ЗЕМЕЛЬНИЙ КОНФЛІКТ: СуперФІЦІЯ чи просто ФІКЦІЯ?

10 декабря 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | 4 коммент. | №50(976)

Наші законотворці, здається, й досі наслідують рекомендаціям російського царя Миколи І, який радив писати закони так, щоб для їх тлумачення народ відчував необхідність звертатися до влади. Що це правда, продемонструвало останнє пленарне засідання міської ради, на якому розглядався пакет земельних питань.

На розгляд депутатів виносилися проект Міської програми формування земельних ділянок, Положення про порядок надання в користування земельних ділянок під забудову на умовах суперфіцію, Положення про конкурсний відбір виконавців робіт із землеустрою, суб’єктів оціночної діяльності, виконавців земельних торгів та склад комісії з добору земельних ділянок, продаж яких або права на які підлягають продажу на земельних торгах. Отут і були озвучені два слова, об які ламали язики більшість депутатів, не зовсім розуміючи, що це таке і з чим його «їдять». Мова йде про суперфіцій та емфітевзис – поняття ще з Римського права.

СУПЕРФІЦІЙ – право користування чужою земельною ділянкою для забудови, яке виникає на підставах договору між власником земельної ділянки та особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для будівництва промислових, побутових, соціально-культурних, житлових будівель та споруд.

ЕМФІТЕВЗИС – право користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення, що знаходиться у приватній, комунальній або державній власності.

Звернутися до таких термінів міська рада вирішила начебто з благих намірів, адже ні для кого не секрет, як в Охтирці дерибаняться земельні ділянки. Міський голова Ігор Алєксєєв озвучив такі цифри: з 580 виділених під індивідуальне житлове будівництво у 2013 році тільки на 12-ти розпочаті будівельні роботи. Це значить, що земля стала товаром (від ред.: земля завжди була товаром і не тільки у нас, а у всіх країнах світу) і отримані безоплатно 10 соток перетворюються в кілька тисяч доларів. І це при тому, що офіційно вільних земельних ділянок у місті немає, але їх десь потрібно шукати в зв’язку з обіцянкою держави першочергово відводити земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва учасникам бойових дій і учасникам АТО зокрема. В Охтирський земельний відділ міської ради вже надійшло 95 заяв з цього приводу.

МІСЬКА РАДА ПРОПОНУЄ

Начальник відділу земельних відносин ІННА ЛИСЕНКО презентувала нову програму щодо формування земельних ділянок в цілому, яка розрахована на 2015 рік. Для того, щоб проводити аукціони з продажу прав на земельні ділянки (оренда, суперфіцій чи емфітевзис), спочатку потрібно ці ділянки сформувати. Це включає виготовлення, погодження та затвердження проекту землеустрою, державну реєстрацію земельної ділянки та державну реєстрацію речового права на неї, отримання витягу про нормативну грошову оцінку ділянки, проведення експортної грошової оцінки.

Міська рада виступає замовником документації із землеустрою та детального плану території для земельних ділянок, які будуть надаватися для будівництва індивідуальних житлових будинків з господарськими спорудами для учасників АТО, але на умовах суперфіцію. Для цього обрано масив поки що на 90 земельних ділянок в кварталі, обмеженому вулицями Грабовського і Енгельса. Планується підвести сюди комунікації і дорогу за рахунок міського бюджету, крім того, земельна документація видається без оплати. Це значить, що учасник АТО отримує земельну ділянку в тимчасове користування, протягом трьох років почати будівництво і тільки після здачі в експлуатацію житлового будинку набути право власності на землю і продавати її.

ЦЕ ГЛУМ СИТИХ ДЕПУТАТІВ НАД ВОЇНАМИ АТО

Учасники АТО (близько 20 чоловік) прийшли на засідання сесії, аби висловити своє незадоволення умовами суперфіцію, яке нав’язує міська влада. Вони роздали депутатам своє звернення, в якому, зокрема, йдеться про наступне: «Надання земельних ділянок під забудову учасникам АТО – питання моралі і духовності. Це – вдячність громади чоловікам, які не відкупилися у військоматі чи в лікарів, а ризикуючи своїм здоров’ям та життям, благополуччям сімей, пішли захищати нас з вами. До речі, серед депутатського корпусу і зараз є такі, що і на депутатстві «заробляють» і, завдяки АТО, подвійну зарплатню отримують, не виїжджаючи з Охтирки. Ділянки учасникам АТО по всій країні надаються у власність і адресно (хоча зараз надаються лише дозволи). Що робити з землею далі, то вже буде справа її власника. Надання земель для забудови по договору суперфіцію – це глум ситих депутатів над воїнами АТО. Адже ви всі добре розумієте, що 99% воїнів не мають матеріальної можливості у нинішніх економічних умовах будуватися. Дуже знаково, що тема надання земель на умовах суперфіцію виникла після звернень щодо надання землі учасникам АТО. Надавати землю у власність тим, що біля корита та членам їх сімей було нормою. А тут подали десятки заяв, за які не витребуєш хабаря! Тож треба щось вигадати. І вигадали …

Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності. Дане рішення є показником відсутності совісті депутатів, які його готували. Це відвертий популізм та заготовка кількох сотень тисяч гривен на дерибан наступного року. У запропонованому рішенні також добре прослідковується і надання вільних земель для комерції в обхід аукціонів. Півроку було достатньо, щоб побачити, на кого працює міська рада і в чиї кишені йде «освоєння» коштів міського бюджету. З огляду на виконані роботи за бюджетні кошти стало зрозуміло, що буде чим зайнятися у нашому місті і прокуратурі і службі безпеки.

І ЯК ДАЛІ КАРТА ЛЯЖЕ?

Коли запитали, чи є подібний прецедент в Україні, Ігор Алєксєєв сказав, що Охтирка «біжить попереду паровоза на два вагони». Перш за все тому, що в державі всеукраїнська програма про виділення земельних ділянок учасникам АТО прописана декларативно, а механізм її реалізації придумують, як ми бачимо, на місцях. При цьому депутати по суті проігнорували права учасників АТО, а запропонована суперфіція може виявитися великою ФІКЦІЄЮ, що значить з перекладу з латини – ВИГАДАНЕ, НЕВІРНЕ, ХИБНЕ, ВИДАВАНЕ З ПЕВНОЮ МЕТОЮ ЗА ДІЙСНЕ. Тож хочеться сказати: якщо ви, шановні депутати, будете ставити бійцям АТО свої умови, то дружно самі встали і пішли в АТО.

 

 Комментарии (4)

 

 1. житель пишет:

  Кстати, про Лысенко подмечено точно! человек изменился по полной. Стала очень гоноровой, вознеслась до небес. Ничего, время покажет всю ее сущность. Забывают ченуши, что нужно прежде всего оставаться человеком!!!

 2. Олександр пишет:

  Принцип чиновничьего отбора! Если не тварь редкая, так сука…

 3. Ира пишет:

  В горисполкоме говорят что эту идею подкинула новый начальник земельного отдела при горисполкоме инна лысенко. Тварь редкая, как только ушла из управления финансов так земли под собой не чувствует. Ни единый бывший коллега позитивно не отзывается. Гнать таких чиновников нужно!!!!

 4. Олександр пишет:

  Пропоную встановити сервітут на майно тих депутатів , які проголосували за таку дурню!

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: