження єдиного внеску збільшились на 37,5 млн. грн. За словами, в.о. начальника ГУ ДФС у Сумській області Юрія Больбіта, всі інспекції області перевиконали завдання, доведене урядом. Найбільший приріст надходжень спостерігається в Охтирській ОДПІ – майже на 26 млн. грн. порівняно з минулим роком.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

У ДОМАШНІЙ «БАНЦІ» – НАДІЙНІШЕ?

289 мільярдів гривень українці мають на руках і не поспішають нести гроші до банків. Приріст у порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 65 мільярдів. Це мало би позначитися на купівельній спроможності наших громадян, однак вони не поспішають нести гроші в магазини. Навпаки, роздрібний товарообіг зменшився на 5%.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: