Охтирська ОДПІ

9 февраля 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Податок на нерухомість в 2015 році громадяни платять за старими правилами

З 1 січня 2015 року запроваджено нові правила оподаткування нерухомості. Передбачається розширення бази оподаткування для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, шляхом оподаткування як житлової, так і нежитлової нерухомості. Але за новими правилами в 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи. Адже вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Фізичні ж особи зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість відчують лише наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році.

Нагадаємо, що, у 2015 році фізичним особам – платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок буде нараховуватися контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 рік у такому порядку: з 01 січня по 31 березня 2014 року – з житлової площі, а з 01 квітня по 31 грудня 2014 року – із загальної площі об’єктів житлової нерухомості.

Сплачувати податок зобов’язані фізичні особи, які володіли квартирою загальною площею понад 120 і будинком, загальна площа якого перевищує 250 квадратних метрів, або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів.

Податок сплачують фізичні особи протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а вручити такі повідомлення органи фіскальної служби мають до 1 липня поточного року.

Майбутнє країни – в творах дитини

Охтирська ОДПІ запрошує школярів м. Охтирка, Охтирського району, м. Тростянець, Тростянецького району та Великописарівського району, які вміють малювати, писати вірші, оповідання, або мають ідеї щодо комп’ютерної анімації – взяти участь у конкурсі дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини», який організовано Державною фіскальною службою України.

Конкурс проводиться у три етапи: районний, регіональний і Всеукраїнський. Наразі проходить перший етап конкурсу, який триватиме для юних митців і триватиме до 30 березня 2015 року. Участь у ньому приймають дві категорії учнів:

І категорія: станом на 1 січня 2015 року виповнилося 9-11 років;

ІІ категорія: станом на 1 січня 2015 року виповнилося 12-15 років.

Конкурсанти змагатимуться між собою за трьома напрямками: художні твори; комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація); літературні твори. Усі роботи повинні базуватися на податковій та митній тематиці.

Обов’язковим атрибутом до усіх робіт має бути довідка про автора: його прізвище, повне ім’я та дата народження; місце проживання (повну адресу); коротка біографічна довідка з описом творчих здібностей, а також назва навчального закладу та контактний телефон.

Роботи, що відповідають тематиці конкурсу подаються Охтирської ОДПІ до 30 березня 2015 року, за адресою: м. Охтирка, вул.. Снайпера,3. За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном 3-14-17.

Про підсумки деклараційної кампанії – 2014 в Охтирській ОДПІ.

За підсумками деклараційної кампанії до Охтирської ОДПІ, (включаючи Тростянець та Велику Писарівку) було подано 1900 декларацій на загальну суму доходу 45135 тис. грн., визначено податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб в сумі 1414 тис. грн. по окремим видам отриманих доходів, а саме: спадщини, дарування, іноземних доходів, здачі нерухомого майна в оренду, продаж нерухомого та рухомого майна, доходів отриманих у вигляді додаткового блага та інших видів доходів.

Найбільшу кількість декларацій подано громадянами, які отримувамали дохід у вигляді спадщині подано 355 декларації, сума доходу склала 20276 тис. гривень.

Також платниками подано 128 декларацій про доходи від продажу нерухомого майна, 6 декларацій громадянами, які отримали іноземні доходи, 5 декларації про отриманий інвестиційний прибуток, 59 декларацій від здачі нерухомого майна в оренду та 461 декларація про отримані інші доходи, з яких не утримано податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до пп. 166.3.3 статті166 Податкового Кодексу України 490 громадяни скористалися правом на отримання податкового кредиту, з них по платі за навчання 447 громадянина, 18 за користування іпотечним житловим кредитом, 25 від довгострокового страхування життя, їм буде повернуто з бюджету 423,6 тис. грн.

Охтирська ОДПІ дякує тим громадянам, які виконуючи свій конституційний обов’язок, підтвердили прозорість отриманих доходів, адже сплачені Вами податки будуть використані на розвиток соціальної сфери!

Також нагадуємо, що з 1 січня 2015 року стартувала нова кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році, яка пов’язана з виконанням платниками обов’язку сплати податку на доходи фізичних осіб відповідно до вимог Податкового кодексу України, згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках згідно ст. 179.1 зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані ними протягом 2014 року.

Платники податку, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу зобов’язані подавати декларацію подають її до 1 травня 2015 року.

У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.

Платники податків, які знаходяться на тимчасово неконтрольованій території можуть подати декларації до територіальних органів ДФС, які переміщені у населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі.

Перелік територіальних органів, у яких змінено юридичні адреси та на які покладено виконання функціональних обов’язків розміщені веб – порталі ДФС України.

Фахівці інспекції нагадують, що декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році, громадяни можуть надати у зручний для себе спосіб.

Власне, декларація може бути подана до податкової інспекції особисто громадянином чи уповноваженою на це особою, або ж надіслана поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Для бажаючих, скористатися послугами пошти нагадуємо, то зробити це необхідно не пізніше, ніж за десять днів до завершення деклараційної кампанії, тобто до 20 квітня 2015 року.

Також, платники податків можуть скористатися сервісом електронного декларування. Подання звітності в електронному вигляді позбавляє декларанта необхідності відвідувати органи доходів і зборів. А для того, щоб скористатися можливостями сервісу платникам потрібно мати відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, отримати який можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів безкоштовно.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: