Мисливські розбірки: у тихому болоті «чорти» завелись

19 февраля 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 3 коммент. | №7(986)

Під час засідання радиНе дивлячись на сучасний високотехнологічний цивілізований світ, у багатьох чоловіків на якомусь незрозумілому для інших рівнів підсвідомості пробуджується мисливець. Цей стан примушує брати в руки рушницю і рискати нетрями в пошуках дичини. Не заради м’яса, до якого вони, може, і не до дотронуться, а заради втамування пристрасті слідопита і вправного стрільця, яке збереглося, наче раритет, в чоловіках ще з кам’яного віку. Таких осіб об’єднує Українське товариство мисливців і рибалок, яке має свій осередок і в Охтирці, до якого в свою чергу входять і первинні організації, створені в сільських радах та при підприємствах різної форми власності. Можливо це Товариство і далі б тихенько собі існувало, адже потрібне воно лише для своїх членів, яким необхідні дозволи на мисливство. Але… Як не дивно, але і в цьому товаристві виник конфлікт, який визрівав десять попередніх років.

На території Сумської області мисливські угіддя складають 2070,7 тисячі гектарів і розділені вони між 39 користувачами. З них державні підприємства лісового господарства володіють 238,2 тисячі гектарів, районні організації мисливців і рибалок – 1571,8 тисячі гектарів, решта – інші користувачі, в тому числі і приватні структури.

За Охтирською районною організацією ще з 1997 року були закріпленні в користування терміном на 15 років 82 095 га мисливських угіддь. За часів губернаторства Володимира Щербаня у 2003 році обласна рада прийняла рішення « Про вилучення і закріплення мисливських угідь», яким припинено право користування 2,2 тисячі гектарів Охтирським УТМР. Через два роки це рішення було опротестоване обласною прокуратурою і обласна рада задовольнила протест і скасувала своє рішення.

Але в 2010 році обласна рада знову приймає рішення, яким відновлює правовідносини 2003 року і повторно припиняє право користування вказаними мисливськими угіддями. Цією територією всі минулі роки користувалося приватне підприємство «Тростянецьке спеціалізоване мисливське господарство», засноване нинішнім головою Тростянецької РДА Олійником.

С.ЗалогінВісім місяців тому виконувати обов’язки голови Охтирського УТМР призначили Сергія Залогіна. З того часу тихе життя товариства закінчилось, особливо для єгерів, які були самі собі господарями на закріплених територіях. Так і не вдалося зрозуміти чому, отримуючи по 250-500 гривень заробітної плати, вони на власних машинах за куплений за власні гроші бензин роблять об’їзди угіддь, закуповують і заготовляють корми для приманки дикого звіра.

Мова про альтруїзм тут не йде. Але справа в іншому. Охтирське УТМР почало судовий процес протии обласної ради щодо повернення у користування втрачених угідь. Справа пройшла Сумський окружний адмінсуд і колегію Харківського апеляційного адмінсуду і прийняті рішення встановили протиправність рішення облради в частині, що стосується Охтирського УТМР.

О.ГорбикЯк стало зрозуміло із розширеного засідання ради УТМР, що відбулося на минулому тижні за місцем реєстрації, ця судова справа розколола мисливський колектив. Єгеря Олександра Горбика, за яким закріплена спірна територія, влаштовувала попередня ситуація. Як з’ясувалося, він отримує зарплату і в Охтирському УТМР, і в сусідньому Тростянецькому приватному мисливському господарстві.

Його хвалили, як єгеря, але одночасно обурювалися, що місцевим мисливцям він не дає допуску на свої угіддя.

Єгерь зобов`язаний організувати любительське мисливство і контролювати хід його проведення, а в Климентівських мисливських угіддях дичину відстрілюють заїжджі «крутяки».

Суперечки, хто на що має право, точилися більше двох годин. Проте врешті-решт присутнім вдалося домовитися. На основі рішення апеляційного суду керівництву Охтирської організації УТМР треба підписати договір з «Сумилісом» про користування відповідним мисливським угіддям. Необхідно провести таксацію мисливських тварин, що дозволить точно знати, скільки звірів і птахів, у тому числі молодняка, є в наявності на даній території. Цією справою повинен займатися єгерь разом з мисливцями. Коли таксація буде проведена, складений реєстр, можна буде розраховувати норми для полювання. Якщо цього не зробити, у наступному 2016 році полювання у цьому мисливському угідді буде заборонене. Тобто у данному випадку все залежатиме від єгеря. А найголовніше, що вирішили зробити невідкладно – провести в первинних організаціях збори, потім районну конференцію, обрати достойного голову, президію і раду товариства. І роботу тримати під контролем громади.

Хто б міг подумати, що такі бурхливі пристрасті вирують у середовищі мисливців та рибалок? Очевидно, що є тут і підводні камені, які межують із законністю.

 Комментарии (3)

 

  1. Редакция газеты "Роксолана-Макси" пишет:

    Какие результаты выборов? Никаких выборов не было. Просто присутствующие проголосовали за то, чтобы на время отсутствия нынешнего и.о. Залогина его обязанности временно исполнял егерь Страхов. Договорились, что выборы проведут после того, как состоятся собрания в первичных организациях, где будут выдвинуты делегаты на конференцию районного общества охотников и рыболовов, где и выберут нового председателя, совет и президиум. Вот тогда мы и напишем о выборах.

  2. амина пишет:

    УВАЖАЕМАЯ РЕДАКЦИЯ!!ХОЧУ ЧТОБ ВЫ ЗНАЛИ ЧТО В ЕГЕРЕЙ БЫЛА МИНИМАЛЬНАЯ ЗАРПЛАТА НО ОБЛАСТОЕ НАЧАЛЬСТВО РЕШИЛО ЧТО АХТЫРСКИЕ УГОДЬЯ НУЖНО ЛЮБЫМ СПОСОБОМ ЗАБРАТЬ ДЛЯ УТЕХИ БОГАТЫХ КРУТЯКОВ А ПРОСТЫМ ОХОТНИКАМ С СЕЛ АХТЫРСКОГО РАЙОНА НЕЧЕГО РАВНЯТЬСЯ С ЗАМОЖНЫМИ И БОГАТЫМИ ЦАРЬКАМИ И НАЧАЛИ ВАЛИТЬ УТМР АХТЫРКИ И СНЯЛИ ЗАРПЛАТУ ЕГЕРЯМ НАЧАЛИ ПРИЗНАЧАТЬ И О НАЧАЛЬНИКОВ ЧУЖИХ КОТОРЫЕ РАЗВАЛИВАЛИ ОХОТУГОДЬЯ НИЧЕГО НЕ ДЕЛАЮЧИ ДЛЯ РАЗВИТИЯ В СТАТЬЕ ВАШЕЙ ПОДОЗРЕНИЯ ЕГЕРЯМ НЕТ ЭТО НЕ АЛЬТРУИЗМ—ЭТО ЛЮБОВЬ К СВОЕЙ ЗЕМЛЕ —-И ОХОТА ДЛЯ НИХ ПУЩЕ НЕВОЛИ —РАБОТЫ У НИХ МНОГО –ОТСТРЕЛ ЛИСИЦ ЗАБОР АНАЛИЗОВ ЗВЕРЕЙ НА БЕШЕНСТВО И ДР БОЛЕЗНИ ПОДКОРМКА ЗВЕРЕЙ БОРЬБА С БРАКОНЬЕРАМИ И Т Д— они——О Х О Т Н И К И!!!!!! И ОНИ ЗА СВОЮ ЗЕМЛЮ РОДНУЮ АХТЫРСКУЮ!!!СОБРАЛИ СРЕДСТВА ЗАКУПИЛИ ФАЗАНОВ ЧТОБЫ В НАШИХ ЛЕСАХ РАЗВИЛИСЬ ЕСТЬ ФОТО КАК ЭТО БЫЛО НА СОБРАНИИ В УТ М Р ПРОГОЛОСОВАЛИ ЗА СВОЕГО И О НАЧАЛЬНИКА КОТОРОГО МНОГИЕ ГОДЫ ЗНАЮТ ПОМОГИТЕ ЧТОБ НЕ ПРИШЕЛ ЧУЖАК КОТОРОМУ АХТЫРКА –ПОФИГ СОВЕТ ПРОГОЛОСОВАЛ АБСОЛЮТНЫМ БОЛЬШИНСТВОМ И ПРИГЛАШЕННЫЕ ЕГЕРЯ И ОХОТНИКИ —90 ЧЕЛ ПРОГОЛОСОВАЛИ ЗА СТРАХОВА В В – ЕДИНОГЛАССНО!!! ВОТ ТОЛЬКО ПОЧЕМУ НЕТ ЭТОГО В ВАШЕЙ ПУБЛИКАЦИИ И ВИДЕО НЕ ПОНЯТНО????

  3. амина пишет:

    НА РАСШИРЕННОМ ЗАСЕДАНИИ АХТЫРСКОГО УТМР СОВЕТ ВЫБРАЛ ИСПОЛНЯЮЩЕГО ОБЯЗАННОСТИ НАЧАЛЬНИКА УТМР ПУТЕМ ГОЛОСОВАНИЯ АБСОЛЮТНОЕ БОЛЬШИНСТВО 14 ЧЕЛ ИЗ 16 ПРОГОЛОСОВАЛИ ЗА СТРАХОВА В В ПРОТОКОЛ СОБРАНИЯ ОТВЕЗЛИ В ОБЛАСНОЙ УТМР НО ТАМ НЕ ХОТЯТ УТВЕРЖДАТЬ МЕСТНОГО АХТЫРСКОГО —СКАЗАЛИ ПОСТАВИМ СВОЕГО И НИКУДА НЕ ДЕНИТЕСЬ–КАК ПРИ ЯНУКОВИЧЕ ЧТОБ ДАЛЬШЕ ПРОДОЛЖАТЬ ДЕРЕБАН АХТЫРСКИХ УГОДИЙ ДЛЯ ОХОТЫ КРУТЯКОВ–НО ПОСЛЕ МАЙДАНА АХТЫРЧАНЕ УЖЕ МОЛЧАТЬ НЕ БУДУТ ПРОСИМ ГАЗЕТУ РАЗОБРАТЬСЯ НЕЛЬЗЯ ДОПУСТИТЬ ЧТОБ АХТЫРКУ ГРАБИЛИ

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: