Питання номеру: діти в садках недоїдають?

4 декабря 2014 | СВІЖИЙ НОМЕР | 1 комментарий | №49(975)

«По секрету нам сказали, що дітям у дитячому садку врізали пайку. Тільки просили нікому не говорити, – розповідає одна з мам дошкільняти. – Якось бачила, що дали на полуденок ложку каші і дольку яйця. Навіть не половинку. А четверту частину. Ми розуміємо, що ціни піднялись, але ж лишати дітей голодними – не вихід. Якщо треба збільшити батьківську плату, то ми згодні. Краще платити більше, ніж дитині голодувати. Доводиться з собою давати дитині печиво та сік».

Приходжу забирати малого з дитсадка, а він сидить над тарілкою, на якій три великих макаронини і три печенинки, – розповідає інша.

Такі розповіді покликали кореспондента в дорогу. Чи насправді це так, чи це вигадки сердобольних матусь. Батьки, що зустрічаю біля дитсадків не скаржаться. Кажуть, що годують нормально. Є і м’ясо і молочні продукти. Кожного дня дають фрукти і соки.

О. Горовецька- Продукти постачають нам безперебійно, – каже завідувач д/с «Росинка» Олена ГОРОВЕЦЬКА. – Медичні сестри складають перспективне меню відповідно до сезону. Підраховують калорійність. Кількість білків, жирів і вуглеводів. На прохання батьків звечора вивішуємо меню на завтра. Харчування у нас повноцінне. Діти наїдаються, порції хороші, відповідають нормам. Якщо повинна дитина отримати 100 г м’яса – вона його й отримує. У нас обов’язкова сервіровка стола, серед діток обираються чергові, вони одягають фартушки, ковпаки або пілоточки. Таким чином ми привчаємо дітей до порядку і правил етикету. Норми можуть коливатись у зв’язку з тим, більше чи менше дітей. Розраховуємо на одну кількість дітей, а приходить інша. Тому на кілька грамів порції можуть відрізнятись. Приблизно такого ж змісту коментарі і в інших завідуючих. Запевняють, що діти наїдаються і від батьків скарг не поступало. Проте, лише в дитячому садку «Росинка» запросили побути присутньою на полуденку.

Тронь А.В.Інші ж узгоджуючи це питання з начальником відділу освіти Анатолієм ТРОНЕМ, отримали відмову і кореспондентові побувати на обіді не вдалось. На вечерю у вихованців «Росинки» була печеня з солоним помідором. Сказати, що порції були маленькими – не можу. Чергові розклали столові прибори, помічник вихователя роздала порції. Діти трохи соромились присутності зайвої людини, намагались позувати перед камерою. Назвати голодними їх не можна було ніяк. Сам начальник на питання, чому не дозволили подивитись чим харчуються діти, відповів, що на око я ж не зможу перевірити чи відповідає вага нормам, а переважити я не можу, бо, мовляв, не маю на це повноважень. Тому не бачить сенсу у такому візиті.

- На сьогоднішній день показник виконання норм по харчуванню в дитячих садочках – один з кращих в області. Звичайно, коливання цін відіграють свою роль. Проте, можу запевнити, що проблем з нестачею бюджетних коштів немає. Ми проводимо розрахунки по кількості продуктів на певне число дітей. Але буває таке, що дитина захворіла і дитсадок не відвідує. Відповідно продукти не використовуються, тоді кошти з одного продукту переводяться на інший. Молочні та м’ясні продукти постачаються безперебійно. Єдине, що нам довелось розірвати договори з постачальниками сосисок та курячого м’яса. Бо у зв’язку з підвищенням цін постачальнику стало невигідно з нами співпрацювати.

Наші кухарі і медсестри звикли працювати в такому режимі, що перевірити можна в будь-який час. Сертифікати на продукти всі наявні. Основна перевірка для нас – це те, що діти живі і здорові. З неофіційних джерел стало відомо, що нібито з міського відділу освіти надійшов лист про зменшення порції харчування на 80 %. Однак Анатолій Васильович спростував цю інформацію.

 Комментарии (1)

 

  1. Лина пишет:

    В садике “Солнышко”, группа “Буратино” ситуация та же. Детей обделяют в порциях или воспитатель забирает еду, которую ребёнок не успел доесть. Воспитатели Лариса Юрьевна и Виктория Валентиновна ситуацию прокоментировать не пытаются. Методист и заведующая опровергают сказанное родителями. Очень прошу Вас помочь в данной ситуации! Заранее благодарна. Спасибо, что не остаётесь равнодушными к проблемам обращающихся.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: