2,50 за літру молока! Чи не подавляться переробники прибутком?

12 марта 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №10(989)

Матеріал «Корову тирмати – не вершки збирати» був опублікований у «Роксолані» ще 11 лютого. Жителі села Оленінське Чупахівської селищної ради приїхали на прийом до голови РДА і написали колективну скаргу щодо економічного необґрунтованої ціни за молоко, яку дають закупівельники від ПП «Пелих», «Гадяч-Сир» та Охтирський сирокомбінат – 2 гривні 50 коп. за літру. І якщо здавачам сировини з навколишніх сіл після того уже почали платити по 2,70 – 3 гривні, то жителям Оленинського не підвищили ціни й на копійку. Така вибірковість обурює людей і викликає негативне ставлення до влади, яка чи то не може, чи то не хоче їх захистити. Довелося їм знову шукати справедливості уже у нового керівництва району Романа БУБЛИКА.

У зверненні, під яким підписалось більше ста жителів громади, йдеться:

«За жирність нам ніхто ніколи протягом 15 років не доплачував і не доплачує. На наші звернення в облдержадміністрацію ніхто не відреагував і не реагує, мотивуючи тим, що в країні не кращі часи. На даний момент в Тростянецькому районі 1 л молока коштує 3 гривні, Великописарівському районі – 3,20 грн., в Куземині Охтирського району – 2,70 грн., у нас станом на 05.03.2015 року ціна за 1 л – 2,50 грн. Також після нашого звернення в РДА коло навіть ще дужче замкнулося. С.Б.Киричко по телефону розповів, який він безсилий і порекомендував написати прохання на його ім’я і передати звернення. Ніяка влада не може вплинути на вищезгаданих заготовачів. В Антимонопольному комітеті теж розводять руками, по телефону позіхають і відкритим текстом нам говорять, що спочатку треба оранізувати колективне звернення і зібрати підписи, а як їх немає, то нащо їм щось робити, нащо контролювати ціни? В народі існує приказка: «Поки грім не гряне, мужик не перехреститься». Так і в нашій ситуації. Везіть звернення і підписи. Маршрутне таксі не курсує вже битий рік, село тупикове, добиратися важко. Все більше душа обливається Подписикров’ю і крає серзапитання – за що з нами так обходиться насамперед РДА, облдержадміністрація і високопоставленні чиновники в парламенті, які протирають штани, получають чи не найсаму більшу зарплатню і нічого не роблять? І ніхто не відповість на наше питанняхто ж нас захистить від отих трутнів – заготовачів-переробників, які закупляють молоко за копійки, а продають втричі дорожче, додаючи в продукцію хімію, яку не можна ні їсти, ні дивитися. Селянам ніде дітися, одна надія на корову годувальницю, а зараз більш «утриманку», бо не приносить прибутку, а одні збитки! Що там говорити: «Ситий голодному не вірить», так і в нашій ситуації. Тому ми просимо: Владо, проснись, струснись і подивись, що робиться навколо. Як же це так? Хто винен в наших бідах, допоки буде таке свавілля, хто поставить цьому край? Некомпетентність посадових осіб, які нічого не дбають для простого народу, чи для себе, для галочки, а може для історії?»

Всього 103 підписи

Подібні нарікання надходять звідусіль і до обласної ради. Її нова очільниця Віра Іванівна ЛАВРИК винесла проблему низької закупівельної ціни на молоко у селян на урядовий рівень: – Сьогодні для сільських рад одна проблема – ціна на молоко, яку переробники дають виробникам. Розуміючи, що в багатьох домогосподарствах реалізація молока – єдиний прибуток, я ініціювала нараду на рівні області. Були запрошені переробники молока, керівники районів, сільрад, управлінь. Нас підтримав народний депутат Микола Лаврик, який порушив це питання у Верховній Раді. Знаю, що вже відбулися слухання, є проект рішення про граничну ціну. Будемо чекати кінцевого результату.

СЕЛЯНИ ВИМАГАЮТЬ:

Голубнича? за 1 л. цільного молока платити не менше 4 грн.;

? дотацію на утримання корів;

? доплату за жирність;

? забезпечення транспортного сполучення.

Причому, не обов’язково повинен бути окремий рейс Охтирка-Оленінське. В село може заїжджати маршрутка Охтирка-Грінченкове. У вівторок, 11 березня, відбулася зустріч селян з владою району, де від імені громади Оленінського активістів В.М. Василенко, А.І. Гордієнко, О.М. Телюкової та Л.Ф.Івах з Куземина з вимогами ознайомила Тетяна ГОЛУБНИЧА.

Яке рішення буде прийнято, ми вас проінформуємо.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: