Ранньовесняний догляд за полуницею

14 марта 2015 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №10(989)

С.М.НестеренкоПолуниця — перша ягода, яка з’являється у нас на столах, після мізерної на вітаміни зими і тішить нас своїм ароматом і привабливістю плодів. Так, як ця ягода першою з’являється на наших грядках, то і ранньовесняний догляд за нею є першорядним. Обробка полуниці навесні починається з ретельного прибирання грядок. Як тільки сходить сніг, потрібно оглянути кущики, видалити загиблі чи постраждалі після зими, обрізати листя, розрихлити землю, внести добрива. Ці нескладні, але обов’язкові процедури забезпечуть гарний та смачний врожай.

Користь від такого заходу подвійна — стає менше шкідників і хвороб та краще прогріваються коріння сонцем. Запорука гарного врожаю – правильний догляд за рослинами. Навесні, з настанням теплої погоди, розпочинається вегетація рослин – перша хвиля бурхливого росту листя. З цієї причини кущі полуниці потребують підгодівлі, що забезпечує утворення нових тканин і для підвищення врожайності. Підживлення полуниці може здійснюватися як прикореневими, так і позакореневими добривами, проте слід точно знати, коли і як проводити такі заходи.

Для того щоб кущі полуниці нормально розвивалися і плодоносили, їм потрібні не тільки мінеральні речовини, а й мікродобрива і органіка. Найкраще для цього підходять комплексні препарати, які містять мікроелементи, а також компост або перегній. Органічними та азотними добривами цю ягоду потрібно підгодовувати перед початком розпушування ґрунту. В десяти літрах води розводяться дві склянки коров’яку і столова ложка сульфату амонію, з розрахунку – по літровій баночці на кожен кущик. Друге підживлення полуниці роблять перед цвітінням.

З метою закладки квіткових бруньок проводиться комплексна підгодівля полуниці: в десяти літрах води розводяться склянка золи і дві ложки нітрофосфата, або чайна ложка сульфату калію і дві ложки нітрофосфата на 10 літрів води. Всі підживлення вносяться під корінь куща. Можна взяти золу в жменю (руки, звичайно, в рукавичках) і як би посолити ґрунт навколо кущів і самі кущі. Цей засіб м’яко розкислює ґрунту дає крім калію ще деякі мікроелементи для живлення рослин і є інсектицидом (допомагає боротися з шкідниками).

Найнебезпечніший і найпоширеніший шкідник полуничних рослин – жук сунично-малиновий довгоносик. Ранньою весною, коли температура доходить до 8-9°С, довгоносик виходить з-під опалого листя і харчується соком відростаючих молодих листочків. Сліди його присутності видно по дірочках на листі. Але найбільшої шкоди комахи завдають в той час, коли відбувається відокремлення бутонів. Вони прогризають бутони і відкладають в них яйця, а потім надкушують плодоніжки. Тому важлива обробка інсектицидами до утворення бутонів.

Як боротися з довгоносиком?

• Своєчасне прибирання рослинних залишків на грядках.

• Фізичне знищення жуків (їх можна струшувати з кущів і збирати).

• Посадка цибулі та часнику на полуничних грядках (ці рослини відлякують довгоносика).

• Обробка хімічними та біологічними препаратами (зараз великий вибір таких препаратів у спеціалізованих магазинах).

• Обробка природними інсектицидами: зола, настій стручкового перцю.

• Найпоширенішими хворобами полуниці на наших ділянках є біла плямистість, бура плямистість, борошниста роса, сіра гниль, фітофтороз, вертицильозне в’янення.

Як боротися з хворобами?

Боротьба повинна носити виключно профілактичну спрямованість. В цілях профілактики необхідно ретельно, під час вегетації обприскати полуничні кущі бордоською рідиною (концентрація 2%) до цвітіння, потім через 11 днів і в третій раз – після того, як будуть зібрані всі ягоди. Правильний догляд за полуницею навесні — запорука високого та якісного врожаю.

Провідний фахівець фітосанітарної лабораторії Нестеренко Світлана Миколаївна

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: