Будинок-музей Галини Король

28 ноября 2014 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №48(974)

«Вишивати люблю з дитинства. Мати забороняла шити у неділю, але мені так кортіло це робити, що ховалась у картоплі й потихеньку вишивала», – розповідає Галина Іванівна Король з Чупахівки. Привітна і весела жіночка зустрічає на порозі свого будинку. Я спочатку подумала, що вона спеціально свої рушники повивішувала, щоб можна було зробити красиву фотографію. Але виявляється, у неї в будинку завжди так. Інколи навіть школярів на екскурсію приводять. Справжній будинок-музей.

IMG_7782

Народилась Галина Іванівна у селі Оленинське. У родині їх було п’ятеро, жили не багато. Тож після закінчення школи навчатись нікуди не пішла, а стала заробляти, розносячи IMG_7783пошту. Потім родина переїхала до Чупахівки, де дівчина працювала у колгоспі різноробочою, а згодом реалізовувала молоко у кіоску. «Брала на фермі по 10 бідонів і продавала населенню», – каже жінка. Але де б не працювала, її життя тісно було пов’язане з рушником та піснею. «Пам’ятаю часи, коли ніде було купити ниток і канви, тож малювала нитками на полотняному мішку. І зараз ще ті картини висять у старій хаті в Оленинському. У мене там город, тож улітку, наполовшись на грядках, зайду в холодок відпочити, милуюсь тими вишивками, та й думаю: це ж треба було так хотіти вишивати, що й мішковину використовувати! У сім’ї у нас всі співають. На вулиці було п’ятнадцять дівчат і всі до нас бігали гуляти. Батько, бувало, й кричав, що шумно під двором. А ми як заведемо пісню, усе село сходиться слухати».

Влітку за клопотами часу на вишивку не вистачає, а зима – справжня відрада для Галини Іванівни. «Можу й до 12-ї ночі засидітись. А буває таке, що о 8-ій годині ранку сяду вишивати і до 8-ї вечора, не ївши й не пивши, так захоплююсь», – говорить майстриня. Рушник може вишити за тиждень. Її вишивки беруть на виставки і до сільського будинку культури, і в район, область, якщо потрібно. Світлі і приємні спогади лишились про цю вишивальницю з королівським прізвищем.

IMG_7798

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: