НОВИНИ

13 февраля 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №6(985)

ЗА 100 ДНІВ ЛЮСТРУВАЛИ 400 ЧИНОВНИКІВ

За 100 днів дії закону про очищення влади були люстровані 374 чиновника, повідомляє керівник інформаційного відділу люстраційного комітету Олександра Дрик. Під дію закону потрапили 374 людини, проте це ті особи, які не пішли з посади за власним бажанням і до них був застосований закон. О.Дрик пояснила, що закон про очищення влади передбачає не звільнення, а заборону доступу до влади. Кожен другий чиновник прагне відновитися на службі через суд. Сьогодні в судах знаходяться 174 таких справи. Поряд з цим, Верховна Рада дозволила відновлювати на посаді люстрованих офіцерів вищого складу.

НАВІЩО ІНЖЕНЕРУ ВЧИТИ МОВУ?

Міністерство освіти ввело новацію про скасування вивчення української мови, історії України та філософії у непрофільних вищих учбових закладах. Передовсім це стосується технічних, фінансових, медичних університетів, де соціальні й гуманітарні дисципліни не є профільними. Тепер кожен університет сам вирішуватиме, які предмети робити обов’язковими, для яких конкретно спеціальностей тощо.

У Міносвіти пояснюють, що реорганізація навчального процесу пов’язана з наближенням української освіти до європейських стандартів, «низьким» рівнем викладання гуманітарних предметів, повторним їх вивченням, незацікавленістю ними студентів. Спеціалісти вважають, що немає сенсу вчити одинадцять років українську мову у школі, а потім ще й в університеті. Мати сім років історії України в школі, а потім знову ще й в університеті. Це визначення того, що суспільство не довіряє школі. Але проблеми школи треба вирішувати на рівні середньої освіти, а не перекладати її на вищу.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: