З ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ

29 января 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №4(983)

ЧАС ДИКТУЄ НОВІ ПРАВИЛА ГРИ

21 січня відбулося чергове засідання виконкому міської ради

Щоб не лякав «смажений півень»

Про основні напрямки підготовки і завдання цивільного захисту міста на 2015 рік проінформував начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та надзвичайних ситуацій Валерій Шульга. Найбільш суттєвим серед затверджених заходів можна назвати продовження технічної інвентаризації та здійснення контролю за використанням, утриманням та станом готовності захисних споруд цивільного захисту. Тут роботи чимало, адже більшість підвальних приміщень, призначених для використання в справі цивільного захисту, не придатні взагалі ні для яких потреб. Крім того, в рішенні передбачена підтримка в готовності до застосування технічних засобів систем оповіщення органів управління цивільного захисту та населення, проведення роз’яснювальної роботи з пропаганди знань основ безпеки життєдіяльності, спрямованої на дії населення при виникненні надзвичайних ситуацій, дотримання санітарно-гігієнічних норм, правил пожежної безпеки, поведінки на воді, вживання дарів природи тощо. Однак вказані заходи мають більш декларативний характер, ніж практичний, розраховані на те, що «смажений півень нас не клюне».

Стукайте і вам відчинять

З аналізом роботи зі зверненнями громадян за 2014 рік виступила начальник відділу організаційно-кадрової роботи та контролю Олена Жмурко. В цілому до міської ради надійшло 340 звернень (+1) у порівнянні з 2013 роком), до адміністрації Президента охтирчани звертались 2 рази (-8), до Верховної Ради один раз (0), до Кабміну взагалі не зверталися (-4), до Сумської ОДА – 11 разів (-10). Через державну установу «Сумський обласний контактний центр» та «Урядовий контактний центр» було отримано та опрацьовано 204 звернення. Із загальної кількості питань найбільше стосувалося коммунального господарства (241), аграрної політики і земельних відносин (24), соціального захисту (17). Збільшилася кількість скарг на охорону здоров’я, транспорт і зв’язок, житлову політику.

З усіх питань, які були на контролі міської ради, позитивно вирішено лише 50,48%, (у 2013 – 56,89%). Про що свідчать дані цифри? На жаль, про те, як констатував міський голова Ігор Алєксєєв, що населення перестало вірити органам центральної влади і з усіма своїми проблемами, навіть якщо вони не вирішуються на місцевому рівні, звертаються саме до органів місцевого самоврядування.

Скажімо, до обласного контактного центру регулярно надходять скарги від працівників НГВУ «Охтирканафтогаз» на незабезпеченість робочим спецодягом, транспортом, який повинен підвозити до місця роботи, засобами гігієни тощо. Зрозуміло, що телефонні дзвінки анонімні, адже люди бояться бути звільненими, і чиновники вправі не реагувати на них зовсім. Поскільки міська рада, до якої із області спрямовуються ці звернення, не має компетенції втручатися у господарську діяльність комерційних структур, то вказані скарги направляє на адресу міжрайонної прокуратури. Яка подальша їхня доля, у оргвідділі міської ради ніхто не може дати відповідь. А жаль, тому що все-таки потрібно вимагати від прокуратури інформацію про вжиті чи не вжиті заходи, щоб жодне звернення не залишалося без реагування.

Виконком міської ради зобов’язав керівників всіх структурних підрозділів, комунальних підприємств, установ і закладів вжити невідкладних заходів щодо забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмові звернення та особистий прийом, вчасно надавати обґрунтовані відповіді і приділяти особливу увагу виявленню і усуненню причин, що породжують скарги.

«Газелі» пасажирів більше не возитимуть

Виконком міської ради прийняв рішення про введення в дію рішення конкурсного комітету по проведенню конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування від 17 січня 2015 року.

На конкурс надійшли пропозиції від десяти автомобільних перевізників на 15 об’єктів. В результаті розгляду конкурсних пропозицій були визначені переможці, які здійснюватимуть пасажироперевезення за маршрутами:

№1а – «Дачний – залізничний вокзал (вул.Київська – вул.Червоноармійська» – ФОП Голубченко І.П.;

№2 – «Дачний – Центр (вул.Червоноармійська – вул.Київська)» – ФОП Калюжний О.І.;

№4 – «ТЕЦ – Кардашівка (до межі міста, із заїздом до Юріївського кладовища в дні релігійних свят за окремим графіком)» – ФОП Чумаченко М.П.;

№5 – «вул.Чапаєва – Дачний (вул.Червоноармійська – вул.Київська)» – ФОП Павліченко О.В.;

№8 – «Гай Шевченка – Центр» – ФОП Хоруженко С.В.;

№11а – «Велике Озеро – АТЗТ «Зоря» – Дачний» – ФОП Данилюк А.В.;

№11б – «Велике Озеро – Центр – вул.Фрунзе» – переможця не визначено;

№14 – «вул.Пугачова – Центр» – ФОП Хоруженко С.В.;

№16 – «Дачний – залізничний вокзал (по вул.Шевченка)» – ФОП Войнов А.В.;

№17 – «вул.Миргородська – вул.Фрунзе – Кардашівка» – ФОП Войнов А.В.;

№18 – «Дачний – Кардашівка» – ФОП Чумаченко М.П.;

№20 – «Дачний – Речовий ринок» – ФОП Данилюк А.В.;

№22 – «Дачний – Гай Шевченка» – ФОП Хоруженко С.В.;

№23 – «Дачний – Речовий ринок» – ФОП Саміздран В.О.;

№24 «пров.Кириківський – Дачний» – ФОП Кліщ Т.Г.

З усіма переможцями конкурсу будуть протягом місяця укладені договори строком на 3 роки. Згідно з конкурсними умовами, всі старі транспортні засоби будуть зняті з цих маршрутів, і на вулиці міста пасажироперевізники виведуть нові комфортабельні машини.__

АлєксєєвСАМ СКАЗАВ:

Людина, яка контролює хід розгляду звернень громадян, повинна стати кошмаром для кожного чиновника. І щоб менше було відписок по типу: «бюджетом на цей рік не передбачено…» Подібні відписки люди приносять пачками за кілька років. Треба або мати мужність і відмовити, якщо питання вирішити неможливо, або виконувати»

І.Алєксєєв, міський голова

26 січня відбулося позачергове засідання виконкому міської ради

Прецедент по тепловим субсидіям вирішено

На ньому розглядалося питання про затвердження Охтирській філії ТОВ «Брок-Енергія» середньомісячної норми витрат теплової енергії для одно-двоповерхових житлових будинків з метою забезпечення державних соціальних гарантій у сфері житлово-комунального обслуговування, дотримання принципу соціальної справедливості під час надання пільг і субсидій. Цьому передувала маса звернень від обурених громадян, які мешкають в індивідуальних жилих будинках і користуються централізованим теплопостачанням.

Справа у тому, що для призначення субсидії встановлена соціальна норма, яка обраховується на квадратний метр житла і таким чином мешканцям багатоповерхівок субсидія нараховується за отриману послугу по теплопостачанню. А власники індивідуального житла платять за тепло у гігакалоріях, що спричинило великий розрив між нарахуваннями на тепло і субсидією. Тому після ряду переговорів з теплопостачальною організацією і соціальними службами було прийняте рішення затвердити середньомісячну норму витрат теплової електроенергії на опалення одного квадратного метра площі в одно-двоповерхових жилих будинках в опалювальний період в розмірі 0,06355 Гкал/кв.м. для нарахування пільг та субсидій з 1 січня 2015 року. Управління соцзахисту населення буде враховувати дану норму витрат для нарахування пільг та субсидій. Крім того, теплопостачальна організація погодилася піти на компроміс зі споживачами, а таких по місту близько 350, і провести перерахунок за новими нормами з 1 січня 2015 року.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: