Не вмієте забезпечити дітей – захищайте їх від ворогів

20 февраля 2015 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | Нет комментариев | №7(986)

Добрий день!

Звертаюсь до журналістів вашої газети, бо знаю, що журналісти люди хваткі зможуть висвітлили в газеті тпроблему багатьох жінок. А проблема – аліменти. Чому жінка повинна думати кожен день, що дати дитині поїсти в школу, в що одягнути? Жінка може працювати на кількох роботах, якось зводити кінці з кінцями. А татова місія закінчується, як він «продовжив» свій рід. Здоровенний бичок ходить по барах, балує «себе любимого» спиртним та вишуканими закусками. Йому начхати, що бабуся з пенсії і мама з мізерної зарплати ростить його нащадка. Коли дитина дзвонить йому по телефону і просить хоч трохи грошей, він кричить на неї, не підбираючи слів. І ви можете стукати в усі інстанції лобом та виявляється те, що присудив суд, отримати не можливо. На нього немає закону. Майно записане, як подароване, машина – по довереності. Зареєстровано, що він підприємець, але будівля, де цей бізнес працює, ніде не зареєстрована. Чи це законно? Гроші працівникам він платить в конверті, а в податкову подає фальшиві дані. Звідки взялась продукція, де вона виготовлена і скільки коштує насправді нікого не цікавить, ну платить якісь копійки налоговій і все.

Як він говорить, «а девочкам с исполнительной службы достаточно и коробки конфет, чтобы они от меня отстали», коли його іноді туди викликають. Начальник виконавчої служби не допоможе. Можете звертатись до міліції, суду, це марна трата своїх нервів. Скрізь знайдуться його друзі, які пожаліють бідолаху, з якого так знущаються своїм вимаганням законних грошей. Кілька років тому то були ще гроші, але те, що він заборгував за минулі роки, зараз знецінилось. А дитині треба десь поступати до вузу і це теж немалі гроші. І навіть коли дитина має талант, то дорога йому закрита, бо грошей немає. Так кого ж повинен захищати закон?

Дитину, чи горе татуся? Є таке прохання до вашої газети, зверніться до виконавчої служби, візьміть список цих батьків і надрукуйте в газеті їхні прізвища і суму боргу. Хай всі знають таких героїв, а їхні діти, коли виростуть, подякують «за щасливе дитинство». І цей же список віднесіть до воєнкома, нехай відправить їх в зону АТО. Може, хоч там буде від їх користь, бо у свій час і від армії вони «відкосили», бо невропатолог – друг. А його здоров’ю може позаздрити кожен. Здоровий, рум’яний, задоволений життям і йому начхати на всіх з його наглістю.

З повагою Батюк

В АТО НЕ ПРИЗИВАЄМО, А ДО ТЮРМИ – МОЖЕМО

Максим ГМИРЯМи звернулися до начальника Охтирського управління Державної виконавчо служби України в Сумській області Максима ГМИРІ з проханням відповісти на адресовані запитання:

? Чи багато чоловіків уникають від сплати аліментів на своїх дітей?

- Всього у нас налічується близько 1900 виконавчих проваджень по виплаті аліментів. З них через бухгалтерії по місцю роботи регулярно сплачують 785 чоловіків. Самостійно здійснюють перерахування 777 чоловік. Є такі, що уникають від виконання своїх обов’язків протягом двох-трьох років. В зв’язку з цим за поданням виконавчої служби у розшуку знаходяться 138 чоловік.

? На яку суму можуть сподіватися діти після розлучення батьків?

- Суму встановлює суд. Це може бути одна друга, одна четверта частини від заробітної плати, але не менше 30% від прожиткового мінімуму та в залежності від кількості дітей. Може суд встановлювати також розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Якщо аліментник не працює, державний виконавець нараховує аліменти з урахуванням середньомісячної зарплати в регіоні, що наразі становить 900 грн. Ці дані щомісяця змінюються за показаннями місцевого відділу статистики.

? Що робиться державними виконавцями для виплати заборгованості по аліментам тих людей, які від цього ховаються?

- Якщо не можна встановити місце знаходження аліментника, бо людина може виїхати за кордон на заробітки, змінити місце проживання, держвиконавець вносить клопотання до суду щодо його розшуку, обмеження на виїзд за кордон, накладання арешту на рухоме і нерухоме майно. Для виявлення майна робляться запити в МРЕО ДАІ, реєстраційні служби, потім накладається арешт на майно і проводиться його опис та збут. Боржники оголошуються в розшук, також оформляється подання щодо обмеження виїзду за кордон. Якщо не діють ці методи, держвиконавці звертаються з поданням до органів внутрішніх справ щодо притягнення злісних ухильників від сплати аліментів до кримінальної відповідальності по ст.164 КК України.

? Але ж, як бачимо, є «хитромудрі папашки», які хочуть бути білими і пухнастими не маючи офіційно ніякого майна. Що робити з такими?

- Ніде правди діти, таких чимало. Машиною керують по генеральній довіреності, нерухоме майно зареєстроване на інших осіб, бізнес приносить одні збитки на папері… Як свідчать факти, в Україні так робили і високопоставлені політики та державні діячі, так і люди, які уникають своїх боргових зобов’язань різного плану. Як державний виконавець може з’ясувати, чия нерухомість, скільки підприємець отримує прибутку і скільки виплачує зарплати в конвертах? Цим повинні займатися міліція, податкова інспекція. Ми лише виконуємо постанову суду в тому форматі, який зафіксовано офіційно. Тим більше, функцію військкомату ми не підміняємо.

? А можуть Ваші співробітники закрити очі на деякі обставини, як про це пише авторка?

- Якби не було вогню, то не було б і диму. Напевне, у людей були підстави судити про подібну діяльність нашої служби, але це давно в минулому. На даний момент такі випадки неможливі. Я прошу звертатись до мене усіх, хто виявить подібні факти. Крім того, у нас є лінія довіри при обласному управлінні, що стосується саме питання виплати аліментів: (0542)650-127.

? Що Ви порадите жінці, яка звернулася з цим листом? Ми переконані, що вона не одна така.

- Усім жінкам з подібними проблемами рекомендую прийти до нас із своїми питаннями. Якщо не вирішується щось, не треба чекати, поки мине рік чи два, а перевірити виконавче провадження одразу, подивитись, може, десь щось не враховано. Разом із держвиконавцем проаналізувати, що треба зробити, аби горе-аліментщика, який приховує прибуток від підприємницької діяльності, вивести на чисту воду. Можна також звернутися до суду про індексацію боргу. Принаймні, хто запитує – тому відповідають.

? Яка подальша доля Вашої служби?

- 21 січня оголошений указ Кабінету міністрів про ліквідацію Державної виконавчої служби України у нинішньому її вигляді. На її базі буде створена структура з подібними функціями. Крім того, поряд з державними виконавцями буде дозволена діяльність приватних виконавців. Що конкретно буде реформовано, поки що невідомо достеменно. Незабаром новації будуть оприлюднені.

ПОТРІБНИЙ ТЕЛЕФОН

(0542)650-127- лінія довіри стосовно питань виплати аліментів при обласному управлінні Державної виконавчої служби України в Сумській області

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: