Охтирська ОДПІ

10 марта 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

1-ДФ за 1 квартал 2015 року – за новими правилами.

Мінфіном України затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами.

Податковий розрахунок складається з двох розділів: розділ I «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку»; розділ II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір».

Вперше Податковий розрахунок за новою формою подається податковими агентами за I квартал 2015 року.

Наказ «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» набирає чинності з 01.04.2015 року

В Україні запроваджено додатковий імпортний збір

Справляється збір з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів.

Додатковий імпортний збір справляється за такими ставками:

10 % – для товарів, що класифікуються в товарних групах 1-24 УКТ ЗЭД. До цих груп відносяться, зокрема, кава, м’ясо, молочні продукти, цукор, какао, тютюн;

5 % – для товарів, що класифікуються в товарних групах 25-97 УКТ ЗЭД. До цих груп відносяться, зокрема, одяг, метал, твори мистецтва;

10 % – для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу.

Крім того передбачено, що не є об’єктами оподаткування життєво необхідні товари, до яких, зокрема, віднесені:

- нафта, газ природний, бензини, мазут і дизпаливо;

- вугілля, електроенергія, неопромінені паливні елементи;

- медичні вироби для проведення гемодіалізу і лікування онкологічних хворих по переліку, встановленому Кабміном.

Додатковий імпортний збір введено тимчасово, строком на 12 місяців. Даний збір запроваджено Законами України N 73 "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року" та N 74 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стабілізації платіжного балансу", які набрали чинності 25 лютого 2015 року.

Сумська митниця ДФС готова передати 5 автомобілів в зону АТО

Для воїнів, які перебувають на Сході країни, дуже важлива допомога людей, що знаходяться в тилу. ДФС Сумщини з початку військових дій не припиняла надавати і моральну, і матеріальну допомогу захисникам держави.

– На складі Сумської митниці ДФС зберігаються п’ять автомобілів, статус яких «гуманітарна допомога», – говорить Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС. – Як тільки завершиться процес погодження, митники готові передати до зони АТО два аварійно-рятувальні автомобілі і три автівки швидкої допомоги.

Фахівцями Державної фіскальної служби України вже розроблений проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо передачі цих автомобілів, він пройшов погодження з трьома міністерствами та знаходиться у міністерстві Внутрішніх Справ України. Остаточне слово за Міністерством фінансів України.

За словами Олександра Гуцала, у секретаріаті Верховної Ради України зареєстровані два важливих законопроекти щодо безоплатної передачі транспортних засобів у володіння і користування Міністерству оборони України, Збройних Сил України, інших військових формувань, їх з’єднань, військових частин та підрозділів.

Тимчасово, до 31 грудня 2016 року, будуть звільнені від ПДВ операції з безоплатної передачі транспортних засобів таким органам, які конфісковані, знайдені, визнані безхазяйними, за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та такі, що за правом успадкування чи на інших законних підставах перейшли у власність держави станом на 1 січня 2015 року.

Необхідність декларування доходів, отриманих від незалежної професійної діяльності передбачено законодавством

Незалежна професійна діяльність – це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінювачів, інженерів чи архітекторів, осіб, зайнятих релігійною діяльністю та іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує працю не більш як чотирьох фізичних осіб (пп.14.1.226 ст. 14 Податкового Кодексу.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати податкову декларацію за результатами 2014 року до 1 травня 2015 року.

Податкова декларація заповнюється на підставі даних Книги обліку доходів і витрат, в якій вказується назва і код виду діяльності згідно КВЕД, за здійснення якого одержано дохід сума одержаного доходу, вартість документального підтвердження витрат, пов’язаних із здійсненням діяльності, сума чистого оподатковуваного доходу.

Доходи від двох роботодавців необхідно декларувати

Декларацію про майновий стан і доходи мають подати громадяни, дохід яких у 2014 році оподатковувався за ставками 15 чи 17% та виплачувався двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2014 року, а це – 146160 гривень.

У 2015 році податкову декларацію обов’язково треба подати також й тим громадянам, які отримували протягом 2014 року доходи не від податкових агентів, іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше), від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від одаткування, та при виїзді платника податків-резидента за кордон на постійне місце проживання.

Нагадаємо, що відзвітувати про свій майновий стан і доходи, отримані торік, слід до 1 травня 2015 року, а сплатити податок – до 1 серпня цього ж року.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: