Крадії удосконалюють свої методи

13 марта 2015 | КРИМІНАЛ | Нет комментариев | №10(989)

Шугалей В.В.Начальник сектору НДЕКЦ при УМВС України в Сумській області майор міліції Віктор ШУГАЛЄЙ дає поради щодо збереження власного житла від квартирних злодіїв. Аналізуючи криміногенну обстановку у м. Охтирці та районі, останнім часом спостерігається тенденція збільшення крадіжок з помешкань громадян. У більшості випадків крадії проникають до житлових приміщень шляхом зламу чи віджиму запираючих пристроїв металопластикових конструкцій вікон та балконів або шляхом підбору ключів чи зламу замків вхідних дверей. Як показує практика, більшість людей встановлюють дорогі вхідні двері до квартир чи будинків, а запираючі циліндрові механізми замків до них – самі дешеві. При встановленні метало-пластикових вікон та дверей, особливу увагу громадяни, як правило, приділяють дизайну та теплозберігаючим властивостям склопакетів, забуваючи при цьому про їх охоронні властивості.

Експерт криміналіст Гущин Максим проводить огляд зламаного крадіями цилідрового механізму врізного замкаЗустрічаються випадки квартирних крадіжок шляхом зламу циліндрового механізму замка звичайними плоскогубцями або іншими, схожими за принципом дії, інструментами.

Що хотілося б порадити людям, аби вони могли захистити своє помешкання від непроханих гостей?

1. Для початку огляньте свою квартиру очима крадія:

? чи не виділяються ваші двері, вікна чи балкон розкішністю серед сусідських;

? чи не занадто легко їх відчинити та проникнути до помешкання.

2. Краще встановлювати не менше двох замків різної конструкції, бажано встановлювати надійні запираючі механізми (зазвичай, чим дорожчий циліндровий запираючий механізм замка, тим вищі його захисні охоронні властивості).

3. Якщо ви мешкаєте на першому або останньому поверхах, а також якщо біля вікна проходить пожежна драбина або росте зручне дерево, на вікнах слід встановити металеві решітки (Пам’ятайте!!! Пластикові вікна не є належним захистом від крадіїв, вони лише захищають від пилу та шуму).

Звичайно, крадія-професіонала ці елементарні правила захисту квартир не зупинять. Але для більшості з них це буде суттєвою перепоною в здійсненні своїх злочинних намірів. Якщо є фінансова можливість, то краще встановити сигналізацію, хоча б автономну, яка видає лише звукові сигнали, котрі оповістять сусідів.

Суттєвою перешкодою, яка здійснює великий психологічний вплив на злочинців, є встановлені камери відеоспостереження. Допомагають навіть імітаційні камери відеоспостереження чи датчики від сигналізації – макет відеокамери чи несподівано засвічена лампочка стануть неприємною несподіванкою для злочинця, який, зіткнувшись із додатковою проблемою, найчастіше відмовляється від своїх намірів.

Співробітники Охтирського МВ звертають увагу на те, що громадська байдужість – найкраще середовище для росту злочинності. Не можна заспокоювати себе тим, що хтось, крім вас, телефонував або зателефонує в міліцію та розповість про те, що сталося. Залиште сусідам свій робочий, мобільний телефон і попросіть при необхідності вам зателефонувати, запропонуйте їм і свою допомогу. Пам’ятайте, що більшість квартирних крадіжок відбувається вдень – між 9.00 та 14.00 год., коли мешканці перебувають на роботі (в будні дні) чи на відпочинку (у вихідні дні).

Якщо ви помітили щось підозріле, майте на увазі, що міліцію буде цікавити марка автомобіля, номера, колір, скільки було чоловік, зовнішність, вік, ріст, статура, одяг, особливі прикмети. Будьте обачливі. Бережіть свої помешкання та своє майно від злочинних посягань

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: