Невідсвяткованому сторіччю РБК присвячується. Неначе й не було цілої епохи

10 декабря 2014 | СВІЖИЙ НОМЕР | 26 коммент. | №50(976)

Охтирський РБК1 травня 2013 року святкова креативно оформлена колона під бій барабанщиць крокує містом. Безліч усміхнених людей супроводжують колону до центральної площі міста, на якій розташована сцена – розпочинається святкове дійство і концерт – саме так яскраво і урочисто пройшло святкування сторіччя ПАТ «Охтирський пивоварний завод». До цього ювілею була навіть випущена книга «Охтирка та пивзавод. Історія в іменах» – цікава книга, докладна, просто енциклопедія Охтирської історії. І от я відкриваю в цій книзі сторінку 147 і читаю: «…до 1914 року Народний дім було споруджено. Міське земство виділило додаткові 25 тисяч рублів і вже 1 жовтня 1914 року споруду було освячено».

Отже, як я розумію, 1 жовтня 2014 року минуло 100 років споруді, яку в народі називали Народний домом (нині РБК). Земельну ділянку для споруди місто виділило безкоштовно. Проект будівництва склав інженер Дементьєв. Кошти на спорудження Народного дому збирали всім миром. Пожертв зібрали більш, як сімнадцять тисяч. Цеглу для будови пожертвували М.І.Бондаренко та Г.Ф.Іщенко. Охтирчани зводили свій Народний дім з думкою, що він стане осередком народних зібрань, осередком правди, осередком культури – так воно і було протягом багатьох років. Саме в Народному домі відбулися і перші комсомольські збори (з’їзд), і перша сільськогосподарська виставка. Саме тут прокручували перші кінофільми, саме тут знайшли притулок театральні трупи – українська Вакуленка та російська Пасхалова. В Народному домі працював драмгурток Сороки, працювала хорова капела (що перейшла з Будинку освіти) під керівництвом О.Ф.Рєзнікової. Тут починали шлях майбутні заслужені артисти України – В.Г.Портнов, М.А.Голець, П.С.Білинник…

Ще багато чого цікавого про Народний дім, тобто РБК можна пізнати з цієї книги. Але тут у мене знову виникає запитання, чому про це говорить директор з економіки ПАТ «Охтирський пивоварний завод» Р.Ф.Мироненко і чому мовчить «неперевершений» організатор і «унікальний» спеціаліст – «хазяїн» нашого Народного дому Н.М.Шаталова? Чому охтирчани, які будували свій Народний дім, так і не стали свідками того, як шанують пам’ять великої справи їх батьків. А це мав би стати один із знакових заходів РБК цього року, адже сто років – це ціла епоха культури нашого міста. Менш скромні дати вшановують та передають пам’ять нащадкам.

Так чому ж Ви, Ніно Михайлівно, вирішили, що ця подія недостойна Вашої уваги? Запросіть інших, які так не вважають Т. Лысенко(ще є живі свідки, які творили цю історію) і вони розкажуть місту про його культурну спадщину. Бо на мій погляд, пам’ять і є однією із складових дійсного патріотизму. Переконливо прошу не зводити цю розмову до особистого конфлікту. Мова йде про фаховість і професійність посадовця, що очолює Народний дім міста Охтирки. Де речі, можливо цей Дім потрібно уже повернути місту? Громада будувала його на свій кошт, на своїй землі – то, можливо, ця громада має право і порядкувати у своєму Народному домі.

Можливо, мер міста поділиться думкою з охтирчанами, як можна повернути все «на круги своя» і вивести РБК з-під порядкування району та знову надати йому статус – Народного дому міста Охтирки.

Тетяна Станіславівна Лисенко, колишній режисер народного драматичного театру в м.Охтирка

 Комментарии (26)

 

 1. иван пишет:

  Нарешті під тиском все-таки відсвяткували 100-річчя. Краще б уже як так, то хай би і невідсвятковане було. Концерт рівня сільського клубу, всі номери старі . Видно, що все готувалося поспіхом..Людей запросили на 12, а потім, як з”ясувалося перенесли на 14. Бюджетників “запрошували” майже під розпис,які потім відмітившись втікали. Галочку можна ставити, а що ще можна було очікувати. Оце і є показник роботи, а не бла-бла в інтернеті. Поїдьте в Тростянець, Зіньків, подивіться як сусіди працюють, а не займайтесь замилюванням очей. Хоча люди і цьому були раді, адже не часто хоч такі концерти бувають. А ще вразило сміття, папір кругом будинку культури, сам занедбаний будинок культури. Мабуть, коли ждуть гостей, то хоч би в хаті прибирають. Ось такі невеселі враження від такого веселого свята.

 2. катерина пишет:

  Я к Лысенко нормально отношусь . Мне неприятны те, кто использует ее авторитет в своих гнусных целях. Могу назвать пофамильно. Но не хочу опускаться до их уровня. А вы не захлебнитесь в своей злости и лжи.

 3. natalii пишет:

  Кстати в условиях недостаточного финансирования Шаталова умудрилась за коррупционные деяния свалить на несколько лет, к тому же дважды в декретный отпуск за внучкой. Наверное так “экономила”. А такие “патриоты” как вы и разьединяют общество поджучивая языковым вопросом, особенно сейчас. Ведь много из людей, говорящих на русском более патриоты, чем вы катерина, ибо душой болеют за культуру, город. Да и не надо делать патриотку из Шаталовой, ведь еще совсем недавно ездила с концертами в поддержку Януковича, и об укрмови не пеклась так рьяно. Или память короткая????

 4. natalii пишет:

  Катерине:про “нормального” руководителя Шаталову разве, что дурак не знает. Непрофессионализм, моральная нечистоплотность и еще много чего. Разве может государственный служащий ставить на колени подчиненного. Реально, не в переносном смысле. Об этом уже гудит весь город, ибо было озвучено на сессии районной рады, отчего все депутаты были в шоке. И защищать ее может только подружка Устинова, благо опыт плести интриги есть. Вот это истинное лицо нынешней власти, только и способной на это.. И не удивлюсь, если катерина и есть сама подруга, ибо такую грязь на Лысенко писать, зная, что и работая , она поднимала эту тему, а Устинова скрыла это и конфликт уладила, переведя в другое русло. Вам катерина, рот раскрывать должно быть стыдно, не то что лить грязь на людей,заслуживших авторитет годами своей творческой деятельности. Жду примеров такой же творческой деятельности от вашей протеже.

 5. катерина пишет:

  жить в Америке или Германии, поднимать их экономику – это вам не культурой района руководить, понимать проблемы и решать их достойно в условиях отсутствия финансирования. То что делает под руководством кукловодов режиссер “Чудаков” – предательство. Шаталова руководит культурой не первый год. Столько же под ее руководством работала Лысенко. Тогда Шаталова была нормальной. И только уйдя на пенсию, Татьяна Станиславовна стала борцом за справедливость, увидела в о вчерашнем руководителе монстра. Замечание по поводу сценария и репертуара на русском языке вызвало желание в псевдопатриотов убрать нормального руководителя. Неужели сейчас вам нечем заняться? Если бы это мероприятие прошло в предлагаемом Лысенко содержании, вот тогда нужно было бы рассматривать вопрос о пребывании Шаталовой на своем месте. Русскоязычный концерт в поддержку украинской армии. Звучит. И больно, что патриотизм сторонников Лысенко сводится к тому, чтобы разрушить все до основанья, а затем… Мы это уже проходили. Убеждена, что в этой ситуации вы ОБЯЗАНЫ были стать на защиту руководителя отдела культуры, поддержать стремление проводить ВСЕ мероприятия на родном языке. Лысенко человек горячий. Побушует и успокоится. А вы подливаете масла в огонь, пользуясь моментом. Быть патриотом Родины, патриотом языка – это вам не флагами махать . Думать надо. Мозги включать, а не рушить. И… А судьи кто?

 6. Dariia пишет:

  ..хотя перенимать опыт у Шаталовой, должно быть, легче: абы как командовать – не спектакли ставить)) Такими темпами через следующие сто лет (и то – в лучшем случае!) отмечать будет просто нечего

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: