Доки будемо в пітьмі?

10 декабря 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 4 коммент. | №50(976)

О. КісільУ зв’язку з критичною ситуацією в енергетиці почались аварійні відключення електроенергії. Стурбовані жителі почали штурмувати редакцію дзвінками, з претензіями типу: «Чому в мене нема світла, а на сусідній вулиці горить. Хай би відключали всіх по черзі. Бо ми цілий день сидимо без світла, а у сусідів ще жодного разу не відключали». Чому так виходить, пояснює директор «Охтирської філії РЕМ» ПАТ «Сумиобленерго» Олексій КІСІЛЬ:

- Ми всі повинні зрозуміти, що в енергетиці зараз складний період. Дефіцит електроенергії по Україні становить 3,5 тис.МВт. Аварійні відключення вводяться з метою зберегти енергосистему. Диспетчер «Укренерго» у разі недостатньої потужності з Києва дає команду в Харків, з Харкова – в Суми, а з Сум в Охтирку про те, наскільки треба зменшити кількість використовуваної електроенергії. На виконання наказу дається 10 хвилин. Попередити населення ми ніяк не встигаємо. Передбачити тривалість відключення теж неможливо. Як правило, відсутність електроенергії не має перевищувати 2 години. Але ключове тут слово «Як правило». Тобто не точно. Тому на практиці маємо значно більший час. Максимально електроенергія може бути відсутня протягом 24 годин.

? Відключаються одні і ті ж лінії. В чому причина?

- З розумійте, що енергетична система – це дуже складний організм. Неполадки в одному місці неодмінно призводять до порушення роботи всієї системи. У нас є два варіанти розвитку подій: або ми вимикаємо півміста і району, так як зараз, або повністю всю Охтирку і район. Ми дотримуємось першого варіанту, нехай хоч якісь магазини та підприємства функціонують. Є десять черг відключення. Охтирка входить до 9-10 черги. До «Сумиобленерго» надходять сотні скарг з приводу графіку відключень. Але ж на те, яку лінію ви вимикаємо, впливає дуже багато факторів: потужність, яка знімається, які споживачі на лінії, стан обладнання і т.д. Є графік відключень і ми маємо його дотримуватись. Лікарні ми не відключали.

? А дитяче відділення?

- Так співпало, що дитяча лікарня знаходиться на тій же лінії, що ми відключаємо. Зробити для неї виняток не можемо. А взагалі, якщо говорити про медичні заклади, то в них повинен бути дизельний генератор. Але про це ніхто не подбав. А тепер маємо проблеми.

? Який вихід з ситуації?

- Ми діємо лише в межах чинного законодавства. Я думаю, що скоро ситуація налагодиться і аварійних відключень не буде. Проте вводяться графіки віялкових відключень. Особисто я категоричний противник цього. Бо якщо ми протягом тижня кожні дві години будемо включати відключати, все обладнання вийде з ладу. Ось свіжий приклад був у Литовці. Тільки завдяки тому, що вчасно помітили неполадки, вдалось уникнути жахливих наслідків. Всі ми бачимо, яка ситуація в країні. Треба набратись терпіння і перечекати труднощі.

ОФІЦІЙНО

З метою уникнення “віялових” відключень електроенергії споживачам Кабінет Міністрів України погодився з відповідною пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2014 року.

У розпорядженні зазначено, що тимчасовий імпорт електроенергії із суміжних країн буде здійснювати державне підприємство «Укрінтеренерго». Також документом передбачено, що ціна не повинна перевищувати середньозважений тариф за попередній місяць для енергогенеруючих компаній теплових електростанцій, що визначений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

 Комментарии (4)

 

 1. medik пишет:

  детская больница о себе сама позаботилась, купили сами медики кабель и переключились на другую линию, пока о себе сами не позаботились никому нафиг ненужны

 2. ольга пишет:

  Святая хата у Поцелуйки.

 3. alex пишет:

  Как Вы можете отключать свет в детской поликлинике?!!!!!! Там же дети!!!! Нет бля уже ничего святого!!!!!!!! Неужели нет никаких вариантов??? Должен быть выход!!!!!!

 4. Марина пишет:

  Выключаем у одних и тех же, чтоб не морочить голову. А пока продолжаем постаринке врать. А время то другое. Прийдет молодой специалист и все сделает красиво. Не можешь- освободи дорогу.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: