Коли закінчується терпіння

27 февраля 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №8(987)

Що то за вонючка?

Постійний сморід, який проникає навіть у будинки, став негативним атрибутом села Кардашівка Охтирського району. Сам по собі населений пункт дуже красивий, зручно розташований у передмісті Охтирки, оточений лісом. Але… тут дуже смердить. Ми не можемо через цей недолік продати хату і переїхати в інше місце, аби дихати було вільно.

Микола Корабельський

Повноважень сільського голови не вистачає

Микола СЕРДЮК з жителькою селаМикола СЕРДЮК, Кардашівський сільський голова:

- Мабуть, з часів раннього залізного та бронзового віків, про які свідчать археологічні знахідки на території Кардашівської сільради, тутешнім жителям не жилося так неприємно, як протягом останніх років. По селу протікала річка Кринична, в якій колись навіть купалася вся місцева дітвора. Не стало річки, відколи з неї зробили стічну канаву від міських очисних споруд, м`ясокомбінату та очисних споруд філії «Охтирський сирокомбінат» ПП «Рось». З відкритого колектора в нашу річку скидаються такі відходи, що вода стає мутною і смердючою, а повітря навколо наповнюється огидним запахом, який чути в будь-якому куточку села. Про те, що забруднення повітря залежить від сирокомбінату, свідчить той факт, що в минулому році, коли підприємство переробляло сировину на сухе молоко, подібних «ароматів» у селі не чули. Як тільки почали викиди сироватки, фон одразу змінився.

Сільська рада звернулася в черговий раз до голови райдержадміністрації С.Гавриленка та голови райради С.Кірічка із скаргою щодо забруднення річки Криничної та всіх малих водойм, що з’єднуються з нею, а також і самої річки Ворскли, та щодо негативного впливу стоків на навколишнє повітря, яке впливає на здоров’я людей. Я не розумію, чому жителі громади, території, де ми живемо, повинні потерпати від чиєїсь бізнесової діяльності, до якої нам немає ніякого діла? Врешті-решт, виявити, хто саме і чому шкодить навколишньому середовищу і людям! Де відповідальність бізнесу перед громадою? Якщо немає, нехай заткнуть кляпом свої нікуди не годні очисні споруди і переробляють стоки всередині своєї території і нікому більше не шкодять, або заплатять стільки, щоб ми самі за ті гроші зробили переробку стоків на чисту воду! У жителів Кардашівки терпіння вже не вистачає. Чекаємо від місцевої влади дійових кроків.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: