ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ

5 марта 2015 | МИ ЗАПИТАЛИ | 2 коммент. | №9(988)

І ЗАБУДЬТЕ ПРО ВСІ МАХІНАЦІЇ

Протягом тривалого часу в нашому місті можна було безперешкодно торгувати земельними ділянками. Для цього використовувалися різні способи, зокрема і отримання деякими громадянами безоплатно земельних ділянок у власність через інших осіб. З метою здійснення контролю за ефективним використанням земельних ділянок комунальної власності на території міста згідно їх цільового призначення Охтирською міською радою створений відділ земельних відносин. Свою роботу він розпочав 1 жовтня 2014 року. Відповісти на деякі питання стосовно роботи відділу ми попросили начальника відділу Інну ЛИСЕНКО.

Лисенко- Робота нашого відділу спрямовується на забезпечення ефективного та раціонального використання земель комунальної власності відповідно до їх цільового призначення. Наприклад, громадянин звертається із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, то, відповідно, дана земельна ділянка повинна використовуватися саме для цього призначення. З цією метою нами розроблений порядок надання земельних ділянок під забудову на правах тимчасового користування. Тобто громадяни отримують земельну ділянку в тимчасове користування і протягом трьох перших років розпочинають будівництво. А вже після його завершення мають право оформити земельну ділянку у приватну власність.

? На останній сесії було багато відмов у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою. Скажімо, три заявники, двоє з яких мешканці будинку по пров.Раднаркому, 6, просили земельні ділянки розташовані по-сусідськи, по пров.Раднаркому для будівництва житла. Але їм відмовили. Чому?

- Відповідно до плану зонування, який є невід’ємною складовою частиною містобудівної документації ті земельні ділянки, про які йде мова, розташовані в межах санітарно-захисної зони промислових підприємств та виробництв, транспортних об’єктів та складських територій. Відповідно до п. 2 ст. 114 Земельного кодексу України в межах санітарно-захисних зон забороняється будівництво житлових об’єктів, об’єктів соціальної інфраструктури та інших об’єктів, пов’язаних з постійним перебуванням людей.

? Але ж заводу вже немає?

- Все одно дана територія залишається промисловою зоною.

? А чому ж тоді відмовлено трьом заявникам у наданні дозволу на виготовлення проектної документації із землеустрою по пров.Таборному? Чи це, може, знову чиясь оборудка?

- Відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою на земельні ділянки по пров.Таборному мотивована тим, що вони розташовані на землях лісогосподарського призначення. Іншими словами, там ростуть багаторічні лісові насадження.

? Переглядаючи рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою, нерідко натрапляю на людей, які проживають в інших містах України. І їм у нас надають земельні ділянки під забудову. Чому?

- Законодавством не передбачені обмеження щодо місця проживання громадян, які звертаються із такими заявами. Громадяни України мають право один раз безкоштовно приватизувати земельну ділянку по кожному виду землекористування (для будівництва житлового будинку, індивідуального дачного будівництва та індивідуальних гаражів) в межах норм, визначених законодавством.

? До нас в редакцію звернулися жителі вулиці Дзержинського. Вони з газети дізналися, що частина їхніх городів може бути відрізана при проектуванні масиву житлової забудови для учасників АТО. Люди хочуть знати, коли це буде, бо раптом витратять гроші на оранку або посадку, а землю заберуть?

- Так, на даний час до нас звернулося вже досить багато учасників АТО з приводу надання земельних ділянок для житлового будівництва. Міською радою планується використання кварталу, обмеженого вул.Чапаєва, пров. Миру та вул.Дзержинського для забезпечення наших захисників земельними ділянками. Але суміжні землевласники та користувачі земельних ділянок ні в якому разі не будуть обмежені у своїх правах.

? Чи буде місцевий бюджет поповнюватися за рахунок земельних торгів?

- Так, на земельні торги будуть виставлені п’ять земельних ділянок для комерційного використання, а саме: земельна ділянка по вул. Червонопрапорній, 38-б площею 0,0035 га, три ділянки площею 0,0100 га кожна і одна 0,0070 га по вул. Першотравневій, 44.

 

 Комментарии (2)

 

 1. друг пишет:

  Очень неприятная статья! Для обычного народа как всегда свободных участков нет!!!. Зато как написано в статье люди с других городов даже получают землю, что очень трудно верится что это происходит без коррупционных схем! В других странах мало того что ты можешь взять бесплатно землю для строительства собственного дома, так еще проводятся за счет государства все коммуникации газ, вода,электричество,и т.п. От этого одни плюсы развитие города, развитие строительной отрасли. А одно строительное рабочее место дает еще до 40 смежных рабочих мест, а это в целом дает толчок для экономики

 2. Александр пишет:

  “нами розроблений порядок надання земельних ділянок під забудову на правах тимчасового користування”

  Дурень думкою багатіє, більше сказати нічого.
  Правові підстави для такої ЗАКОНОТВОРЧОСТІ, взагалі відсутні.
  Дуже просте запитання, навіщо плодити дублюючі місцеві органи, коли вже є державні. Тільки для здирництва та хабарництва.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: