У жовтні знову місцеві вибори. якими вони будуть?

13 марта 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №10(989)

В парламенті почала роботу експертна група по підготовці закону про місцеві вибори, який повинен бути прийнятий до травня цього року.

Експерти пропонують: для сільських, селищних і міських рад невеликих міст і районних рад застосувати багатомандатну мажоритарну систему. За нею будуть обирати від двох до п’яти депутатів у кожному багатомандатному мажоритарному окрузі. Така система враховує норми діючої Конституції і одне з положень Коаліційної угоди про скорочення кількості депутатів місцевих рад.

Для обласних рад і великих міст пропонується пропорційна система з відкритими списками. Відтак, виборець буде голосувати не тільки за партію, але й визначатиметься відносно кандидата в списку політичної партії.

Голів невеликих міст, сільських і селищних керівників пропонують обирати за мажоритарною системою відносної більшості, а великих міст – абсолютної більшості (понад 50%) у два тури.

Аби попередити зайву регіоналізацію політичного життя і сепаратизм у, спеціалісти пропонують ряд обмежень. Серед яких, зокрема, досить високий бар`єр – 5% у пропорційній складовій. А також обов’язок політичних партій забезпечити склад дільничних, окружних і територіальних виборчих комісій кількісно – не менш ніж на дві третини від загального складу. Передбачається ще зберегти достатньо високий рівень виборчого закладу, поскільки це мінімізує участь у виборах безвідповільних політиків.

Зміниться також форма бюлетеня, де виборцю потрібно ставити не галочку, а вписувати назву партії і прізвище кандидата в бюлетені.

Звичайно, все це – тільки пропозиції експертів, якого консенсусу буде досягнуто в процесі роботи над проектом закону, поки ще невідомо.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: