Чи махають кулаками після бійки?

4 декабря 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 2 коммент. | №49(975)

Чисто формальне питання, винесене на сесію міської ради про затвердження результатів конкурсу на визначення виконавця послуг з перевезення твердих, великогабаритних та ремонтних побутових відходів на території міста, викликало бурхливе обговорення депутатів і представників громадських організацій, які прийшли закликати до совісті народних депутатів. Перед сесією вони поклали перед кожним депутатом на стіл звернення, в якому виставили претензії конкурсній комісії.

ПРЕАМБУЛА

На виконання вимог Антимонопольного комітету України в Сумській області від 2 серпня 2013 року Охтирська міська рада оголосила, а потім і провела конкурс по визначенню суб’єкта господарської діяльності по вивезенню і розміщенню побутових відходів тільки 11 листопада 2014 року.

Організатором проведення конкурсу було визначене міське управління житлово-комунального господарства. Бажаючих взяти участь виявилося троє: ДП «Верп» і ТОВ «Літос», що підконтрольні одному власнику, і комунальне підприємство «Благоустрій». Останньому було відмовлено в участі у конкурсі через неповний обсяг обов’язкових документів, які повинні надаватися пакетом. Не вистачало довідки з податкової інспекції щодо наявності чи відсутності податкової заборгованості, замість якої був докладений гарантійний лист, що у разі потреби довідку нададуть пізніше. Це стало основною підставою для зняття підприємства з конкурсу.

В результаті перемогло ДП «Верп», яке надало всі необхідні папери, стало переможцем конкурсу.

ЩО НЕ ТАК?

З прийнятим рішенням не погодилася громадськість:

- Тендер на вивезення твердих побутових відходів був проведений з явними порушеннями!

- Тарифи на вивезення твердих побутових відходів були прийняті без врахування побажань виборців!

(Із звернення громадскості)

НЕ ТРЕБА ЛЯ-ЛЯ

Всі, хто був причетний до проведення конкурсу, категорично заперечували будь-які порушення зі свого боку. Мова ж не йшла про тарифи, а тільки про визначення суб’єкта господарської діяльності, який зміг би надавати якісні послуги і запропонував кращі умови. Зокрема, у ДП «Верп» є необхідна спеціалізована техніка, навчений персонал, контейнери, майданчики. Підприємство начебто зобов’язується якось прибирати і стихійні звалища. У іншого учасника конкурсу пропозиції щодо тарифу були аналогічні, але матеріальної бази виявилося недостатньо. Представники громадськості нічого іншого, крім емоційних звинувачень, не могли надати конкретно, тому, наприклад, депутат Федір Кіселар сказав, що подібні не підтверджені фактами претензії можна розцінювати як тиск на депутатський корпус.

Алєксєєв (2)САМ СКАЗАВ:

«Я допускаю, що у половини депутатського корпусу совісті, як ви кажете, немає. Але ж у другої половини совість є! Хіба можна сказати, що совісті немає у всіх зразу? Ми чуємо не чітко поставлене питання, а щось по типу: «Хтось колись десь казав про те, що десь хтось колись щось збирається зробити…» А де фактаж? Давайте розбиратися, що саме ми робили не так».

Ігор АЛЄКСЄЄВ, міський голова

ПРЯМА МОВА:

«Ситуація така, наче обкашляли один одного. Головне, плюнули, а тоді дивляться, витерся чи ні…».

Петро ЗБАРАЖСЬКИЙ, член конкурсної комісії, депутат

НІКОЛИ НЕ ПІЗНО

Враховуючи напругу в сесійній залі під час обговорення даного питання, присутній прокурор Охтирської міжрайпрокуратри Богдан Саєнко запропонував відкласти його розгляд, поки працівники прокуратури перевірять всі депутатські запити, їх звернення як щодо підвищення тарифів, так і щодо проведення конкурсу, дадуть їм правову оцінку, тоді вже і можна буде приймати рішення. Однак питання про затвердження результату конкурсу двічі ставилося на голосування і двічі не підтримано. Не допомогло навіть застереження міського голови про те, що за невиконання рішення Антимонопольного комітету місто може заплатити тисяч 120 штрафу, якщо протягом 10 днів після конкурсу не буде підписана угода з виконавцем. І нічого було списи ламати, якщо крім «Верпу» нікому цю послугу виконувати. Тепер почекаємо, що скаже прокуратура.

 

 Комментарии (2)

 

  1. ПРРОХОЖИЙ пишет:

    А Благоустрий …????? сняли с тендера из-за какой-то бумажки недостающейся оказывается

  2. ПРРОХОЖИЙ пишет:

    “Зокрема, у ДП «Верп» є необхідна спеціалізована техніка, навчений персонал, контейнери, майданчики”
    Точно, техника имеется арендованная у “Благоустроя”- одна машина….

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: