Соціальній аспект села: хай завжди в чупахівці буде «СОНЕЧКО»

7 февраля 2015 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №5(984)

Про демографічну ситуацію в будь-якому населеному пункті свідчить насамперед наявність дитячого садка. Наприклад, у Чупахівці на час розвалу Радянського Союзу працювало три дитсадка, які утримувалися цукрозаводом і бурякорадгоспом. До 2001 року підприємства припинили своє існування, а разом з ними і вся інфраструктура селища. Місцевий бюджет, втративши основні бюджетоутворюючі суб’єкти, був не спроможний забрати дошкільні навчальні заклади на свій баланс.

На прогулянці

Найбільший, найновіший (збудований і введений в експлуатацію у 1981 році), найкраще оснащений дитсадок «Сонечко» завдяки зусиллям Галини Боровенської таки вдалося взяти у комунальну власність у 2002 році, але заново відкрили його тільки через рік.

В.НагорнаТой період невизначеності завідуюча дитсадком Валентина НАГОРНА згадує із здриганням.

Це був час, коли селище, яке мало до двадцяти підприємств, раптом залишилося без нічого. Враз не стало ні роботи, ні заробітку, ні стабільності. Як та комашня, люди накинулися на осиротілі колишні цехи, майстерні, адмінбудівлі, розтягували по шиферині, по цеглині, рами, двері, скло, і волокли їх кожен у свій мурашник, бо в господарстві все згодиться. «Страшно згадати, ще вчора стояло добротне приміщення, а сьогодні залишився фундамент і купка битої цегли. Така доля могла б скластися і у дитсадка, який теж стояв пусткою. Тоді я практично і жила в ньому, щоб не допустити розграбування. Що буде далі, загадувати не хочу. Дуже сподіваюсь, що ситуація в країні колись все-таки налагодиться, люди повернуться до мирного щасливого життя, народжуватимуть дітей, а ми їх із великим задоволенням і любов’ю будемо виховувати», – каже Валентина Олексіївна.

Коли дитсадок будували, то розраховували його на 160 місць. Зараз сюди ходять 60 дітей, поділених на три групи. Використовується чотири кімнати. Серед вихованців – діти з Оленинського, Довжика і Грінченкового, їх привозять і відвозять шкільним автобусом, що дуже зручно для батьків. «Родзинка» є у кожного У кожного члена цього невеличкого колективу є своє захоплення, яке знаходить своє застосування і у стінах дитсадка.

Завідуюча Валентина Олексіївна НАГОРНА складає картини з соломки, чим займається на дозвіллі ще з часів навчання: – Глянеш на картинку, здається, що там його робити? А насправді скільки часу займає сама рутинна підготовка до творчого процесу! Солому треба відібрати, пропарити, розрізати, розгладити. І тільки потім давати волю фантазії.

Шніпко

РудаковаВихователь Валентина Миколаївна ШНІПКО захоплюється кімнатним квітникарством. З її легкої руки всі кімнати дитсадка заселені «зеленими вихованцями». Не бояться діти заходити в кабінет до медичної сестри Світлани Володимирівни РУДАКОВОЇ адже у неї також справжня оаза. Оператор машинного прання та ремонту білизни Оксана Ткаченко знаменита своїми картинами із солоного тіста та інших підручних матеріалівсухоцвітів, насінин, пуху і пір’я тощо.

ЛанчакНевдахПомічник вихователя Світлана Леонідівна ЛАНЧАК вміло розписує картини по дереву. Чимало її поробок прикрашають стіни дитсадка.

У кухаря Галини Миколаївни НЕВДАХ хобі тісно пов’язане з професією. Їй вдається із звичайних продуктів приготувати такі смачні страви, що діти залюбки наминають за обидві щоки.

Меблі Сумщини

За програмою «Меблі Сумщини»

Минулу владу у дитсадку згадують часто. Як би там не було, але садочок у 2013 році взяв участь у обласній програмі «Меблі Сумщини» і отримав новенькі зручні дитячі ліжка, столи і стільчики, шафи у ігрові кімнати. Це була дуже вчасна і корисна допомога. У чупахівському «Сонечку» дійсно сонячно і тепло від атмосфери доброти і відданості своїй справі. Нехай тільки побільше народжується дітей, а «Сонечко» прийме усіх з радістю.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: