Пастка для Гетьманського парку

29 января 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №4(983)

ГавриленкоЗа останній час в Охтирському районі виникла ситуація, яка викликає обурення і нерозуміння. Масові звернення жителів як міста, так і району до керівництва райдержадміністрації і до редакції газети «Роксолана» викликала вирубка лісу на березі річки «Ворскла» в районі бази відпочинку «Славна». Прокоментувати це питання ми попросили безпосереднього очільника району Сергія Анатолійовича ГАВРИЛЕНКА.

- Хто, коли, кому і для чого дав дозвіл на використання земельної ділянки у рекреаційній зоні Ворскли?

- Я дам відповіді тільки в тому ракурсі, про який сам поставлений до відома.

Є таке розпорядження голови Сумської облдержадміністрації від 02.12.2014 року «Про виділення лісових ділянок у довгострокове тимчасове платне користування», підписане т.в.о. голови ОДА І.С.Боршошем. Підставою стало клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Природа-сервіс» від 18 серпня 2014 року, з урахуванням висновків обласного управління лісового та мисливського господарства від 29 жовтня 2014 року, ДП «Охтирський агролісгосп» від 5 серпня 2014 року, державного агентства лісових ресурсів України від 10 жовтня, департаменту екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів ОДА від 7 жовтня.

(Від редакції: зверніть увагу на дати видачі висновків. Виявляється перший крок зробило ДП «Охтирський агролісгосп», а решта, як кажуть пішли по вже натоптаній колії).

Згідно з розпорядженням, виділяються лісові ділянки загальною площею 15,5 гектара, розташовані на території Чернеччинської сільської ради, трьома ділянками із лісів ДП «Охтирський агролісгосп», які були включені у 2009 році відповідно до Указу Президента України «Про створення Гетьманського національного природного парку» до складу цього парку для довгострокового тимчасового платного користування ТОВ «Природа-сервіс» строком на 49 років без вилучення із складу постійного користувача для культурнооздоровчих та рекреаційних потреб.

До початку 2015 року «Агролісгосп» був зобов’язаний провести виділення та закріплення лісових масивів на місцевості і скласти відповідні перелікові відомості дерев та укласти договір оренди. Від 5 січня лісові ділянки були передані згідно з актом ДП «Природа-сервіс», яке почало активну діяльність на ввіреній території, що і викликало масові обурення громадян, звернення їх в РДА.

Однак хочу зразу ж заявити, що ні Охтирська РДА, ні Чернеччинська сільрада, ні я особисто не маємо жодної причетності до даного розпорядження і відмінити його не уповноважені. Якщо громада буде протестувати проти вказаного розпорядження, я буду підтримувати людей, допоможу донести їхню думку до нового керівництва області. Разом з тим, із офіційних джерел знаю, що обласна прокуратура виконала запит голови ОДА Миколи КЛОЧКА перевірила законність попереднього розпорядження і повідомив, що підстав для реагування шляхом представницьких повноважень не встановлено.

Від редакції:

Щодо самого цього підприємства, то ні для кого не є таємницею, що його засновник – юридична особа Пелих В’ячеслав Васильович, вніс у статутний фонд 1 млн. грн. Серед видів діяльності – лісництво та інша діяльність у лісовому господарстві, лісозаготівлі, влаштування атракціонів, тематичних парків, організація відпочинку і розваг, надання місць кемпінгам, стоянкам і т.д.

Ми звертаємося до керівництва ТОВ «Природа-сервіс» з офіційним інформаційним запитом щодо наступних питань:

1. Чому визначено такий термін – саме 49 років?

2. Хто, як і коли здійснюватиме контроль за ТОВ «Природа-сервіс» по дотриманню положення та правил по веденню діяльності на орендованій території заповідника?

3. На території Гетьманського парку, взятій в оренду почалася вирубка дерев. Так це чи ні?

4. Як відомо, на території Гетьманського національного парку охороняється не тільки дерево, а й кожна квітка, рослина і навіть за вирваний маленький грибочок передбачено величезний штраф. Хто буде контролювати поведінку відпочивальників на цій території?

5. Які ліміти на спеціальне використання природних ресурсів ви отримали і маєте відповідний дозвіл?

Поки що назріло п’ять питань, однак їх набагато більше. Якщо Ви хочете, щоб на Ваше питання відповіло керівництво ТОВ «Славна», телефонуйте 2-47-65, 4-10-31, 097-153-36-01, 099-93-25-100. Надсилайте листи за адресою м.Охтирка, вул.Гончаренко, 1, Редакція газети «Роксолана-Макси».

 Комментарии (1)

 

  1. Александр пишет:

    В борьбе между добром и злом всегда побеждает бабло !!! Все по накатаной, Майдан форева…

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: