Ринок праці: кожен третій – безробітний

20 февраля 2015 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №7(986)

Лидия ТкаченкоЗа найбільш оптимістичними прогнозами, у 2015 році українська економіка впаде на 4,3-6%. А це означає, що безробітним незабаром може стати кожен третій-четвертий українець працездатного віку. Уже сьогодні в деяких областях фіксують по 35-40 претендентів на одне робоче місце. Що буде зі станом безробіття далі, пояснює Лідія ТКАЧЕНКО, науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України.

Для початку, давайте розберемося з двома поняттями – «рівень зареєстрованого безробіття» і «рівень безробіття» за методологією Міжнародної організації праці. Перший показник свідчить про кількість людей, які прийшли до центрів зайнятості та набули статусу безробітного. А загальний рівень безробіття у кілька разів більший.

Проте найбільше непокоїть різке скорочення кількості вакансій на базі даних Державної служби зайнятості. На початок року кількість вакансій становила лише 35,3 тисячі – це один з найнижчих показників за всі попередні роки. Подібні показники спостерігалися у 1996-1998 роках, тобто у важкі кризові роки перехідного періоду. Скорочення вакансій нарівні із зростанням зареєстрованого безробіття призвело до рекордно високого навантаження – 145 безробітних на 10 вакансій.

- Чи може щось змінитися на краще цього року?

- Жодних обнадійливих ознак стабілізації немає – економіка падає, промислове виробництво скорочується, реформи не проводяться. За цих умов рівень безробіття може сягнути показника понад 10,5% економічно активного населення працездатного віку. Тобто без роботи можуть залишитися декілька мільйонів осіб і ріст безробіття не припинятиметься.

ДО РЕЧІ

Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття прийняло рішення про продовження у 2015 році дії мінімального розміру допомоги у зв’язку з безробіттям на рівні 80% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Наразі це 974 грн. 50 коп.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: