Круглий сліл: З ЕФЕКТОМ ПРОРВАНОЇ ГРЕБЛІ

24 декабря 2014 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №52(978)

Для обговорення теми були запрошені:

Ігор АЛЄКСЄЄВ – міський голова,

Ірина ДЕМЧЕНКО – екс-міський голова,

Олександр ЦІЛУЙКО – екс-в.о. міського голови – не з’явився,

Сергій БОТКО – голова постійної депутатської комісії із земельних питань, депутат міськради – не з’явився,

Валерій БАБИЧ – депутат міськради,

Олексій ШЕЙКО – в.о. директора ТОВ «Водоторгприлад»,

Олександр КУЧЕРОВ – пенсіонер, житель міста.

ЦИФРИ

16096 споживачів (особових рахунків) користуються послугами з водопостачання, з них

8517 – у багатоповерхівках,

7138 – у приватному секторі.

45 – бюджетних організацій

396 – підприємства

69,2% – від всього населення користуються центральним водопостачанням.

2600 грн. – середня зарплата по підприємству,

71 км – протяжність комунальних водогінних мереж

79,7% – споживачів у багатоповерхових будинках забезпечено приладами обліку,

81,4% від загальної кількості споживачів приватного сектору мають лічильники.

Кожен рух на такому життєвоважливому підприємстві, як ТОВ «Водоторгприлад», у місті сприймається неоднозначно. Тим більше зараз, коли його власником став один з найбагатших людей краю В’ячеслав Пелих. Охтирчани є свідками потворного перетворення Палацу культури в торговий центр «Славну» і тепер бояться, що завдяки бізнесовим інтересам вода в домівки прибуватиме не по трубах, а через магазин – у бутильованій тарі.

Особливо збурило громадську думку рішення депутатів міської ради про надання дозволу на розробку документації із землеустрою ТОВ «Водоторгприлад» для розміщення та обслуговування артезіанських свердловин. Чутки поповзли найрізноманітніші, а в сесійній залі міської ради доходило до депутатських запитів, вимог повернути майно водоканалу в комунальну власність.

Коли виникає соціальна напруга, треба ставити крапки над «і» і розбиратися в ситуації. Саме такий намір мала редакція «Роксолани», запровадивши таку форму організації роботи, як «круглий стіл».

НАША ДОВІДКА

ТОВ «Водоторгприлад» засноване розпорядженням міського голови від 26 жовтня 2001 року. Основним видом діяльності товариства є експлуатація родовищ підземних вод з метою забезпечення підприємств, організацій, установ та населення міста питною водою.

З 1 квітня 2002 року підприємство взяло в оренду цілісний майновий комплекс по водопостачанню міста відповідно до рішення сесії міськради.

? Давайте з’ясуємо, чому виникла необхідність у вирішенні питання про землекористування?

О. ШЕЙКО:

О. Шейко- Видобуток питної води та її постачання споживачам здійснюється цілодобово за допомогою 15 артезіанських свердловин, які розташовані на трьох водозаборах: «Гусинка» – 8, «Центральний» – 2, «Ківшар» – 5 свердловин. Для того, аби отримати ліцензію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, треба дотримуватись ліцензійних умов. Однією з них є наявність документації на землекористування виключно на умовах оренди. І в цьому плані місцева влада постійно вставляє палки в колеса, не розуміючи, що цим самим ставить під загрозу водопостачання в місті. За ці роки у нас накопилася ціла папка переписки з місцевими чиновниками, яка яскраво свідчить про їх некомпетентність та юридичну безграмотність.

! Конкретизуйте сказані Вами звинувачення.

О.ШЕЙКО:

- Ще у 2011 році ми звернулися до міської ради за дозволом на виготовлення документації із землеустрою. В.о. міського голови О.Цілуйко, керуючись незрозуміло якими мотивами, «протягнув» через сесію рішення від 27.10.2011 року про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право на земельні ділянки управлінню ЖКГ для розміщення та обслуговування артезіанських свердловин та споруди водозаборів «Центральний», «Гусинка», та «Ківшар». І така документація була виготовлена, хоча УЖКГ не є надрокористувачем, що суперечить законодавству.

І.ДЕМЧЕНКО:

- Це рішення міської ради є незаконним, поскільки УЖКГ не користується майном, уже переданим в оренду ТОВ «Водоторгприлад», а тому і не могло навіть вибірково претендувати на ті клаптики землі, на яких знаходяться споруди підприємства. І депутати нинішнього складу проголосувавши за таке рішення, зробили помилку, яку самі ж мають право, згідно із законом, виправити. Адже одна дурниця потягне за собою іншу, в тому числі необхідність виконувати вимогу податкової інспекції платити за землю.

І. АЛЕКСЕЄВ:

І. Алєксєєв- Тепер в зв’язку з цим міська рада має великі проблеми. Ставши власником землі і отримавши відповідні державні акти, УЖКГ автоматично стало платником земельного податку. З міського бюджету забираються гроші, і хоч вони знову повертаються, протее цей механізм є марним і нікому не потрібним. Крім того, ще й з’ясувалося, що УЖКГ набуло право постійного користування земельними ділянками вибірково, тільки під деякими об’єктами нерухомості, які використовує «Водоторгприлад». Саме це стало підставою того, що у квітні цього року сесія міської ради таки надала дозвіл підприємству на виготовлення землевпорядної документації. Чутки спровокували відсутність у рішенні конкретизації – «на умовах оренди». Але це зумовлено самим законодавством, яке забороняє передавати землю у власність для надрокористування – тільки в оренду. І все, що стосується цілісного майнового комплексу, переданного в оренду, в тому числі й інвестиції, які вкладає підприємство у його розвиток, знаходиться під контролем і здійснюється з дозволу міської ради. Крапка.

І.ДЕМЧЕНКО:

І. Демченко- Але це не єдина проблема ТОВ «Водоторгприладу». Зараз уже точно не пам’ятаю, чи у 2008, чи у 2009 році я була в Києві на якомусь зібранні. Там до мене підійшла жінка і, переконавшись, що я мер Охтирки, запитала, як працює водоканал. Я відповіла, що потихеньку банкрутує. А вона говорить: «А у мене на нього вексель». Ви не можете уявити, в якому стані я доїхала до Охтирки, і першим ділом запитала у Олексія Семеновича, чи це правда. Виявилося, що так, і про це було розпорядження міського голови Юрія Дзюбіна ще 2000 року. Справа в тому, що в зв’язку із заборгованістю населення за воду водоканал в свою чергу заборгував за електроенергію перед «Сумиобленерго». Виходу не було, бо місто залишать без водопостачання і водовідведення, що значить колапс. Тому розпорядженням міського голови було зобов’язано комунальні підприємства міста – всі тодішні ЖЕКи і водоканал видати векселі на суму 1 млн. 900 тис. гривень на підприємство «Сумиобленерго». Вексель пред’являть до оплати 31 грудня 2010 року. В зв’язку з тим, що на той час містом уже почав керувати інший мер, я не можу сказати, чим все закінчилося, але знаю, що вексель був пред’явлений до оплати і кимось перекуплений, може, і не один раз. Місто вексель не погашало.

ДО ВІДОМА:

ВЕКСЕЛЬ – письмове боргове зобов’язання встановленої форми, що дає власникові – векселедержателю незаперечне право вимагати від боржника – векселедавця сплати зазначеної у векселі суми грошей у вказаний строк.

? Як сьогодні треба реагувати на цю інформацію?

І.АЛЄЄКСЄЄВ:

- На сьогодні ніякої проблеми в цьому плані не існує, поскільки вексель був виписаний на міське водогінно-каналізаційне господарство, яке з 2002 року фактично існує лише на папері, економічної діяльності не проводить, ніяким майном міської громади не володіє і не управляє. І навіть якщо до нього пред’являть вексель, то це не матиме для міста жодних наслідків.

О.ШЕЙКО:

- Так, десь той вексель є, але він давно уже нічого не значить і треба про нього забути.

? Мабуть, це і є причиною того, що відданий в оренду цілісний майновий комплекс не можна повернути у комунальну власність?

І.АЛЄКСЄЄВ:

- Не тільки. Можна створити нове комунальне підприємство з іншою назвою. Але існуючий механізм настільки складний, потребує величезних затрат на спец ліцензії, техоснащення, лабораторії, навчання персоналу, що місто цього не потягне. Не можна сказати, що ми не міркували над цим питанням. Скажімо, в процесі ліквідації заводу «Нафтопроммаш» на продаж були виставлені три прекрасні артезіанські свердловини, на базі яких можна було б створити комунальне підприємство чи приєднати до «Благоустрою», але це не підйомні суми для нашого бюджету. Тому про це зайве і говорити.

В.БАБИЧ:

В. Бабич- Я вважаю, що нам, депутатам міської ради, нічого не залишається, як зібрати сесію і розглянути питання.

Перше: де і в кого зараз знаходиться вексель до Охтирського водоканалу на 1 млн. 900 тис. грн., виданий Дзюбіним.

Друге: скасувати рішення сесії щодо оформлення землекористування земельними ділянками підчастиною об’єктів цілісного майнового комплексу, яке було передано в оренду ТОВ «Водоторгприлад», через які бюджетна установа УЖКГ набула статусу платника податку на землю.

І третє: з’ясувати, хто повинен нести відповідальність за безвідповідальність і недбалість, звернувшись до правоохоронних органів. Чому з міського бюджету вже раз вимилось більше 30 тисяч гривень за оформлення державних актів на землю для УЖКГ, тепер знову треба платити, щоб через суд їх скасувати?

О. КУЧЕРОВ:

О. Кучеров- Проблему замовчувати в жодному разі не можна. Це ще гірше, бо люди як чогось не знають, то придумують самі. Я недавно зустрів сусіда, а він розповів, що Пелих землю біля свердловин хоче приватизувати і забудувати багатоповерхівками, а хто каже, що заводик по розливу води. І ніякої офіційної інформації. Тепер я послухав всі сторони і погоджуюсь з тим, що нехай беруть земельні ділянки під свердловинами в оренду і використовують виключно за цільовим призначенням. А міський раді треба краще контролювати, як підприємство поліпшує якість послуги, в якому стані цілісний майновий комплекс, відданий містом в оренду, час від часу інформувати людей, як виконуються договірні умови та які виникають труднощі. Одна людина, хоч би вона і міський голова, не повинна брати на себе таку відповідальність і розпоряджатися громадським майном. Як це так, Дзюбин взяв і віддав під заставу майно, Демченко про вексель дізналася випадково, Касьяненко не встиг нічого напартачити, Цілуйко неправильно оформив землю, а що зробить Алєксєєв? А далі що?

ВІД РЕДАКЦІЇ:

Ми самі того не очікували, скільки невідомих для громади фактів криється за кабінетними дверима. Настав такий час, що тепер від нас не сховають інформацію і це дозволить громадськості тримати під контролем все, що стосується життєдіяльності Охтирки.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: