СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

26 декабря 2014 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №52(978)

…ПРОВЕЛИ КОНКУРС ПАСАЖИРОПЕРЕВЕЗЕНЬ

Минулого четверга в міській раді відбулось засідання транспортного комітету. Всього надійшло 39 пропозицій від 10 автоперевізників. Члени комітету визначили переможців по 14 маршрутах. «Прибрати з Охтирських доріг Газелі», – таку мету ставив перед собою комітет. На конкурс подавали автомобіли не старіші за 2006 рік випуску. Переможців має затвердити виконком.

…АФРИКАНСЬКА ЧУМА ДІСТАЛАСЬ СУМЩИНИ

На Сумщин, у зв’язку з виявленим на минулому тижні першим випадком африканської чуми свиней у шести районах введений карантин. У Середино-Будському районі оголошений карантин у зв’язку із виявленням поблизу села Стара Гута трупа дикого кабана, ураженого африканською чумою. П’ять районів області віднесені до зони нагляду, де також запроваджуються ряд обмежень, аби не допустити поширення небезпечного вірусу. З 19 грудня на Шосткинщині введена заборона на торгівлю живими свинями, а також м’ясом свиней, забитих в домашніх умовах. Крім того, в межах районів не дозволяється переміщення живих тварин. Аналогічні обмеження введені в Ямпільському, Кролевецькому, Конотопському та Роменському районах. Управління ветеринарної медицини нагадує, що ввіз свиней на територію району та їх вивіз необхідно обов’язково узгоджувати з державною ветеринарною службою району. З питань профілактичних щеплень свиней проти КЧС, та при виявленні ознак захворювання свиней чи виявленні трупів диких кабанів негайно повідомте управління ветеринарної медицини в Охтирському районі за адресою: м. Охтирка, вул. Леніна 191, щоденно тел. 4-23-57, 2-46-93.

…БЮДЖЕТНИКІВ БЕЗ ЗАРПЛАТ НЕ ЗАЛИШАТЬ

Бюджетників області заспокоїли з приводу останньої в цьому році зарплати. Розпорядженням Кабміну №1162-р «Про перерозподіл деяких витрат бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, для спрямування місцевим бюджетам на оплату праці» Сумській області збільшено обсяг додаткової дотації з держбюджета на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевим бюджетам. Сума дотації склала 105152,2 тис. грн. Ці гроші направлять на оплату праці працівників бюджетних установ.

…ПОДАРУНКИ ДЛЯ ДІТЕЙ БЕЗ ОПОДАТКУВАННЯ

Вартість подарунків, якщо вона не перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати (в розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного року (1218 грн.) не включається до загального оподатковуваного доходу платника податку.

Якщо подарунок надаватиметься у грудні 2014 р., то до загального оподатковуваного доходу платника податку цього місяця не включатиметься вартість подарунка в межах 609,0 грн. Вартість таких подарунків відображається в податковому розрахунку по ф. № 1ДФ з ознакою доходу «160». Коли варт і с т ь подарунк а перевищує 609,0 грн., то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб по ставці 15% або 17% та відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо. Слід звернути увагу на те, що база оподаткування доходу у вигляді подарунка визначається з урахуванням натурального коефіцієнта, визначеного п. 164.5 Податкового кодексу.

…БАНКИ ЗОБОВ’ЯЗАЛИ ДАВАТИ ОЩАДНІ КНИЖКИ

Верховний Суд України на недавньому засіданні прийняв рішення щодо підтвердження депозитного рахунку банківського вкладу ощадною книжкою. Відтепер письмова форма договору банківського вкладу вважається дотриманою, якщо внесення грошової суми на депозитний рахунок вкладника підтверджено договором банківського вкладу з виданням ощадної книжки або іншого документа.

Цей документ повинен відповідати вимогам, установленим законом, іншими нормативно-правовими актами у сфері банківської діяльності і звичаями ділового обороту. Це може бути, наприклад, депозитний сертифікат з адресою банку, терміном виконання операції, відбитком печатки чи електронним підписом. Дане рішення викликане тим, що багато справ у судах щодо повернення банківських вкладів, які вкрали працівники фінустанов, були не задоволені тільки через те, що не та печатка на квитанції. Тож порада вкладникам, які хочуть покласти кошти на банківський депозит: вимагайте надання банком ощадної книжки. У разі, якщо у банку такої немає, то варто отримати окремий лист від фіну станови, що ці кошти зараховано на депозит на такий-то договір і в такій-то сумі. І переконатися, що цей договір зареєстрований у банківській системі.

…ЗА ЩО СТРАТИЛИ 50 КОРЕЙЦІВ?

50 осіб, серед яких 10 урядових чиновників, стратили в Північній Кореї за перегляд південнокорейських серіалів. При цьому чиновникам, яких стратили, пред’явили також звинувачення в корупції та розпусті. Як відомо, у КНДР усі засоби масової інформації перебувають під державним контролем, доступ до Інтернету обмежений. Утім, на чорному ринку продають DVD-диски, відеокасети і флешки, хоча ворожі кінофільми суворо заборонені.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: