Батарейку – заводу, природі – свободу!

6 февраля 2015 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №5(984)

Підприємцям міста Охтирка від вихованців Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді

Звернення

ЗВЕРНЕННЯ

У наш час батарейки широко використовують як джерела електроенергії. Вони забезпечують роботу годинників, радіоприймачів, електронних ігор, ліхтариків та інших побутових приладів, які є у щоденному використанні кожної людини. Та варто також пам’ятати про негативні сторони, зокрема це стосується уже використаних батарейок. Адже коли батарейка припиняє підтримувати побутові прилади, вона автоматично перетворюється на непотріб. Саме тоді стає очевидним основний негативний чинник ще донедавна такої корисної речі. Недбало викинувши відпрацьовану батарейку, люди навіть не задумуються, які шкідливі та незворотні наслідки може принести їх необдуманий вчинок. Адже при потраплянні в навколишнє середовище відбувається процесс руйнації зовнішньої оболонки батарейки, і небезпечні метали потрапляють у грунтові води та річки, тим самим забруднюючи наше довкілля.

Вихованці Охтирського міського центру позашкільної освіти – Малої академії наук учнівської молоді вирішили долучитися до участі в спільному освітньому проекті з Гетьманським НПП «Батарейку – заводу, природі – свободу!»

У рамках цього проекту вихованці зібрали інформацію про утилізацію відпрацьованих батарейок в Україні, провели агітаційну роботу в навчальних закладах міста щодо шкоди відпрацьованих батарейок для природи та їх збору, конкурс малюнків на цю тематику, розклеїли листівки в різних районах міста. Також розпочали збір використаних батарейок в ЗОШ № 1, 3, 5, 6, 8, 9, 11, центрі соціальної реабілітації для дітей-інвалідів. На жаль, діти не мають можливості організувати доставку до місця утилізації цих батарейок, адже завод, який цим займається, знаходиться в місті Львові (щодня переробляє 1 т. використаних батарейок). Тому юні екологи звертаються з проханням:

1. Розглянути можливість щодо організації такого виду діяльності, як збір та доставка до місця утилізації використаних батарейок або до пунктів прийому у великих містах.

2. Встановити спеціальні контейнери для збору використаних батарейок у місцях їх продажу (м-н Універмаг, АТБ, Екомаркет, базари та ін.)

3. Довести до відома громадян міста про існування контейнерів і необхідність утилізації батарейок, недопущення викидання їх у сміттєві баки.

Звертаємося до всіх підприємців міста Охтирка підтримати пропозицію і долучитися до благородної справи. Заздалегідь вдячні за розуміння та небайдужість до майбутнього нашої планети.

З повагою, вихованці гуртків ОМЦПО МАН: «Юні друзі природи», «Юні орнітологи», «Лісівники-дендрологи», «Ракетомодельний», «Початкове технічне моделювання», «Драматичний театр», «Спортивне орієнтування», «Юні туристи-краєзнавці», «Український сувенір», «Писанкарство», «Географ-науковець», «Історичне краєзнавство».

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: