НОВИНИ

19 марта 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №11(990)

НЕМОВЛЯТАМ ДАДУТЬ ЗАКОРДОННІ ПАСПОРТИ

Дітям в Україні виготовлятимуть закордонні паспорти з народження. З 1 квітня 2015 року закордонний паспорт буде єдиним чинним документом для перетину кордону для дітей. Таким чином буде скасовано внесення даних дитини до паспорта та проїзний документ для виїзду дитини за кордон. Ці документи можна використовувати лише до 1 квітня 2015 року. Це світова практика, і вона цілком виправдана. Закордонний паспорт для дитини діятиме чотири роки. З 16 років видаватимуть повноцінний закордонний паспорт, термін дії якого становитиме 10 років. Паспорт виготовлятиметься у формі книжечки, яка складається з м’якої обкладинки, 32 сторінок і сторінки даних, а правий форзац паспорта міститиме безконтактний електронний носій. Держмито в розмірі 170 грн. за «дитячі» закордонні паспорти не стягуватимуть, тож вартість виготовлення становитиме лише 348 грн. 15 коп. – у разі нетермінового виготовлення.

БАНКАМ УЖЕ НЕ ДОВІРЯЮТЬ

За даними Нацбанку, у 2014 році найбільші обсяги вкладів українці забрали з «ВТБ Банку», «СбербанкуРосії» та банку «Надра». Таким чином, російські банки втратили понад 60% депозитів, українські – понад 35%. Також багато вкладів втратили «УкрСибБанк», «Дельта Банк» і «Промінвестбанк». У свою чергу, експерти впевнені: поки люди не почнуть довіряти банкам, гроші туди не повернуться.

В ОДЕСІ ЗРОБЛЯТЬ ЩО ЗАВГОДНО

В Одесі на підпільному заводі з виготовлення алкоголю підробляли шампанське всесвітньо відомої марки «Moёt&Chandon». Правоохоронці вилучили 8000 пляшок, уже готових до продажу, а також 150 тис. етикеток і 1400 корків.

АВСТРАЛІЮ ПУСТИЛИ НА «ЄВРОБАЧЕННЯ»

Цього річ на «Євробачення» вперше поїде представник Австралії. Такими чином організатори ювілейного, 60-го, конкурсу мають намір продемонструвати свою відкритість усьому світу. Австралію навіть пропустили до фіналу без проходження відбіркових турів. Фінал «Євробачення» відбудеться 23 травня у Відні. За першість змагатимуться учасники із 40 держав.

З’ЯВИЛАСЯ НОВА СОТКА

НБУ ввів у обіг нову сто гривневу купюру. Новація полягає в тому, що 100 гривень мають такий елемент захисту, якого не було на старих грошах – захисну полімерну стрічку коричневого кольору. На ньому міститься зображення числа «100» та графічний знак гривні. При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки. Зверніть увагу і на так званий оптичнозмінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект: при зміні кута нахилу купюри на ділянці зображення спостерігаються поступові переходи від золотистого кольору до зеленого. Число «100» стає видимим, якщо розглядати банкноту під гострим кутом до джерела світла. На лицьовому боці купюри окремі зображення мають рельєф, який можна визначити на дотик (портрет, цифрове позначення номіналу, написи і т.д.) Зазначимо, що з введенням в обіг цієї «сотки» в Україні розпочинається оновлення номінального ряду гривні, які були випущені у 2003-2007 роках.

НОТАРІУС ДАСТЬ ДОКУМЕНТ НА ЗЕМЛЮ

Приватні нотаріуси дістали нові повноваження і отримали доступ до Державного земельного кадастру. Відтепер розпорядитися земельною ділянкою стало простіше. Приватний нотаріус має право реєструвати право оренди на земельну ділянку, передачі у спадщину тощо. Додамо, що реєстрацію ділянок проводить Державне земельне агентство, а право власності на них фіксує Укрдержреєстр при Мінюсті.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: