Природа і ми: землетрус з епіцентром під Гадячем

19 февраля 2015 | КАРТИНА ТИЖНЯ | Нет комментариев | №7(986)

Землетруси, про які попереджали сейсмологи, почалися – у досить несподіваних місцях.

За офіційною інформацією, о 7.56 ранку підземні Европейський сейсмологічний центр. Епіцентр землетрусу магнітудою 4,6 містився на глибині 10 кілометрів за 35 кілометрів від Гадяча, можна сказати, посередині між селами Веприки (Полтавщина) та ОльСумщина). Це на стику Полтавської та Сумської обламісцевості, де землетрус доволі рідкісне явище.

Очевидці кажуть, що у близьких епіцентру населених пун-ктах у багатоповерхівках хиталися люстри, тріщали стіни, дзвенів посуд. Подекуди люди у паніці вибігали на вулицю. На щастя, жодних руйнувань землетрус не спричинив. Землетрус тривав шість хвилин, — Володимир Шляховий, старший науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії Інституту геофізики імені СІ. Субботіна НАН України.

- Для цієї території землетрус — досить рідкісне явище. Чи відомо, що його спричинило?

Зона, де відбулися коливання, лежить на стику Дніпровсько-Донецької западини та Воронезького кристалічного масиву. І хоча рухи підземних пластів тривають постійно, Полтавщина не належить до сейсмічно активної зони. На відміну, скажімо, від Одещини, де протягом року може статися близько 30 землетрусів. Щодо причини, то версій кілька. Неподалік епіцентру є висо-чина, що лежить на висоті 177 метрів над рівнем моря. Можливо, процеси росту цієї гори те, міг стати результатом інтенсивного нафтогазовидобування, яке ведуть у цьому регіоні.

Крім того, в січні сталися два землетруси магнітудою 4,3 та 3,9 на Одещині — можливо, це спровокувалоп ожвавлення підземних процесів.

- Чи можна прогнозувати, коли станеться наступний землетрус?

Ніхто цього не спрогнозує. На жодній сейсмічній станції світу нема приладу чи людини, які б могли передбачити час виникнення наступного землетрусу. Можна передбачити місце, потужність, ймовірність повторення, але не час землетрусу.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: