ПРОВОДЖАЛИ НА ВІЙНУ

5 февраля 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №5(984)

У суботу, 31 січня біля військкомату було людно – проводжали першу чергу мобілізованих у четвертій хвилі. Матері, дружини, діти та знайомі прийшли підтримати своїх захисників. В учбовий центр, що знаходиться в Житомирі, відправили 31 чоловіка з Охтирки та району. Особливо виділялися на загальному фоні юнаки, які прийшли з прапором та повітряними кульками.

This SimpleViewer gallery requires Macromedia Flash. Please open this post in your browser or get Macromedia Flash here.
This is a WPSimpleViewerGallery

В.о. ОхтирськоВеликописарівського війського комісара Сергій ФУРСА сказав напутнє слово й побажав усім повернутися цілими й неушкодженими додому. Коли два автобуси виїздили з території військкомату натовп вибухнув дружнім «Слава Україні».

МОБІЛІЗАЦІЯ: міфи та реальність

Фурса (4)Два тижні триває четверта хвиля мобілізації. Вона все більше обростає чутками й міфами, які залякують людей. Редакція газети «Роксолана» підготувала найбільш гострі запитання та звернулася до Сергія ФУРСИ, тимчасово в. о. Охтирсько-Великописарівського війського комісара, аби розібратися в ситуації.

? Мета проведення четвертої хвилі мобілізації – укріплення бойових позицій та ротація. Коли наші земляки повернуться додому?

– Ротація відбувалася протягом усіх хвиль мобілізації. А цього разу демобілізація військових почнеться з березня, триватиме вона чотири хвилі:

18.03-28.03, 29.03-07.04, 8.04.-17.04, 18.04-31.04

? Скільки військовозобов’язаних уже було оповіщено у ході четвертої хвилі станом на 31 січня?

– Загалом було оповіщено 81 особу. Усі мобілізовані вчасно прийшли до військкомату для проходження медкомісії та оформлення необхідних документів. На жаль, сьогодні дуже багато тих, хто ухиляється від проходження служби, не думаючи про наслідки для себе.

? Чи всі мобілізовані сьогодні забезпечені формою та бронежилетами?

– Так, усі отримали комплекти зимового одягу, навесні утеплену підкладку можна відстебнути й буде літня форма. Бронежилети й каски вони отримують безпосередньо перед відправленням в зону бойових дій.

? Чи є серед мобілізованих жінки?

– Мобілізованих немає, але звернулося близько 10 жінок, які пройшли медогляд та були поставлені в резерв до особливого розпорядження

? Чи були притягнуті до відповідальності ті, хто ухилявся від мобілізації?

– Поки що ні, але 14 матеріалів на таких людей передали в прокуратуру. Законом передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. З нового року правила стали більш жорсткими, згідно з якими передаємо списки «ухильників» до обласного військкомату, прокуратури, а звідти дані направляють в Міністерство оборони та Міністерство внутрішніх справ, де порушників беруть на особливий контроль і у випадку перетину кордону відразу будуть затримувати й доправляти в правоохоронні органи. Їм також загрожує кримінальна відповідальність.

? Від проходження військової служби звільняють за станом здоров’я. Які саме захворювання дають підстави для такого рішення?

– Не можна конкретно говорити, що та чи інша особа не придатна для проходження військової служби. Придатні усі, але в окремих випадках можуть бути обмеження. З нового року дещо змінено процедуру проходження медкомісії, так чоловіки, старші за 40 років, здають аналіз крові на цукор та роблять електрокардіограму. Усі військовозобов’язані здають кров для визначення групи крові та резус фактору, дані записують до особової справи та військового квитка.

? Містом ходять чутки, що працівники ЖКГ розносять повістки. Чи мають вони на це право?

– Звичайно, для оповіщення можуть бути задіяні всі служби. Для більш оперативної роботи задіяні й органи районної ради, які надають посильну допомогу (канцтовари, транспорт, бензин, проводять роботу з сільськими головами), та міської ради. Є керівники підприємств різної форми власності, які відмовляються отримувати повістки та вручати їх своїм підлеглим. За зрив виконання мобілізаційних завдань на них можуть накласти штраф, а за систематичні порушення – притягти до кримінальної відповідальності.

? Що з нашими полоненими «кіборгами»? Чи є на сьогоднішній день результати перемов?

– Працюють волонтери й СБУ, але доки що перемови не увінчалися успіхом. Варіант з викупом виключено, адже це означає спонсорувати терористів і платити за те, що вони вбивають наших мирних жителів.

? Чи можуть забирати техніку на потреби армії?

– Так. Якщо в цьому є потреба. Це стосується виключно важкої техніки підприємств. Звичайні люди можуть не турбуватися про свої легкові автомобілі – ніхто їх чіпати на стане.

? Дедалі частіше говорять, що можна написати заяву й відмовитися від мобілізації, адже в країні не введено військовий стан. Чи так це насправді?

– Цілковита нісенітниця! Якщо ви отримали повістку, необхідно прийти до військкомату й вирішувати питання про відстрочку, у випадку необхідності. Тут працюють звичайні люди й ми намагаємося допомогти усім, хто звертається.

? Усі мобілізовані отримують зарплатню?

– Так, на всіх мобілізованих оформляються банківські картки й щомісяця приходить зарплатня та премія за попередній місяць.

? Наскільки реальне введення військового стану за нинішніх умов?

– Дуже реальне, якщо говорити про територію Донбасу й буремні події, що відбуваються останні кілька тижнів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: