Що чекає на абітурієнтів цього року

30 января 2015 | ВІДДІЛ ОСВІТИ | 5 коммент. | №4(983)

Із 5 січня розпочалася реєстрація на ЗНО 2015 і триватиме до 20 лютого. Цього року на абітурієнтів чекає чимало нововведень, пов’язаних із реформою освітньої системи та прийняттям змін у Закон «Про вищу освіту». Коментує ситуацію та роз’яснює інновації начальник відділу освіти Охтирської міськради Анатолій ТРОНЬ.

Тронь А.В.Терміни проведення ЗНО (24 квітня – липень 2015 року) перше тестування відбудеться 24 квітня з української мови і літератури, наступні – починаючи із 3 по 26 червня. Термін дії сертифікатів – дійсні лише сертифікати 2015 року, попередні – анульовано. Це пов’язано із новими критеріями оцінювання тестів та уніфікацією стандартів вимог до вступу.

Зменшено кількість предметів – цього року це українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька , французька, іспанська та російська мови. Не включено тести з всесвітньої історії та світової літератури, оскільки у попередні роки вони не користувалися попитом серед випускників. Кількість предметів для складання ЗНО – чотири, беззмінно залишається тест з української мови та літератури, ще три обираються на вибір.

ЗНО це ДПА – тестування з української мови і літератури випускникам зарахується як бал державної підсумкової атестації, тому складається попередньо 24 квітня. Змінено підхід до оцінювання тестів – замість мінімальних 124 бали з непрофільних предметів та 140 з профільних, на «склав» і «не склав». Попередньо експертна комісія буде аналізувати завдання, щоб встановити різні рівні важкості завдань та об’єктивно оцінити роботи.

«Дворівневі» тести – з української мови і літератури, математики базового та поглибленого рівня обрати можна на вибір. Вузи встановлюють профільний предмет і залежно від цього потрібно обрати рівень складності. Із сертифікатом поглибленого рівня можливо вступити до ВНЗ, де вимагають базовий рівень, навпаки – ні. Цей пункт визначає окремо кожен ВНЗ у Правилах прийому.

Вперше ЗНО на базі Охтирських ЗОШ № 1, 2, 3, 5 відбудеться з української мови і літератури для абітурієнтів м. Охтирки, м. Тростянця, Охтирського, Тростянецького та В-Писарівського районів. Без ЗНО можуть вступити випускники цього року коледжів та ліцеїв на споріднену спеціальність, за умови складання іспитів у ВНЗ (співбесіда чи виконання екзаменаційних завдань).

Автономність ВНЗ–університети відтепер матимуть змогу самостійно визначати кількість і перелік сертифікатів ЗНО (3 предмети або 2 предмети та творчий конкурс для визначених спеціальностей). Мінімальний прохідний бал кожен ВНЗ може встановити на власний розсуд, починаючи від 101, максимальну ж планку визначає рейтинг закладу та конкурс абітурієнтів на одне місце. Для порівняння, у минулих роках мінімальний бал був 124 для непрофільних предметів, для профільних – 140 балів. Звільняються від ДПА переможці IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із переметів та переможці ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науководослідницьких робіт МАН , де вони стали переможцями.

 Комментарии (5)

 

 1. аяяяй пишет:

  Да и, как человек, она подлая, самоуверенная и просто недалекая падла!!!

 2. Сладкий пишет:

  Каждый сотрудник образование ее ненавидит по-своему. Пускай тронь проведет анонимный опрос по этой персоне и будет очень сильно удивлен. Ее место в очереди в пенсионном но никак не учить деток как стать маленьким маразматиком!

 3. Горький пишет:

  Вопрос к Сладкому! Почему все работники образования так не любят Макарову?

 4. Сладкий пишет:

  Вопрос к Алексееву! Как так получается что макарова с прошлого года на больничном, годовые отчеты завалила, все делали за нее сотрудники, косит под дурочку, являясь нею и так что бы взять инвалидность в ствязи с падением на льду! Но с горисполкома ее не вытащишь???????? Каждый день туда ходит!!!!

 5. Мирослава пишет:

  Питання до Троня!

  Навіщо ви взяли на роботу такого зама?? Невже немає нікого кращого ніж маразматияний пенсіонер??? Позор з вам!

  З повагою, до нашоі тетяни юхфимівни!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: