Якість життя: причому тут сміття, коли АТО в країні?..

5 февраля 2015 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №5(984)

На під’їзді майже до кожного села Охтирського району можна спостерігати непривабливу картину: побутове сміття з дому люди виносять в лісосмуги, на узлісся чи околиці села.Є такі, що їдучи у справах на власному автомобілі прихоплюють з собою мішечок з твердими побутовими відходами і викидають його просто обабіч траси. Собаки розтягують сміття, а вітер носить по всій окрузі. Не допомагають весняні толоки, коли прибираються стихійні звалища, які найбільше кидаються в очі. Хоч зібране сміття і вивозиться в якесь неофіційно відведене місце, однак і там йому не можуть дати ради. А на прибраній території через деякий час знову виростають купи непотребу. І хотіли б сільські голови вирішити цю проблему, однак процедура отримання дозволу на облаштування невеликого сільського звалища настільки складна і недешева, що краще від неї заховати, як страус, голову в пісок.

Олександр ГриценкоПро те, яка ситуація у цій сфері сьогодні, ми запитали у завідувача сектору житловокомунального господарства та будівництва Охтирської райдержадміністрації Олександра Гриценка.

- В Охтирському районі ще у 2006 році депутати затвердили Правила благоустрою, дотриман- ня чистоти та санітарного порядку в населених пунктах. Що змінилося з того часу?

- Краще стало тільки на території декількох сільських рад. Збирання та вивезення твердих побутових відходів із території населених пунктів Бакирівської, Височанської, Кардашівської і Пологівської сільських рад згідно з угодами, укладеними з ДП «Верп» ТОВ «Водоторгприлад», проводиться на міський полігон, що знаходиться на території Пологівської сільської ради. За угодою з Качанівським газопереробним заводом тверді побутові відходи з населених пунктів Малопавлівської сільської ради вивозяться на звалище, розташоване на землях постійного користування НГВУ «Охтирканафтогаз». На території Чернеччинської сільської ради окреме сміттєзвалище, яке має всі дозвільні документи на збирання та захоронення ТПВ, існує вже кілька років. Слід сказати, що виконкоми Пологівської, Кардашівської, Чернеччинської сільрад вже вживають заходи по впровадженню роздільного збирання пластикових та скляних компонентів твердих побутових відходів шляхом розміщення додаткових ємностей для їх збирання.

- У цих сільських радах питання з вивезенням ТПВ вирішене в основному завдяки недалекому розташуванню від міського звалища. А як у інших?

- Дуже туго. Скажімо, по проекту відведення земельної ділянки загальною площею 0,3751 га для розміщення полігону ТПВ на території Чупахівської селищної ради зареєстровано три розпорядження голови Охтирської райдержадміністрації – від 31.07.2006, 08.06.2011 і 02.04.2012 років. Проектну документацію розробляло підприємство Державного земельного кадастра і на даний час земельна ділянка виділена в натурі, а проект й досі знаходиться на стадії затвердження. Розробка проектів відведення земельних ділянок для розміщення полігонів ТПВ передбачалася у 2014 році на територіях Бугруватської, Куземинської, Хухрянської сільських рад, але за умови наявності коштів. Кошти, зрозуміло, не знайшлися. У червні 2014 року знову прийняте розпорядження голови РДА «Про полігони твердих побутових відходів та забезпечення організації розподільного збирання твердих побутових відходів на території Охтирського району.» Виконавчим комітетам селищної, сільських рад рекомендовано залучати суб’єктів господарювання, незалежно від їх форм власності, до організації збирання і видалення ТПВ відповідно до Правил благоустрою. Пропозиції на виділення коштів з районного бюджету на ці потреби не знаходять поки що підтримки у депутатів. Все залежить від органів місцевого самоврядування. Судячи з нинішньої економічної ситуації, активізації в зоні АТО, і змінах у податковому та бюджетному кодексах, сільські ради ще не зовсім визначилися з пріоритетами у фінансуванні власних потреб і говорити про остаточне вирішення проблем із сміттям ще не на часі. Проте є впевненість, що сільські громади уже самі дозріли до радикальних змін із поводженням з ТПВ.

ЦИФРИ

46 несанкціонованих сміттєзвалищ ліквідовано за 2014 рік

0,45 тис. куб. метрів побутових відходів зібрано та вивезено за 2014 рік

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: