Бюджет 2015 по-новому

14 января 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | 1 комментарий | №2(981)

ЗАШМОРГ ЗАТЯГУЄТЬСЯ, А МИ СПОДІВАЄМОСЯ НА КРАЩЕ

У понеділок, 12 січня, виконком міської ради розглянув проект Програми економічного і соціального розвитку та схвалив проект бюджету міста на 2015 рік, які у вівторок, 13 січня, повинна була затвердити сесія міської ради.

Однак депутати, погодившись із проектом програми, у ході першого пленарного засідання остаточний проект бюджету не прийняли, оскільки до 15 лютого Верховна Рада має внести зміни до державного бюджету. А тим часом охтирчани на місцеву рівні мають прийняти рішення про розмір ставки податку на майно.

Ніхто не приховує, що обидва проекти потребуватимуть доопрацювання і перекроювання, поскільки вперше створювалися на новій основі оподаткування, механізм якої ще не вивірений остаточно. Однак обидва док ументи збаланс овані у фінансовому плані і відповідають реальним цифрам доходу без видавання бажаного за дійсне.

І в запропонованій програмі, і у бюджеті пріоритет віддано розвитку житлово-комунального господарства. Зокрема, 250 тис. грн. передбачено на капітальний ремонт огорожі Соборного кладовища, по 500 тис. грн. – на реконструкцію території скверу біля «Кнєжі» та міського парку, за 920 тисяч буде придбано обладнання для струуменевого ямкового ремонту доріг, 200 тисяч виділять для капітального ремонту тротуарної плитки біля альтанки і щодо технічного переоснащення УЖКГ планується затратити 785 тис. грн. на капремонт 15-ти ліфтів, які пропрацювали більше 25 років, 99,9 тис. грн. на оснащення житлових будинків по пров.Штагера 2,3, пров.Таборний, 6, вул.Гончаренка, 38, вул.Червоноармійська, 76-а, вул.20 Партз’їзду, 4 лічильниками тепла, крім того, 18 лічильників буде повірено за рахунок міського бюджету. Буде вирішена багаторічна проблема з рециркуляцією гарячого водопостачання у житлових будинках по вул.Леніна, 4, 6, 8-а, пров.Тельмана, 2, вул.Ярославського, 17, Червоноармійська, 2, Жовтнева, 20.

АлєксєєвСАМ СКАЗАВ:

Однозначно запевняю, що приміщення вечірньої школи після її закриття не буде втрачене і використовуватиметься в інших цілях».

І.Алєксєєв, міський голова

По 100 тис. грн. виділено на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво газопроводів до земельних ділянок для будівництва житла для учасників АТО, на будівництво доріг та під’їзних шляхів, а також на електропостачання до них, ще таку ж суму на виготовлення техдокументації на будівництво водогону від пров.Каховський до вул. Л.Українки.

Велика увага приділяється експлуатації, утриманню та ремонту доріг міста. Для цього виділяється 150 тис. грн. на поточний ремонт вулиці Береста, 5 млн. 400 тис. з міського і 9 млн. 600 тис. з інших джерел – на капремонт доріг по вул.Чапаєва, перехрестя Леніна-Батюка. 2 млн. 500 тис. планується витратити на капремонт тротуарів по вул.Гоголя, Менжинського, Фрунзе, Леніна, Шевченка, Пушкіна, Київській поблизу навчальних і дошкільних закладів. Буде спрямовано 1 млн. 600 тис. На відновлення внутрішнобудинкових проїздів біля багатоповерхових будинків на Дачному. Пенсіонери з Гусинки можуть потішитися, що мерія виділяє 700 тис. грн. на придбання третього комунального автобуса для перевезення пільгових категорій по вул.Фрунзе. Однак поки що відомо про прийняте урядом рішення про скорочення з червня цього року пільгових перевезень деяких категорій громадян. Тому доцільність такого придбання ще треба прорахувати.

БЮДЖЕТ У ЦИФРАХ

60 млн. 300 тис. – на освіту (911 тис. на спортивну школу та 2 млн. на ремонт центрального корпусу гімназії);

43 млн. 860 тис. – на охорону здоров’я;

76 млн. 867 тис. – на соціальний захист;

6 млн. 208 тис. – на культуру та туризм;

229 тис. – на архівну службу 5 млн. 710 тис. службі ЖКГ

Згідно з програмою і показниками бюджету, планується благоустрій територій шкіл з укладанням твердого покриття. За словами міського голови Ігоря Алєксєєва, буде продовжено капітальний ремонт історичного приміщення гімназії, заморожене вже кілька років. Принаймні половину цієї будівлі обіцяють запустити в експлуатацію цього року. З метою економії коштів та подальшою недоцільністю утримання у вересні буде припинена діяльність вечірньої школи. На даний момент тут навчається 64 дитини, а станом на 1 вересня залишиться тільки шість. Вони та інші дев’ятикласники за бажанням зможуть продовжити навчання в ліцеї, який отримав відповідну ліцензію.

Таким чином, міські фінансисти і економісти прорахували, що загальний бюджет міста складатиме 220 млн. грн. Цифри обраховані виходячи з обсягів минулорічних податків, але вже зі змінами у податковому законодавстві, не враховуючи податку на нерухомість. Цей фінансовий ресурс закладений в резерв, тому що на даному етапі на місцевому рівні немає можливості його порахувати, особливо що стосується комерційної нерухомості або такої, яка булла викуплена і не використовується.

Нове законодавство передбачає надходження у місцеві бюджети транспортного податку за автомобілі з об’ємом двигуна не менше 3 тисяч кубометрів і молодші 5 років. За інформацією МРЕВ ДАІ у Охтирці налічується 13 таких автомобілістів, за які власники повинні сплатити разом 325 тисяч гривень. Та Ігор Алєксєєв сумнівається, що місто побачить ці гроші. Може, сумнівається у можливостях фіскальної служби?

У п’ятницю, 16 січня о 10 годині розпочинаються громадські слухання про прийняття ставки податку на майно.

ДО ВІДОМА

Верховна Рада залишила в підпорядкуванні місцевих бюджетів 60% податку на доходи фізосіб, а обласних бюджетів – 15%. Досі діяла норма, згідно з якою до бюджетів міст обласного значення надходило 75% податку на доходи фізосіб, 25% – до бюджетів міст районного значення, селищ і сіл.

Народні депутати проголосували за скорочення податків з 22 до 9, серед яких залишаться податки – на прибуток, на доходи фізичних осіб, на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: на майно і єдиний податок.

Прийнято закон про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці, що дозволить зменшити єдиний соціальний внесок до 16,4 – у 2,5 раза.

ЧТО БУДЕТ С СОЦИАЛЬНОЙ СФЕРОЙ

Обычных граждан в вопросе бюджета больше всего интересует, насколько будут сохранены ранее существовавшие социальные гарантии.

Норма о монетизации льгот для широких кругов населения – пенсионеров, детей войны – останется. Участников Великой Отечественной войны, чернобыльцев, ветеранов труда, жертв нацистских преследований также лишат бесплатного проезда (скорее всего, льготу тоже монетизируют). С 1 июня льготы на проезд будут предоставляться только инвалидам I и II групп, детям-инвалидам, детям-сиротам, ученикам из малообеспеченных семей, участникам боевых действий. «Повезло» жертвам политических репрессий.

Их будут возить бесплатно на госуровне. Право льготного проезда для школьников и работников школ также остается – с примечанием, что принятие решения по этому вопросу теперь возложено на местные органы власти. На них же возложат и питание школьников с 1-го по 4-й классы (вкупе с детьми-инвалидами, сиротами и малообеспеченными). Питание в больницах разделят: за инвалидов, детей-сирот и малообеспеченных продолжит платить государство. Всем остальным предложат обед за счет местных бюджетов.

КСТАТИ: в бюджете города Ахтырки предусмотрено 900 тыс. грн. на бесплатное питание больных в ЦРБ.

Информации об отмене бесплатных учебников, спецльгот ученым, а также моратория на закрытие школ, больниц и библиотек пока нет – законодательные нормы еще не были обнародованы Верховной радой.

Большинство «пенсионных» новшеств осталось в тексте. Это и сокращение пенсий работающим пенсионерам на 10%, и приостановка индексации, и пересмотр пенсий по потере кормильца.

Закон о высшем образовании остался без правок (изначально планировали лишить вузы финансовой независимости, восстановить норму об отработке для бюджетников, уменьшить обучение на магистратуре до 1 года, усовершенствовать систему оплаты). Ставка для учителей также осталась прежней – изначально в Госбюджете предполагалось постепенно увеличивать нагрузку до 22-25 часов/неделя. «Однако денег на выплату компенсаций за проверки тетрадей, классное руководство, ведение методического кабинета в бюджете просто нет – их и взять неоткуда, поэтому все доплаты максимально урезали», – сказал один из нардепов из комитета по образованию.

Интересны новшества для госчиновников, которых изначально не было в текстах законов: сотрудникам госкомпаний, за исключением стратегических для нацбезопасности («оборонка»), установят ограничение в размере зарплаты на уровне 10 минзарплат. Кроме того, госорганы обяжут обнародовать зарплату сотрудников. Армии, СБУ, МВД повезло больше: норма об ограничении зарплат не будет распространяться на участников АТО, Национальное антикоррупционное бюро и Национальное агентство по вопросам предупреждения коррупции.

 

 Комментарии (1)

 

  1. друг пишет:

    200 тисяч виділять для капітального ремонту тротуарної плитки біля альтанки
    Я так понимаю хотят заменить плитку которая розрушена возле альтанки, так там квадратов 300 максимум. 700 грн за м.кв не хило. Я так понимаю там укладут итальянскую плитку!

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: