Прошу слова: Юрій Сердюк

26 декабря 2014 | МИ ЗАПИТАЛИ | 1 комментарий | №52(978)

«НАВЧІТЬСЯ ГОВОРИТИ ПРАВДУ І РОБИТИ СМІЛИВІ КРОКИ»

Ю. СердюкВ епоху неоголошеної війни, коли погляди людей прикуті до діяльності Збройних Сил України, коли все більше громадян стають безпосередніми учасниками буремних подій, особливу увагу заслуговують військові комісаріати. Чому? Бо саме військові комісаріати є місцевими органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських і транспортних ресурсів на відповідній території. На території міста Охтирки, Охтирського та Великописарівського районів таким місцевим органом військового управління є Охтирсько-Великописарівський об’єднаний міський військовий комісаріат, який розташований за адресою вул. Гафановича, 12 в м. Охтирка.

Згідно із Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», відповідно до Указу Президента України №303/2014 від 17 березня 2014 року «Про часткову мобілізацію», який затверджений Верховною Радою України, країна почала жити в умовах особливого періоду, який діє і понині. Починаючи з 17 березня 2014 року в Україні проведено три черги мобілізаційного розгортання та щоденно проводяться мобілізаційні заходи щодо підготовки до наступної черги мобілізації. А чим ближче до чергової мобілізації, тим більше вигадок, пліток та іншого інформаційного бруду стосовно військомату та його робітників вливається в голови громадян. Ось частина "перлів": "Військомат бере хабарі", "Забирають в армію всіх підряд", "Позабирали тих, хто не зміг відкупитися", "Вони там поробили собі учасників АТО і тепер по дві зарплати отримують", "Сидять там, нічого не роблять, а наші хлопці в окопах гинуть", "Військомат нічим не забезпечив, голими на війну відправили".

Один з "шедеврів" навіть був оприлюднений на сторінках всеукраїнської газети "Роксолана" (№50 (956) від 10 грудня 2014 року) в статті "ЗЕМЕЛЬНИЙ КОНФЛІКТ: СуперФІЦІЯ чи просто ФІКЦІЯ?". Цитую: "Учасники АТО (близько 20 чоловік) прийшли на засідання сесії,….. Вони роздали депутатам своє звернення, в якому, зокрема, йдеться про наступне: «Надання земельних ділянок під забудову учасникам АТО – питання моралі і духовності. Це – вдячність громади чоловікам, які не відкупилися у військоматі чи в лікарів, а ризикуючи своїм здоров’ям та життям, благополуччям сімей, пішли захищати нас з вами. До речі, серед депутатського корпусу і зараз є такі, що і на депутатстві «заробляють» і, завдяки АТО, подвійну зарплатню отримують, не виїжджаючи з Охтирки…."

На всі ці плітки можна було б не звертати увагу (плітки – це частина життя деяких громадян), але є одне але – війна!

ПИТАННЯ: Кому потрібен весь цей брехливий бруд? (так, саме брехливий бруд, бо до правдивої критики ці вислови не мають жодного відношення.)

ВІДПОВІДЬ: Ворогам України! Ворогам України! І це не перебільшення! Бо кожна неправда, а особливо та, яка направлена на дестабілізацію роботи військових, на руку ворогам України. Навіть маленька неправда заради "доброї" мети породжує ланцюг брехні та дезінформації. Дезінформація впливає на формування негативно налаштованої суспільної думки, завдяки чому нові плітки сприймаються більш реалістично. Коло брехні замкнулось.

А ТЕПЕР ПО ПОРЯДКУ

1. Всі військовослужбовці, які зараз проходять службу в Охтирсько-Великописарівському ОМВК, призвані під час мобілізації в березні 2014 року.

2. Чотири військовослужбовці військомату, згідно з наказом командуючого ОК "Південь", переведені до інших військових частин та виконують завдання в зоні АТО. Серед цих військовослужбовців і військовий комісар майор Капітон В.М.

3. В армію не забирають і не гребуть всіх підряд – в Збройні Сили України призивають! В особливий період призивають під час мобілізації. Саме ПРИЗИВАЮТЬ! Бо коли Батьківщині важко і вона потребує потужного збройного захисту – вона ЗОВЕ своїх громадян до лав Збройних Сил. Кого та коли призивають, і чому "Івана", а не "Петра" – залежить від наявної, у військовозобов’язаного, військової облікової, або спорідненої цивільної спеціальності, військового звання, стану здоров’я та інших ознак, визначених законодавством України, а також нарядів, що надійшли до військового комісаріату для комплектування військових частин Збройних Сил України.

4. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413 "Довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України" надається командирами військових частин, які безпосередньо виконують завдання в зоні проведення АТО, на підставі витягів з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень. Військові комісаріати не мають жодного відношення до видачі цих довідок, а тим більше до встановлення статусу учасника бойових дій.

5. До обов’язків військових комісаріатів не входить матеріальне забезпечення військовослужбовців, що призиваються. Фінансове, матеріальне, харчове та інші види забезпечення військовослужбовця здійснюється в військовій частині за місцем проходження служби.

6. В умовах особливого періоду фахівці військового комісаріату, окрім повсякденної роботи щодо обліку військовозобов’язаних та призовників, постійно проводять заходи направлені на якісну підготовку до наступного етапу мобілізації з урахуванням запланованої ротації військовослужбовців і створення підготовленого резерву.

Окрім цього, на військового комісара покладаються обов’язки з підготовки та забезпечення підрозділів територіальної оборони (рота охорони та загони оборони) та разом з органами державної влади та місцевого самоврядування підготовка м. Охтирки, Охтирського та Великописарівського районів до оборони в разі прямої збройної агресії з боку сусідньої держави. Про те, як підготовлене місто і райони до оборони, про готовність до забезпечення життєдіяльності підрозділів територіальної оборони (де будуть відпочивати, чим і як будуть харчуватись та інше) запитайте у голів РДА та міського голови. Адже потреба в цих підрозділах може статись будь-якої миті. Ця мить стане підсумком виконання відповідними посадовими особами Закону України "Про оборону України" та низки інших законів оборонного характеру. Ця мить чітко відрізнить патріота від балабола, бо патріотизм визначається реальними справами, а не балачками.

8. В Охтирсько-Великописарівському ОМВК проходить службу дійсний депутат Охтирської міської ради, підприємець, старший лейтенант Москальов Сергій Олександрович. Він ще 2-го березня 2014 року прибув до військомату, за викликом військового комісара, для проходження військових зборів. Він мав законне право, як депутат міської ради, відмовитись від проходження зборів, але залишився. А з 19 березня 2014 року призваний на військову службу під час мобілізації. В бойових діях участі не приймав, статусу учасника АТО не має, отримує заробітну платню згідно посадового окладу і військового звання. Станом на 18 грудня 2014 року в зоні відповідальності Охтирсько-Великописарівського ОМВК він ЄДИНИЙ представник депутатського корпусу, який відгукнувс на поклик країни і був зарахований до лав Збройних Сил України.

7. Мені особисто не відомі факти отримання фахівцями Охтирсько-Великописарівського ОМВК хабарів. Але відомо багато фактів, коли "патріоти", що вихваляються своєю хоробрістю серед відвідувачів генделиків та навчились гучно викрикувати гасло "Слава Україні!", ховаються від працівників військового комісаріату; коли замість сорокарічного військовозобов’язаного до комісаріату приходить заплакана мати або дружина. Та дякувати Богу, що на нашій землі живее багато патріотів, які вже стали на захист країни, і щодня до військомату приходять нові добровольці. Коли мені "доброзичливець" сповіщає про начебто "достовірний" випадок того, що якийсь його друг "відкупився" від військомату, то я ставлю питання: "Хто, кому, коли і за що дав хабара?". У відповідь бачу дурнувату посмішку і чую слова: "Та ну, та ти шо? Та не скажу. Та шо ж я закладувать буду?"

Мораль проста: " Якщо твій друг хабарник (а по простому – зрадник) , то хто тоді ТИ? А якщо ти НЕ ТАКИЙ, як твій друг – то який він тобі друг? І якщо ти не в змозі чітко повідомити про корупційні дії, щоб очистити Україну від цієї біди, бо в житті не звик робити сміливі кроки, то закрий свого рота і заговориш, коли станеш хоробрим. І пам’ятай, що кров Небесної Сотні і на твоїх руках!"

Святий апостол Петро в своєму першому соборному посланні писав: "Бо хто хоче любити життя та бачити добрі дні, нехай здержить свого язика від лихого та уста свої від говорення підступу. Ухиляйся від злого та добре чини, шукай миру й женися за ним! Бо очі Господні до праведних, а вуха Його до їхніх прохань, а Господнє лице проти тих, хто чинить лихе!"

Тільки ПРАВДА І ЛЮБОВ врятує Україну!

Офіцер Охтирсько-Великописарівського ОМВК капітан Сердюк Юрій Олександрович

 

 Комментарии (1)

 

  1. Mazyrik пишет:

    всё правильно. И добавить нечего.

Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: