За показниками держбюджету: що в рік прийдешній нас чекає?

8 января 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №1(980)

Верховна Рада затвердила протягом однієї ночі Закон «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та 44 закони, на яких він ґрунтується. Для цього урядовцям знадобилося два тижні, щоб разом із представниками парламентської коаліції напрацювати їх з урахуванням податкових, бюджетних, митних і соціальних ініціатив. Нові зміни в законодавстві не передбачають розповсюджену інформацію щодо імовірного підвищення пенсійного віку, перегляду підходів у нарахуванні пенсій для спеціальних категорій осіб, відмови від стипендій, заборони отримання пенсій для працюючих пенсіонерів.

Уряд заклав у Держбюджет прогнозований курс на рівні 17 гривень за долар, залишив у Податковому кодексі діючу систему ПДВ для сільськогосподарських підприємств.

30% держбюджету 2015 рок у припадає на оборону і фінансування боргів, а це – 2,9 млрд. грн. на оборону і 6 млрд. держгарантій і можливість одержати ще 1,5 зі спецфонду від реалізації конфіскованого майна.

На підтримку учасників АТО та їхніх сімей закладено 2,6 млрд. грн. Усі пільги для цієї категорії осіб не зменшуватимуться в грошовому вимірі.

Кабмін вводитиме новий податок на ювелірні вироби і дорогі автомобілі, а завдяки легалізації грального бізнесу зможе отримати близько 2 млрд. грн. надходжень.

У місцеві бюджети передається 100% плати з адмінпослуг і держмита, збір з роздрібних продажів по підакцизних товарах, податок на нерухоме майно та до 80% екологічного податку.

Мінфін розраховує заощадити витрати Держбюджету у сумі більше ніж 200 млн. грн. за рахунок введення єдиної системи нарахування пенсій. Буде скасовано норму, коли можна було піти на пенсію і 10 років отримувати пенсію у розмірі 85% окладу та надбавку за стаж.

Прийнято закон щодо реформування загальнообов’язкового державного страхування та легалізації фонду оплати праці.

У нафтовій галузі скасовується зобов’язання додавання 5% біоетанолу.

Мінекономрозвитку планує заборонити представникам правоохоронних органів забирати сервери у ІТ-компаній за браком доказів злочину.

На держпідприємствах буде проведено аудит, аби скоротити їх кількість і в подальшому об’єднати у холдинги.

Вводяться дерегуляційні зміни – скорочення ліцензій з 56 до 38, скасовується 21 регуляторних документа, вся харчова галузь приводиться до стандартів ЄС. Буде удосконалено ринок оренди земель і введено електронну реєстрацію тих, хто бажає вести бізнес в Україні. Значно спроститься процедура закриття фірм.

З усіма нововведеннями ми познайомимо вас більш конкретно у наступних номерах.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: