З перших вуст: повсякдення військкомату

5 декабря 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №49(975)

С.ФурсаУ зв’язку з ситуацією в країні військкомат для когось став рідним домом, а для когось страшилкою. Напередодні Дня Збройних сил ми поговорили з т.в.о.військового комісара Охтирсько-Великописарівського об’єднаного військового комісаріату Сергієм Фурсою про проблеми і досягнення цієї структури.

Створені загони самооборони

На території Охтирського та Великописарівського районів створено 5 загонів самооборони. Скомплектовані вони на 80 відсотків. Саме на їх плечі лягатиме захист рідної землі під час прямого вторгнення ворога.

- Не варто плутати роту територіальної охорони з загонами самооборони. Рота територіальної охорони входить до штату військового комісаріату. Керують нею офіцери, які заключили контракти з обласним військкоматом. В її функції входить охорона стратегічно важливих об’єктів під час прямої агресії з боку ворога. Загони ж самооборони діють під керівництвом вйськового комісара і в разі вторгнення перетворюються на партизанські загони. Нещодавно з військовозобовязаними призначеними до загонів самооборони були проведені навчання. Три тижні на місцевості бійців навчали воєнної справи. Завдяки «Рекламному кварталу» ми зробили для них нарукавні пов’язки, – говорить Сергій ФУРСА.

На тобі, небоже, що мені не гоже

Охтирською міською радою для розташування загонів самооборони було виділено приміщення за адресою вул.Гончаренка, 36. Колись там був центр дитячої та юнацької творчості. Однак такий подарунок виявився сюрпризом.

- Приміщення, яке нам виділила міська рада, не відповідає санітарним нормам. Знаючи заздалегідь, що у будівлі страшний грибок, нам все одно пропонують поселити туди загони самооборони. Коли ми проводили у будівлі прибирання, то навіть чоловікам ставало погано. Ми направили запит до санітарної служби і отримали відповідний висновок, що знаходитись всередині небезпечно. Однак на наш лист міська рада відповіла, що у 2015 році планують виділити кошти на внутрішній ремонт будівлі. Загони самооборони повинні були створитись ще учора. У країні йде війна, а нам обіцяють, що колись у майбутньому, можливо, відремонтують приміщення, – обурюється комісар.

Сусіди по нещастю

В одному приміщенні в Охтирці розташовуються зовсім різні за напрямком організації – військкомат і відділ освіти. З міркувань безпеки таке сусідство є небажаним.

- Для безпеки населення не може в приміщенні військкомату, де зберігається зброя, знаходитись будь-яка інша організація. Яскравий приклад Шостки, коли розстріляли приміщення військкомату. Дуже пощастило, що ніхто не постраждав. Міністерство оборони нам постійно робить зауваження щодо такого сусідства. Однак місцева влада не реагує на наші звернення. Відділ освіти має покинути це приміщення. Проте місцева влада дивиться на світ наче крізь рожеві окуляри. Хоча в разі якоїсь диверсії може постраждати і мирне населення, – ділиться сергій Вікторович.

На дрова збирали військкоматом

Під час бесіди з Сергієм Фурсою, до кабінету заходить один із працівників і запитує, кому гроші здати на дрова.

- Деяким родинам військових, що проходять службу в АТО, потрібні дрова для опалення. Скільки ми не звертались до міської ради, районної адміністрації, держлісгоспу – реакції нуль. Тож збираємо самі кошти і допомагаємо. Велика подяка працівникам КП «Благоустрій» Анатолію Басову та Сергію Чижику. Проводячи зрізання аварійних дерев по місту, вони ці дрова відвозять родинам, що їх потребують, – пояснює він.

Фількина грамота

- Дуже повільно йде робота по наданню пільг учасникам АТО. Не зважаючи на наявність довідок про те, що військовослужбовець є учасником бойових дій, у мирному житті вона не грає ніякої ролі. Коли приходять родичі оформляти пільги на комунальні послуги, їх починають футболити з кабінету в кабінет. Мовляв, немає посвідчення – значить не учасник бойових дій, – розповів воєнком.

Похвала від керівництва

Не зважаючи на те, що мобілізаційна хвиля завершилась, у військкомату роботи не зменшилось.

- Зараз треба готуватись до наступної хвилі мобілізації. Також дуже важливою є підготовка до ротації. Про терміни говорити не варто – чекаємо наказу, але роботи непочатий край,- говорить т.в.о. військового комісара Охтирсько-Великописарівського військового комісаріату Сергій Фурса. – Ми працюємо і нещодавно пройшли численні перевірки. Вище командування схвально відгукнулось про нашу роботу і військкомат визнали одним з кращих в області.

Добровольці

Для комплектування Збройних Сил України військовий комісаріат проводить набір добровольців від 18 до 50 років. Всі бажаючі можуть звернутись до військкомату. Добровольців направляють на підготовку або перепідготовку в учбовий центр «Десна» Чернігівської області. З ними заключаються короткострокові контракти (до оголошення мобілізації).

Ось такі невтішні будні військкомату.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: