Сімейні реліквії гімназистів

5 декабря 2014 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №49(975)

У минулому номері газети ми повідомляли про грандіозний проект, започаткований в Охтирській гімназії. Учні і вчителі знесли до школи унікальні речі 19-20 століття, що нагадують нам про історію рідного краю, допомагають краще зрозуміти побут наших предків. Ми продовжимо на прикладі конкретних учнів демонструвати, що історія складається з отаких маленьких клаптиків і лише склавши їх в один пазл можна побачити цілісну картину минулого.

ЗНАХІДКА ДЛЯ ФОТОГРАФА

Радянський малоформатний фотоапарат «ФЕД-5-с» колись був у користуванні Гладкого Анатолія Віталійовича. Тепер його онук Данило БРЕУС пізнає премудрості фотографії.

Данило БРЕУС

ЧОГО НАВЧИЛИ УРОКИ НАРОДОЗНАВСТВА

Яна БАЗАЛІЙ принесла на виставку альбом, який почала вести її мама на уроках народознавства, які викладала директор гімназії Наталія Шейко. Наталія Віталіївна зізналась, що побачивши цей альбом, була дуже зворушена, адже коли на своїх уроках просила учнів дослідити свій родовід і зробити записи, дуже хотіла, але не сподівалась, що вони передаватимуться з покоління в покоління. Але результат, як бачимо, перевершив сподівання. В альбомі не тільки старі фотографії та історія роду, а й унікальн нагороди та листівки.

Яна БАЗАЛІЙ

ПСАЛТИР ПОЧАТКУ 19 ст.

- Цей Псалтир належав моєму прапрадіду Федору Варавенку. Рік випуску 1832-й, – каже Катя НЕТІПА. Дивлячись на ці крихкі сторінки, розумієш, що їх часто читали і перечитували.

Катя НЕТІПА

«ФЕЛІКС» – ДИВО РАДЯНСЬКОЇ АРИФМЕТИКИ

Для сучасного покоління комп’ютерних геніїв навряд чи буде зрозумілим принцип роботи цього дива техніки. Однак арифмометр «Фелікс» допомагав рахувати тим, хто жив на початку двадцятого століття. Раритет належить родині Вадима БУХАНЦЯ.

Вадим БУХАНЦЬ

ПРИВІТ ІЗ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ

- У мого прадіда був брат – льотчик у званні майора. Його родина проживає на Західній Україні. Але на згадку про військового прислали нам речі, що залишились після війни, – розповів Олександр ЛОСКОТ.

Олександр ЛОСКОТ

ТЕЛЕФОН КДБ

Кажуть що цей телефон стояв колись у конторі КДБ. Про цю структуру Сталінської епохи й досі згадують з острахом. Мабуть, через цю слухавку було віддано чимало жорстких наказів. На фото Влад ГУЗЕНКО.

Влад ГУЗЕНКО

СІМЕЙНИЙ ОБЕРІГ

Для Анастасії БІЛЬЧЕНКО – це не просто стародавній верстат, це справжній сімейний оберіг. Такі прядки раніше використовувались жінками для ручного прядіння, який приводиться в рух ножним або ручним приводом. «Мій прадідусь був столярем і змайстрував її спеціально для моєї прабабусі. З покоління в покоління вона передається в родині. Займає на кухні найпочесніше місце. Коли приходять гості, то всі милуються приладом. Це наша сімейна реліквія», – розповіла дівчина.

Анастасії БІЛЬЧЕНКО

ДЗВІНОК З УНІКАЛЬНИМ ЗВУКОМ

Максим КОПИЧКО по-дорослому серйозно розповідає, що його пращури тримали багато коней. Щоб чутно було, коли наближається упряжка, їм вішали на шию ось такі дзвіночки. На тому, що зберігся, написана дата – 1848 рік. Відвідувачі виставки змогли послухати дзвін півторастолітньої давності.

Максим КОПИЧКО

ТАТО-ФІЛАТЕЛІСТ

Діма АНТЮХ-КАЛЬЧЕНКО продемонстрував колекцію марок свого тата. В колекції є старовинні екземпляри.

Діма АНТЮХ-КАЛЬЧЕНКО

РАРИТЕТНИЙ ПАТЕФОН

На виставці було досить багато патефонів, але більшість з них непрацююча. У родині Дарини МАСАЛІТІНОЇ зберігся пристрій, який ще може порадувати слух музикою.

Щоб раптом не зіпсувати раритет, спонат, який вартий музею його вмикає сама Дарина. І ллється запис казки, повертаючи багатьох дорослих у дитинство.

Дарина МАСАЛІТІНА

ПРОФІЛАКТИКА ХВОРОБ ПЕРШ ЗА ВСЕ

На масовому заході продумали все до дрібниць, навіть профілактику від захворювань. Багато дітей були з коробочками з-під кіндера на шиї, в які був покладений часник. Через отвори запах часника проникає в повітря і вбиває всі мікроби. На фото Віка КОБЗАР.

Віка КОБЗАР

ДОШКА ДЛЯ ПРАННЯ

Прототип пральної машини від родини Аркадія КОРОТКОВА. З допомогою такої дошки прали білизну його предки.

Аркадій КОРОТКОВ

Не цурайтесь історії, вивчайте її. Не обов’язково за підручниками, чи розумними книжками. Передивіться старі речі, розпитайте рідних і близьких. Може, сааме Вашій родині належить унікальний експонат, який вартий музею.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: