НА СЕСІЇ ОБЛРАДИ

26 декабря 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №52(978)

«УКРНАФТІ» НЕ ДОЗВОЛИЛИ ВИКОРИСТОВУВАТИ НАДРА

«Ми знаємо, яка ситуація в районах області, в яких видобувається нафта. Як ПАТ «Укрнафта» платить кошти в бюджет області, як забруднюється екологія, тому ми проти того, аби надавати погодження щодо надання надр у користування цьому підприємству», - заявив від імені депутатів на засіданні постійної комісії з питань земельних та водних ресурсів, використання надр, екології, довкілля та лісового господарства її голова Володимир ТОКАР.

Це питання серед восьми інших розглядали народні обранці 18 грудня. Справа в тому, що ПАТ «Укрнафта», за даними Головного управління державної фіскальної служби України в Сумській області, має понад 1 млн. грн. заборгованості. З цієї суми 895 тисяч гривень – плата за користування надрами для видобування нафти, 170 тисяч гривень – плата за користування надрами для видобування природного газу і 31 тисяча гривень – плата за видобування газового конденсату.

Під час засідання комісії депутати зазначили, що посадові особи підприємства мають реальну можливість для повного погашення заборгованості перед бюджетом, але до цього часу не виконали своїх зобов’язань. Наявність коштів підтверджує і той факт, що наприкінці жовтня ПАТ «Укрнафта» на Українській міжбанківській валютній біржі реалізувало вуглеводної сировини на загальну вартість понад 4 млн. грн. Разом із тим підприємство лише частково сплатило заборгованість за користування надрами для видобування природного газу в сумі 51,5 млн. грн., що складає 4,5% від суми заборгованості і вказує на відсутність наміру сплачувати до бюджетів плату за користування надрами.

А ще ПАТ «Укрнафта» не виконує умов угоди про надання соціально-економічної допомоги населеним пунктам області, так звані «нафтові кошти». Сергій Хомутіннік, звертаючись до представників підприємства, які були на засіданні комісії, зазначив: «До нас постійно звертається громадськість стосовно зменшення рівня ґрунтових вод, забруднення землі. На відновлення екології потрібні кошти, які ви ігноруєте перераховувати. Що ми скажемо людям, які проживають на цих територіях? Ми не можемо прийняти рішення щодо надання вам надр у користування».

Усі члени комісії погодилися одноголосно.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: