СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

11 декабря 2014 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №50(976)

…БАЛЕРИНИ ПОВЕРНУЛИСЬ З ПЕРЕМОГОЮ

7 грудня у м.Суми проходив Всеукраїнський фестиваль танцювального мистецтва «Кубок Візаві». Зразкову балетну студію під керівництвом Зої Степанівни Наклицької представляли 4 колективи. І кожен з них отримав перше місце та нагороджений грамотою та кубком. Балерини викликали справжній фурор у глядачів. Хтось за кулісами, спостерігаючи, як маленькі діти танцюють на пуантах, сказав: «Ніби ангели з небес». Вихованці хореографічного відділення Охтирської дитячої музичної школи теж не пасли задніх. Дует «Карамельки» під керівництвом Н.І.Панченко та соло «Лялька» (викладач В.В.Сушко) зайняли перші місця. Вихованці В.В.Сушко 4 клас «Полька» стали другими, а 5-8 клас «Лєтка-єнка» та 2 клас «Сніжинки» отримали треті місця.

БАЛЕРИНИ ПОВЕРНУЛИСЬ З ПЕРЕМОГОЮ

… ОХТИРСЬКІ КРАЄЗНАВЦІ ВІДМІЧЕНІ НА ОБЛАСНОМУ РІВНІ

Шостого грудня вихованки історико-краєзнавчого гуртка ОМЦПО-МАН (кер.Литовченко О.О.) Ганна Череда та Марина Козодав взяли участь в обласній краєзнавчій конференції «У світі краєзнавчих відкриттів». Дівчата достойно представили місто на обласному рівні, а Ганна Череда зайняла почесне третє місце. Вітаємо з науковими успіхами і бажаємо подальших перемог.

…ПРОЙШОВ ЧЕМПІОНАТ МІСТА ПО ДЗЮДО

В Охтирській ДЮСШ пройшов відкритий чемпіонат Охтирки з боротьби дзюдо. 132 учасника з Охтирки, Сум та Харкова боролись за звання кращого. Серед охтирчан досягнення такі: у категорії 20 кг третіми стали Роман Мірошников та Станіслав Канівець, у категорії 23 кг перше місце дісталось Єгору Колодяжному, друге – Давиду Біленко, а третє – Володимиру Мазкуну та Владиславу Рогальському. Серед спортсменів вага яких 26 кг першим став Іван Гришко, другим – Дмитрій Троценко, третім – Назар Пакулін. Саша Кузьмін зайняв друге місце, а Артур Тіхонов – третє у категорії 30 кг. Серед 34-кілограмових спортсменів переможцем став Артем Науменко, друге місце у Івана Другова, а третіми стали Кіріл Баранов і Богдан Рогальський. У ваговій категорії 38 кг перше місце зайняв Іван Чернишенко, друге – Іван Кругляк, а третє – Олександр Григор’єв. Денис Бойко переміг у категорій 46 кг, Роман Грибовод став другим, а Вадим Слухай та Богдан Сухоруков завоювали треті місця. Перше місце серед дзюдоїстів вагою понад 50 кг виборов Кіріл Книга, бронза у цій категорії дісталась Дмитрові Галкіну та Олексію Каплуну.

…ВИЗНАЧЕНІ ЗИМУВАЛЬНІ ЯМИ

За і нформацією Гетьманського Національного природного парку на р.Ворскла виділені акваторії, що підлягають особливій охороні. Зимувальні ями розташовані біля бази відпочинку «Славна» поблизу с.Чернеччина вгору проти течії до автомобільного мосту площею 12 га, біля с.Куземин від греблі проти течії на відстані 500 м, площею 10 га, біля с.Кам’янка Тростянецького району від залізничного мосту за течією до кінця острова площею 5 га, урочище «Лиман» біля с.Зарічне Тростянецького району від гирла р.Боромля вниз за течією до місця розгалуження русла річки, площею 10 га. На зимувальних ямах забороняється лов водних живих ресурсів із моменту льодоставу до скресання криги.

…ОХТИРЧАНИ НАЙБІЛЬШЕ ЗАБОРГУВАЛИ ЗА ВОДУ

За даними відділу статистики, заборгованість за житло та комунальні послуги серед охтирчан на кінець жовтня становила 10882,8 тис.грн. Сума зменшилась на 2,8% до початку року. Найбільшу вагу складають борги за централізоване опалення та гаряче водопостачання – 40,6%, за газопостачання – 30,7%, за централізоване водопостачання та водовідведення – 12,9%, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 12,8%. За жовтень населенням м.Охтирка сплачено 2844,9 тис.грн., що складає 49,7% від нарахованих платежів.

…ПОЛЮВАННЯ – ЗАДОВОЛЕННЯ НЕДЕШЕВЕ

До кінця року триватиме колективне облавне полювання на парнокопитних і пушних звірів, а до 31 січня 2015 року – можна полювати на самців оленя і кабана. Задоволення це не дешеве: ліцензія на косулю коштує 200 грн., на кабана – 600 грн., на оленя – 1000 грн., а загальна вартість полювання може коливатися в межах 1,5-3 тис. грн.. на косулю, 3-5 тис. грн. на кабана і 5-7 тис. грн. на оленя і залежить від кількості і якості наданих послуг. Щорічний ліміт на відстріл у лісах Сумщини парнокопитних складає 71 голову оленя європейського, 3 голови оленя плямистого, 283 голови косулі, 472 голови кабана дикого. Обмежень для відстрілу вовків, лисиць і єнотовидних собак не існує, а ось зайця за відстрілочною карткою кожний мисливець може добути не більше одного.

…ШКОЛЯРІ ВИЯВИЛИ АРТСНАРЯДИ

Кілька школярів з села Велике Озеро, під час заготівлі дров у лісосмузі, що знаходиться за 500 метрів від житлових будинків, наткнулися на вириті металеві предмети, схожі на вибухівку. Про знахідку діти повідомили дорослим, а ті – правоохоронцям. На місце прибули піротехніки Міжрегіонального центру швидкого реагування Держслужби України з надзвичайних ситуацій. Вони встановили, що це вісім артилерійських снарядів калібра 76 мм і 88 мм часів Великої Вітчизняної війни. А коли оглянули навколишню територію, то виявили ще два снаряди 152 мм калібра. Знайдені боєприпаси знешкоджені в спеціально відведеному для цього місці.

…БУДУЄТЬСЯ СТІНА

Протягом 2014-2016 років на проект «Стіна» передбачено витратити з державного бюджету 8,362 млрд. гривень. Вартість облаштування одного кілометра державного кордону в рамках цього проекту в середньому становить 3,7 млн. гривень, повідомив голова Державної прикордонної служби Віктор Назаренко.

…ПОЗИЧАЄМО МЕНШЕ, ПОВЕРТАЄМО БІЛЬШЕ

У міжнародних кредиторів цього року Україна позичила 8,6 млрд. доларів. Про це повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Водночас за раніше наданими кредитами, враховуючи проценти, повернуто позичальникам 9,1 млрд. доларів.

…АВТОМОБІЛЬ – РОЗКІШ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

У світовому рейтингу забезпеченості автомобілями наша країна посіла 69 місце із 145-ти. На тисячу населення в Україні налічується 191 автомобіль. Лідером за рівнем автомобілізації є південноазійська держава Бруней, де на кожну тисячу населення припадає 873 автомобілі. Потім іде острівна країна в Карибському морі Пуерто-Ріко, де 819 транспортних засобів на тисячу мешканців, у США – 801 автомобіль. В Білорусі – 355 авто на тисячу, в Росії – 317, Казахстані – 270, у Польщі – 575, Словаччині – 395, Румунії – 360, Угорщині – 343. Серед безпосередніх сусідів Молдова має нижчий від України рівень автомобілізації – там 177 осіб із тисячі мають власний автомобіль. Сподіватися на поліпшення цього показника поки що не доводиться. Якщо у 2008 році реалізовано 652 тисячі автомобілів, торік – 205 тисяч, то в цьому році прогнозують продаж на рівні 92 тисяч.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: