Сільські проблеми: за пай – хоч сам дбай

27 ноября 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №48(974)

Селянській родині аби хоч якийсь заробіток мати. Хто спритніший та проворніший – той власне господарство тримає, а хто не знаючи, де себе зайняти, сподівається лише отримати кошти за пай. У якомусь селі в оренду землю беруть місцеві хлібороби, але не у всіх вистачає хисту довести справу до ладу і вчасно платити за пай. І тоді приїжджають гастролери , які, поманивши солодким пряником, переманюють до себе селян. А потім не відомо, де їх шукати і з кого вимагати. Так було і в с.Ясеновому Чернеччинської сільської ради.

Так сталося, що частину земель, а саме близько 500 паїв, обробляло «Лотуре-агро». Перші два-три роки було все нормально. Вони платили і людям, і трохи допомагали сільській раді. Зараз селяни налаштовані так, щоб орендар був місцевий, щоб можна було з ним у будь-який час зустрітись, поговорити, вирішувати проблеми по мірі їх надходження. Тепер, обпікшись на молоці, селяни і на воду дутимуть. Паї залишились без плати, а працівники без зарплати. З Куземинської сільської ради до нас теж звертались люди, в яких більш ніж по три тисячі гривень заборгованості. «У мене діти. Треба їх взувати, вдягати, годувати. За ці гроші можна було б поправити ситуацію, – розповідає чоловік. – Звернувся до районної адміністрації, там мені порадили написати листа на адресу офіса «Лотуре-агро», але через деякий час лист повертається з поміткою «Адресат вибув».

Найцікавіше те, що про фірму, яка наслідила в чотирьох областях України і мала в своєму банку більше 100 тис.га землі, у всесвітній мережі інформації майже немає. Є офіційний сайт з інформацією про історію компанії та її досягнення, на якому записи не ведуться з жовтня 2013 року, є форум, на якому кілька ображених залишили коментарі, що їм не платили заробітну плату, та й взагалі – це фірма аферистів. І ще невелика замітка в одному з видань про те, що Київським господарським судом розглядається справа про банкрутство фірми. Є припущення про близькі стосунки з «Сім’єю» Януковича і банком «Камбіо». А також є згадка про сотні цивільних справ, які ведуть проти «Лотуре» власники паїв. Сумська, Житомирська, Луганська і Харківська області не тільки залишились без плати за використання земельних паїв, а й залишились землі без обробітку і фактично ніхто офіційно не може їх взяти в оренду, поки не відбудеться розірвання договору з «Лотуре-агро». А от коли воно буде – одному Богу відомо. А землі або пустуватимуть, або незаконно використовуватимуться іншими підприємцями. Тож де реакція нашої шановної влади на те, що відбувається? Чи долі простих людей нікого не цікавлять?__

НАША ДОВІДКА:

«Лотуре-агро» до цього часу є найбільшим бюджетоутворюючим підприємством району по платі за землю (питома вага у 2013 році склала 9,3%). Але не сплачує орендну плату за землю з юридичних осіб. Надходження плати по цьому підприємству за 9 місяців року зменшилась на 387,2 тисячі гривень.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: