Ігор АЛЄКСЄЄВ: «Як на радянських веслах доплисти до європейського рівня?»

7 января 2015 | СВІЖИЙ НОМЕР | 19 коммент. | №1(980)

Пройшов Новий рік, швидко відгудуть Різдвяні свята і знову настануть будні, робота, яку треба планувати вже зараз. Практично всім українцям доведеться жити за новими правилами, які почали діяти з 1 січня. Ми маємо нові закони, новий принцип формування бюджету і цілком орієнтований вектор на Європу. Як нововведення вплинуть на наше особисте життя, кожен відчує на собі, а що стосується міста в цілому, то оприлюднити наміри місцевої влади ми запросили міського голову Ігоря Юрійовича АЛЄКСЄЄВА.

І.Алєксєєв- Перш за все хочу привітати всіх охтирчан і гостей міста з Новим роком і Різдвом Христовим та побажати миру, оптимізму, взаєморозуміння, доброти і, звичайно ж, здоров’я. Дійсно, ми всі починаємо житии по-новому. І багато чому треба вчитись заново. Прийнятий державний бюджет, який вносить значні корективи в міжбюджетні відносини, в стратегію і тактику нашої поведінки на рівні всієї громади. Ми повинні спочатку вивчити прийняті зміни до законодавства, щоб чітко розуміти, яким шляхом іти далі. Мета у нас одна – збільшити надходження до міського бюджету та розумно і раціонально використовувати ці кошти.

Змінами до законодавства передбачені надходження в місцеві бюджети акцизних зборів від торгівлі нафтопродуктами, алкоголем і тютюном, частини акцизних зборів від оптової торгівлі. Такого ніколи раніше не було і нам потрібно для початку знати, скільки в Охтирці заправок і який у них обсяг реалізації, подивитись на мережу алкогольної і тютюнової торгівлі, кількість ліцензій тощо. Певне, прийшов час відродження Охтирки як ярмарочного і купецького міста та використати його географічні переваги, запропонувати інвесторам прийнятні умови для організації оптових баз чи створення логістичних центрів. У нас є для цього і відповідні площі, і реальні пропозиції.

В місцевий бюджет надходитиме і податок на нерухомість. Для нас це теж поки що тера-інкогніта. Потрібно зробити аналіз, скільки у нас в місті квартир, житлових будинків, які не обкладаються цим податком, мають певні пільги, а з яких буде надходити податок в конкретній сумі.

Ще не зовсім зрозуміло, як братиметься податок на нерухомість з недвижимих об’єктів. Не секрет, що у місті таких об’єктів багато, адже останнім часом розпродалося чимало приміщень збанкрутілих підприємств. Такі об’єкти ніколи не обліковувалися у міській раді, і хоч цей обов’язок покладений на фіскальну службу, віднині це стало сферою інтересу міської влади.

Крім того, хочемо ми того чи ні, доведеться застосовувати більш жорстких заходів по виконанню бюджету. Я так думаю, що вже сьогодні можна прогнозувати збільшення позовних заяв до неплатників податків, які сплачуються в міський бюджет, та до суб’єктів підприємницької діяльності, які не виконують договірних зобов’язань.

? Що саме мається на увазі?

- Це оренда землі, приміщень, кошти пайової участі, використання земельних ділянок без оформлення правових підстав і так далі. На тлі начебто лібералізації податкового законодавства можна зпрогнозувати більш жорстку поведінку фіскальних органів. Мабуть, це і правильно буде для забезпечення платіжної дисципліни і людей до цього треба привчати.

? Які пріоритети 2015 року міська влада вже визначила?

- Звичайно ж, ми не чекали прийняття державного бюджету і планували свій, місцевий, і відповідно план соціально-економічного розвитку, які будмо коригувати і приймати на січневій сесії міської ради. Серед основних пріоритетів – житлово-комунальне господарство. Хочемо зняти багаторічну проблему рециркуляції гарячої води по шести багатоповерхових будинках. Щоб з крана набрати гарячої води, споживачам доводиться зливати літрів двадцять холодної. Причому через лічильник. Хто може назвати це якісним наданням послуги? А по суті, потрібні не тільки уже й великі затрати. Роботи в цьому напрямку ми передбачаємо на цей рік. Крім того, хочемо значно збільшити кошти на дорожньо-мостове господарство, в першу чергу це стосується тротуарів. Та ситуація, яка є на сьогодні, не влаштовує ні місцеву владу, ні жителів як у ролі пішоходів, так і у ролі водіїв. У першу чергу зробимо пішохідні доріжки поблизу шкіл і дитсадків.

Плануємо винести на розгляд депутатів благоустрій прибудинкових територій біля багатоповерхових будинків. Маю на увазі укладку тротуарів, міжбудинкових проїздів. Вони за час експлуатації подекуди зовсім щезли і навіть вивести дитину на прогулянку є проблемою, бо перед під’їздом після дощу стоїть калюжа.

Потрібно вирішити деякі транспортні проблеми в місті, щоб великоваговий транспорт не проїжджав через центральні вулиці. Тому маємо намір відремонтувати частину вулиці Транспортної і об’їздну дорогу, залучивши для цього пайову участь НГВУ «Охтирканафтогаз» і з державного бюджету. Крім того, чекаємо, що науковці виконають наше замовлення по розробці схеми пасажироперевезень по місту. Я вже ознайомився з попередніми розрахунками і переконався у тому, що ми прийняли правильне рішення, замовивши цей аналіз у незалежних фахівців. Наприклад, тільки за рахунок оптимізації – зміни руху по якійсь вулиці на 600 метрів, можна скоротити інтервал руху на третину. Відповідно, що завдяки цьому буде введено диференційований тариф: десь стане дешевше, десь дорожче. Покладатимемося у цьому на висновки експертів, а не на емоції.

? У 2014 році Вам вдалося зробити частковий благоустрій парку навколо «Кнєжі», який, до речі, так і не має офіційної назви. Колись його називали Комсомольським, але таке ім’я не прижилося. Чи буде продовжена ця робота?

- Звичайно. 29 грудня ми завершили освітлення цього парку, я сам ходив подивитися. Приємно, що освітленими мощеними тротуарною плиткою доріжками вже гуляють люди. А навесні ми плануємо підсипати, де це необхідно, землі і посіяти газонні трави, влаштувати клумби, доробимо тротуарні примикання до існуючих споруд і майданчиків, відремонтуємо існуючі місточки, гребельку і водоперекат.

На території парку встановимо кілька десятків садових лавочок та урни для сміття. Є ще одна цікава задумка, яку я поки що не буду озвучувати, нехай це стане сюрпризом для охтирчан.

? А що плануєте з міським парком?

- У 2015 році плануємо вивести це питання з проблемних. Є проект реконструкції міського парку і є інвестори, готові взятии на себе частину затрат. Будуть побудовані за їх рахунок два тенісні корти, поле для міні-футболу із штучним покриттям. За рахунок міського бюджету беремося зробити майданчик спортивних тренажерів, трасу для скейтбордитів, баскетбольний та волейбольний майданчики, фонтан і огорожу навколо паркової території. Власник існуючих споруд погодився провести ремонтні роботи і осучаснити літній танцмайданчик, приміщення кафетерію і автодрому та забезпечити їх функціонування. На території парку, як уже це діє у парку біля «Кнєжі», буде працювати WiFi. У скверику біля пам’ятника Тарасу Шевченку поки що ніяких робіт не плануємо, крім встановлення WiFi. Хоча муляє очі отой паркан і стіна, які «з’їдають» сам пам’ятник. Сподіваюся, що і тут вдасться щось зробити, хоча загадувати не беруся.

? І на все це вистачить коштів з місцевого бюджету?

- Я не сказав би, що на це потрібні великі суми. Думаю, що вистачить близько 700 тисяч гривень на обидва парки і сквер.

Що стосується загалом фінансового стану міста, то я можу оцінити його як гарний. Ми вперше за останні роки не взяли жодної позички. Мало того, ми відшкодували півтора мільйони гривень позичок, які бралися містом у 2011, 2012, 2013 роках на загальну суму більше 7 мільйонів. Нам вдалося забезпечити виплату зарплат працівникам бюджетної сфери у повному обсязі. Ми маємо залишки коштів на рахунках за підсумками фінансового року. Все це вкупі дозволяє дивитися у 2015 рік з оптимізмом, адже запас міцності дає на це підстави.

- Ми бажаємо Вам успіхів та втілення всіх планів у реальність.

 Комментарии (19)

 

 1. qwert пишет:

  Я хочу ЗАРАБОТАТЬ европейскую зарплату. Я медицинская сестра с большим стажем. В европе медсестра получае 2500 – 3000 евро. Тогда и 200 евро за коммунальные услуги можна заплатить.

 2. Виктор пишет:

  как это дай европейскую зарплату ее надо заработать а даром за амбаром ….

 3. qwert пишет:

  Спочатку дайте європейську зарплату, а потім і ціни на харчі,на газ,на електроенергію і податки на майно хай будуть європейські

 4. Виталий пишет:

  наша власть никогда не поймет простой народ. “Сытый голодного не поймет”

 5. Светлана пишет:

  Налоги на недвижимость не заложены в бюджете города на 2015год.Как сказал Ивах Гена заместитель мера ЭТО НАШИ БОНУСЫ )))

 6. ІРИНА пишет:

  чому міська рада не хоче слухать людей які їх обирали??? чому в Охтирці хочуть прийняти максимальні ставки податку на нерухомість??? чому віддділ економіки і заступник міського голови Івах не виконують свої прямі обовязки??? чому ніхто не захотів поспілкуваться з підприємцями до прийняття рішень на сессії??? чому всі підприємці організовано йдуть до міської ради у вівторок на сессію протестувати проти їх економічного знищееня??? ЧОМУ???????????????????????

 7. игорь пишет:

  Ты смотри как новоявленные “папы” решили по мелкому бизнесу ударить,ну тогда точно “кирдык” гривне,представляю как цены взлетят,а безработных ещё больше станет.Слава Украине.

 8. Марія пишет:

  Ольга, как давно вы что-то покупали в магазине? (я не имею ввиду хлеб и товары первой необходимости) Вы зайдите на промышленный рынок в воскресенье, рынок пуст нет не торгующих не покупателей. В магазин за целый день зайдет человек 5 и то для того чтобы погреться, а ведь нужно оплатить все платежи, а это очень большие суммы. Предпринематели минимизируют расходы: сокращают работников, сидят в холодных помещениях, выключают много електроприборов. Не завидуйте им, сейчас всем трудно. Когда у Вас будут деньги не только на платежи и хлеб, тогда вы пойдете в магазины и купите что-то, тогда и ВСЕ МЫ будем грести лопатой.

 9. ольга пишет:

  О бедственном положении ахтырских предпринимателей свидетельствуют “хатинки” в окрестностях города да и все новые магазины. Не платили раньше налоги, заплатите хоть сейчас, счастливчики-наследники. Привыкли лопатой грести, а если просто по “Закону…” платить 20% налога, как те, что работают, не 600 грн. будет.

 10. Алексеев пишет:

  На мій погляд,краще започаткувати рубрику “запитання-відповідь”.Так буде конкретніше. Хоча,така практика давно є на порталі.

 11. голос розуму пишет:

  є пропозиція: офіційній владі – вивчати й трактувати офіційні джерела, “Голос України”, наприклад. “Працювати на людей”, вже казати не буду, мабуть недоречно.

 12. Алексеев пишет:

  Ирина Демьяновна! На Вас это не похоже. Вы,и не знаете матчасть? Статья 266 ПКУ с изменениями предусматривает налогообложение ВСЕЙ недвижимости.
  Тож, згідно оновленої ст. 266 ПКУ платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Вот ссылка-почитайте:http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/-podatok-na-neruhomst-za-shho-budemo-platiti–40655. Именно поэтому и нужно изучить.Льготы рассматриваются и будут внесены на сессию. И о зарплатах.Зачем наводить тень на плетень? Никакого увеличения зарплат чиновников горсовета нет и не планируется.Приведенная Вами ссылка на проект решения горсовета повторяет слово в слово прошлогоднее решение,которым,к стати,были значительно урезаны размеры премиальных в сравнении с “папиредниками”. И еще,материальную помощь на улучшение социально-бытовых условий никто в 2014 году не получал.

 13. ирина пишет:

  Игорь Алексеевич! В украинском языке “недвижимость” называется “нерухомістю”, во -первых,а во- вторых, не тратьте время на учет объектов недвижимости, которые не подлежат налогообложению и не пугайте предпринимателей. Налог на недвижимость касается только жилого фонда и размер этого налога устанавливается местными советами, то бишь нашими депутатами во главе с вами, причем, начиная от нулевой ставки. Вы же сами в начале интервью написали:”Ми повинні спочатку вивчити зміни до законодавства”. Кстати, налог на недвижимость введен был не этим парламентом. Просто срок вступления в силу этого налога был перенесен на начало 2015 года. Ирина Демченко.

 14. ай-яяйййййй! пишет:

  так в интервью же четко сказано:- практически все проблемы в городе решены, можно “хозяевам” и пожировать за счет, фактически, нищих горожан – избирателей! Уверились в свою непогрешимость в год, когда должны состояться выборы местной власти??? Это форменное издевательство при том, что 99% граждан остаются номинально при тех же или меньших доходах, у реально – на 50% в з@днице! И кто в шоколаде, в т.ч. и те, кто активно поддерживал антимайдан, самые ПРыгистые!

 15. А.С. пишет:

  Можливо я чогось не розумію,але ж президент сказав що до кінця року ніяких підняття зарплат не буде,навіть мінімалки пенсіонерам.
  Ірина може ви нам поясните чому керівництву міста піднімають заробітні плати.Можливо вони живувуть в державі де немає війни.

 16. ирина пишет:

  http://www.misto.okhtyrka.net/content/view/8939/41/
  на две зарплаты с премиями властям города должно хватить предпринимательских, а скверы можно и за счет бизнеса ремонтировать. Возможность установления льгот не уплаты налога на недвижимость для разных категорий граждан, предусмотренная законом, как видно в Ахтырке не рассматриваются.

 17. Сергей пишет:

  Поддержую Дениса.я був предпринемателем 12 лет.торгував на вещевом ринку.У мене 2 ларька і було 2 реалізатора. з начала 2014 года торгую сам.Денег не хватає на аренду яку надо платить базару і в налогову каждий місяць нужно заплотить 640 гривень. уже закрився. Де найти роботу,як кормить сімю і платить за газ. до пенсіі ще дуже далеко.може в Ахтиркі скоро зароблять заводи або фабрики.шукаю любу роботу тільки не базар.болячки вже заробив тепер треба і про пенсію думать і здоровя уже не куди не гоже.

 18. Светлана Михайловна пишет:

  Уважаемая редакция газеты “Роксолана”! Очень просим Вас опубликовать данные о количестве по годам сколько было предпринемателей и сколько закрылось начиная с 1990 года и по 2014 год, за каждый год. Очень интересно на сколько уменьшилось предпренимателей за последние годы.

 19. Denis пишет:

  Податок на нерухомысть з недвижимих объектив? Да кам можно вести бизнес, чтото производить если свет уже с следующего месяца для производства увеличивается на 11 копеек, давайте еще и податок на землю влупим, потом на недвижимость. А как можно выжить в нешем городе,в нашей стране? Дайте работу,достойную зарплату а сами попробуйте заняться бизнесом.Я готов идти работать и готов очень хорошо работать.Дайте зарплату хотябы 3-4 тысячи.А то чтобы бизнес платил работникам 3тысячи, а бюджетникам больше 1200-1400 не платит государство.Сколько уже предпринимателей закрыло свою деятельность,а с этого года с учетом того что у людей нету денег на покупки закроется еще очень много.Вы дорезаете последнюю очень тощую курицу.Побойтесь бога. Если заплатить все налоги то человек будет сбольшим минусом.Хорошо подумайте прежде чем принимать налоги а Ахтырке.Не заганяйте людей в долговую яму

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: