І пошлють вас в «інтимному» напрямку

27 февраля 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №8(987)

Ця охоронна фірма регулярно змінює свою назву але суть її залишається сумнівною. Так стверджує наша дописувачка Світлана ГОРБУШКО. Обпікшись сама на недоброякісних роботодавцях, жінка щиро хоче попередити інших, аби знали, що їх чекає.

Ця фірма дає в усі міські газети оголошення про набір на роботу вахтовим методом чоловіків і жінок віком до 55 років. Доставка до місця роботи, проживання і навчання гарантувалося за рахунок фірми, харчування своє. Зарплату обіцяли стабільну – 85-100 гривень. Як немає ніякої роботи, то погоджуєшся на будь-яку. Не було вибору і у Світлани, тому й поїхала у Суми, де знаходився регіональний офіс фірми, оформлятися на роботу.

- Писати довелося дві заяви – одну на прийом, іншу на звільнення. Пояснили, це для того, аби потім не шукати працівника, якщо він кине роботу. На об’єкт – зерносховище відвезли на службовому транспорті. В обов’язки було контролювати, чи ніхто нічого не краде. Видали спецодяг, далеко не новий, і попередили, що за нього вирахують із зарплати. Жили у сторожці, де було одне ліжко на двох. Спали по черзі: один відпочиває, другий іде на зміну. Ні помитися, ні їжу приготувати, грошей теж вчасно не давали. Охороняла потім різні КХП, племзавод, інші великі підприємства, які регулярно оплачували послуги нашій фірмі і в немалих сумах. Обіцяли, що ми знаходитимемося на об’єкті два тижні через тиждень, або три тижні через тиждень. Але траплялося, що не привозили заміни до двох місяців. Зарплату ніколи не видавали у повному обсязі, залишали не менше 20% застави, щоб тримати людину на гачку.

Ця фірма вже мала скандал у обласній пресі, що стосувався махінацій із зарплатами. Змінили назву, а принципи роботи, основані на обдурюванні людей, залишилися незмінними. Заводилися кримінальні справи, але нічого не мінялося. «Чорні роботодавці» і досі продовжують свою справу. Коли люди починають вимагати виплати зарплати, скасувати накладання штрафів за любу найменшу або навіть вигадану провину, регіональний директор посилає всіх в інтимному напрямку.

На чиєму боці закон?

Тепер і в Охтирці відкрито філію по набору працівників. Ми побували на прийомі у представника охоронної фірми. Розповіла, що дійсно фірма зараз набирає охоронців для сирокомбінатів у Гадяч та Шишаки Полтавської області. Вони їдуть за власний рахунок на підприємство, зі своїм теплим одягом, постільною білизною, посудом. Проживають у вагончиках, готують їжу самостійно, миються водою з пластикових пляшок. Через тиждень видають теплу форму, але гроші за неї вираховують із зарплати. Ніяких дозвільних документів у офісі нам не пред’явили. Світлана, з якою не розрахувалися по зарплаті, звернулася із заявою до прокуратури.

Олександр ВАЛЕВИЧ, який на час нашого звернення за коментарем був міжрайонним прокурором, сказав: «На жаль, громадяни, які подали подібні заяви, отримавши зароблені гроші від фірми, припиняють брати участь у розслідуванні розпочатої справи. Що стосується заяви від громадянки С.Горбушко, то ми підключили до цієї справи Територіальну державну інспекцію з питань праці в Сумській області».

Світлана ГОРБУШКО радить добре подумати, перш ніж іти оформлятися на роботу до подібних аферистів.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: