Стосується кожного: 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

29 ноября 2014 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №48(974)

Тема ВІЛ/СНІДу для України та її населення є актуальною вже понад двадцять років, причому ця актуальність, на жаль, зростає.

Це цікаво:

У 80-ті роки на позначення ВІЛ-інфекції вживалася назва «хвороби чотирьох Г», оскільки була виявлена у жителів або гостей з Гаїті, гомосексуалів, гемофіліків та осіб, які вживають героїн.

О. КоваленкоПро те, наскільки в Охтирці поширена ВІЛ-інфекція говоримо з начальником відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради Оксаною Коваленко.

? Оксано Володимирівно, поясніть різницю між поняттями ВІЛ та СНІД і назвіть уразливі до інфекції групи населення?

- ВІЛ – це вірус, що руйнує імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які розвиваються у ВІЛ-позитивної людини на тлі зниження імунітету.

У Національній програмі протидії ВІЛ/СНІД визначено перелік уразливих до ВІЛ груп, серед яких, з точки зору епідеміології, перш за все треба проводити профілактичні заходи та лікування ВІЛ:

1) безпритульні та бездомні громадяни, передусім діти, у тому числі із

сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах;

2) мігранти;

3) особи, звільнені від відбування покарань звільнені з місць позбавлення волі);

4) особи, що надають сексуальні послуги на комерційній основі;

5) особи, які утримуються в установах виконання покарань;

6) споживачі ін’єкційних наркотиків;

7) чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками;

8) працівники, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ

Але не варто думати, що для всіх інших немає небезпеки інфікуватись. На жаль, спостерігаємо все більше захворювань серед благополучних верств населення. Тому варто хоч раз на рік робити обстеження.

? У суспільстві ставлення до інфікованих дещо упереджене. Чи можна пройти обстеження в Охтирці анонімно?

В поліклініці КЗ «Охтирська ЦРЛ» створений та функціонує кабінет №34 «Довіра», де мешканцям міста та району надаються послуги з добровільного консультування та тестування на ВІЛ. У 2014-му році в кабінеті було протестовано 229 осіб, за аналогічний період 2013 р. – 354 особи. Всього ж обстежено на ВІЛ-інфекцію по КЗ «Охтирська ЦРЛ» за 10 місяців 2014 року 1683 особи (54,4% від плану на рік). Незначні показники обстежених на ВІЛ говорять про те, що люди не розуміють проблему даної інфекції попри всю інформацію, яка доводиться до населення з екранів телевізорів, преси, радіо, лекцій серед молоді. Переважну кількість ВІЛ-інфікованих складають молоді люди, які знехтували індивідуальними засобами контрацепції. Це чоловіки віком від 24 до 42 років, жінки від 21 до 45 років. Станом на 01.11.2014 року на диспансерному обліку у лікаря інфекціоніста поліклініки КЗ «Охтирська ЦРЛ» перебуває 48 осіб із них 18 осіб (37,5 % від загальної кількості ВІЛ-інфікованих) інфікувались парентеральним шляхом при вживанні наркотичних речовин, 30 осіб (62,5%) інфікувались статевим шляхом.

Для перевірки крові на наявність антитіл до ВІЛ в разі термінових досліджень, КЗ «Охтирська ЦРЛ» забезпечена цито-тестами (швидкі тести).

? ВІЛ-інфіковані забезпечуються антиретровірусними препаратами за кошти держави. Чи вистачає ліків для тих, хто їх потребує?

- Починаючи з 2006 року в Сумській області було досягнуто значного прогресу у наданні кваліфікованої медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ – це призначення антиретровірусної терапії. Тільки завдяки впровадженню антиретровірусної терапії показник смертності від хвороб зумовлених ВІЛ в Сумській області знизився на 80%, та покращилась якість і тривалість життя для невиліковних хворих.

На даний час в місті Охтирка та Охтирському районі 11 ВІЛ інфікованих отримують антиретровірусну терапію. В Сумському обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом створений резерв препаратів для надання безперервної антиретровірусної терапії, а також забезпечене її лабораторне супроводження. Антиретровірусна терапія проводиться безкоштовно.

В разі потреби надається хоспісна допомога ВІЛ – інфікованим і хворим на СНІД в інфекційному відділенні КЗ «Охтирська ЦРЛ»( станом на 1 листопада 2014 року було проліковано 2 ВІЛ –інфіковані особи).

Цифри:

48 ВІЛ-інфікованих осіб по Охтирці і району перебуває на диспансерному обліку лікаря-інфекціоніста

10 хворих на СНІД

3 ВІЛ-інфікованих осіб зареєстровано в Охтирці та районі у 2014 р. з них:

  2 – в місті

  1 – у селі

16 осіб померли від СНІДу, з них:

14 – у місті

  2 – у селі

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: