НОВИНИ

13 марта 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №10(989)

МОБІЛІЗУВАТИ МОЖУТЬ НА … ЗАВОД

Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за відмову від мобілізації у службу з цивільного захисту. За це каратимуть позбавленням волі терміном від 2 до 5 років. Призвати на службу з цивільного захисту громадян можуть у разі загальної мобілізації, тобто якщо у країні буде запроваджено воєнний чи надзвичайний час. Їх залучать до роботи на підприємствах військово-промислового комплексу, до будівництва укріплень, оборони стратегічно важливих об’єктів. Перш за все мобілізуватимуть фахівців, необхідних для підтримання життєдіяльності держави. Це можуть бути електрики, автомеханіки, слюсарі, будівельники.

ЛІКАРНЯНИЙ ВІД ПРИВАТНОЇ КЛІНІКИ

Міністерство охорони здоров’я дозволило приватним клінікам виписувати лікарняні листи. Про таке заявив міністр Квіташвілі, додавши, що давно пора позбутися цієї державної монополії. Отож, пацієнт матиме право вибору – стояти в черзі до лікаря в поліклініці чи довірити своє здоров’я та кошти приватній поліклініці і там узяти лікарняний. Серед спеціалістів новація викликала бурхливе обговорення. Є «за», адже приватні лікарі мають лікарську ліцензію не залежно від того, у якому медзакладі працює. Але є і «проти», адже для того, щоб приватні клініки видавали лікарняні листи, потрібно в них і лікуватися. Крім того, враховуючи, що за часи Незалежності це вже 20-й міністр у галузі охорони здоров’я України і 14-та програма реформ, люди не дуже вірять у нововведення та їх ефективність.

КОЛЕДЖ ПІДПОРЯДКУВАЛИ МОН

Кабінет Міністрів України оприлюднив розпорядження про передачу цілісних майнових комплексів навчальних закладів із сфери управління Міністерства аграрної політики і продовольства на баланс Міністерства освіти і науки. У переліку – Сумський національний аграрний університет та Охтирський колледж цього університету.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: