16 років – час отримувати паспорт громадянина України

8 января 2015 | ПРАВОВА ДОПОМОГА | Нет комментариев | №1(980)

Здавалося б, що може бути простіше отримання паспорту громадянина України? Прийшов до міграційної служби, приніс свідоцтво про народження, заповнив бланк і отримуй паспорт. Проте все не так вже й легко. Цей простий процес може зайняти багато часу і сил, якщо не знати всі тонкощі і нюанси. Перш за все, потрібно знати у які строки, куди і які сааме документи потрібно подавати для отримання першого паспорта громадянина України. Про це інформує завідувач Охтирського МСУДМС України в Сумській області Н.О.ЗАДОРОЖНА.

Згідно з Порядком оформлення і видачі паспорта громадянина України, паспорт видається територіальними підрозділами Державної міграційної служби України за місцем проживання кожному громадянинові України після досягнення 16-річного віку, а надалі в разі необхідності обмінюється, видається замість утраченого, викраденого або зіпсованого.

З 1 жовтня 2014 року заяву та відповідні документи з приводу оформлення паспорта при досягненні 16-річного віку необхідно подавати до центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). В місті Охтирка таких центрів існує два: ЦНАП виконкому Охтирської міської ради, який знаходиться по вулиці Чкалова 27А, та ЦНАП Охтирської районної адміністрації, що розміщується у приміщенні самої РДА по вулиці Київській, 1. Отже, після досягнення 16-ти років до центру надання адміністративних послуг за місцем проживання треба подати: заяву про видачу паспорта, свідоцтво про народження, дві фотокартки розміром 3,5×4,5 см. Іншими словами, звернутися до ЦНАПу за отриманням «дорослого» паспорта можна на наступний день після 16-го дня народження дитини і до закінчення місяця з дня, наступного за датою народження.

Варто сказати, що затягувати з цим не слід, поскільки звернення з пакетом документів для отримання паспорта по закінченні зазначеного строку є адміністративним правопорушенням За невчасну подачу документів передбачено адміністративну відповідальність – ст. 197 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»: проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації місця проживання чи перебування – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17-ти до 51-ї грн.). Отримавши паспорт, необхідно перевірити правильність написання всіх ваших даних, включаючи, зрозуміло, прізвище, ім’я та по батькові. Не отриманий власником протягом року оформлений паспорт погашається, уважається недійсним та знищується.

Проте потрібно пам’ятати, що до паспорта при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт в якому не вклеєно таких фотокарток, вважається недійсним.

Консультації з приводу вищезазначених питань ви завжди можете отримати в Охтирському міському секторі ДМС України в Сумській області за адресою м.Охтирка, вул.Жовтнева, 29.

 

 



Добавить комментарий


Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: